Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A kutya az tényleg nem lát...

A kutya az tényleg nem lát színesen? Az állatok megérzik ha valami rossz történik? A macskák tényleg látnak, éreznek olyan dolgokat amit az ember nem pl: szellem (lehet hülye példa volt)

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm az ÉRTELMES válaszokat!:)
2016. nov. 4. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. A kutya lát színeket, csak jóval kevesebbet, mint az ember.

2. Nem érzik meg, legalábbis amire te gondolsz, olyat nem. Azt megérezhetik rajtad, ha szomorú vagy, vagy valami baj van, de olyat nem, hogy holnap elüt az autó.

3. Szellemek nincsenek, így nem látnak olyat a macskák sem. De mivel fejlettebb érzékszervei (látás, hallás) vannak, észre vehet olyan dolgokat, amiket te nem.

2016. nov. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy látnak a kutyák színeket, de nem olyan sokfélét, mint mi. Árnyalatokat egész biztos, hogy nem tudnak megkülönböztetni, talán a természetben előforduló színekből látnak néhányat.

Megérzéseik pedig biztosan nincsenek, sokkal inkább arról lehet szó, hogy fejlettebbek bizonyos érzékszerveik, és előbb látnak, éreznek valamit, mint mi. Ilyen pl. a földrengés: Valószínűleg ott sem arról lehet szó, hogy egyszer csak bevillan az agyukba, hogy Te jó ég itt valami történni fog, hanem valamit érzékelnek a föld rezonanciájából, hőjéből mielőtt mi bármit is észrevennénk. Én átéltem a 80-as években azt a híres berhidai földrengést. Az maradt meg az emlékeimben, hogy amikor remegett a föld, mintha valami melegség öntötte volna el a testemet, ami lentről árad felfelé. Lehetséges, hogy a kutyák ezt érzik már akkor mikor mi még nem.

A macskák sokszor felkapják a fejüket olyan dologra, amit mi észre sem veszünk, és ez főleg éjszaka tud nagyon ijesztő lenni. Mikor te nem hallasz semmit, de ő hegyezi a fülét és mered egy pontra. Ilyenkor jutnak eszünkbe a legendák és bepánikolunk, holott lehet csak egy bogár kaparászik a sarokban. Őket ugyanis a vadászösztönük hajtja. A macskám fel sem kapja a fejét éjszaka, ha vonyít a riasztó, vagy elzuhant egy széthamvadó farönk a kandallóban, amitől én már szívbajt szoktam kapni. Viszont képes kint az egyik melléképületben napok óta bámulni egy pontot. Biztos van ott valami, de egész biztos nem szellem :-)

2016. nov. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a kutyáknak a vörös színreceptoruk hiányzik.
2016. nov. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!