Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kiscica befogadása. Jó ötlet?

Kiscica befogadása. Jó ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy barátnőm mondta nekem, hogy születtek kiscicáik, és már ellehet őket vinni. Majdnem mindegyiknek talált gazdát, kivéve egyet, mert kislány volt (  )

Megkérdezett, hogy nem-e fogadnám el…

Hát én ennek megörültem, és fontolóra vettem az ügyet. Eszméletlenül ragaszkodom az állatokhoz, főleg a cicákhoz, ugyanis kiskorom óta nagyon imádom őket. De mivel városban lakok… nehéz ügy… Még nagyon kicsi a kiscica, de már tud enni, inni, és már menni, bár van, amikor kicsit dülöngél még (XD). Csak úgy szeretnék cicát befogadni, hogy biztos legyek benne, hogy jó élete lesz nálam…

Van ez bolt, ahol mindent meg tudnék szerezni (macska kaparófa, cicaalom, táp, macska konzerv, egyéb…) És rendszeresen elvinném állatorvoshoz, megvizsgáltatni, és egyebeket, hogy egészséges legyen. De egy házban nem érezné jól magát a 4 fal között… ezért arra gondoltam, hogy mivel egyedül élek, veszek cicanyakörvet, és megtanítom sétálni, ezáltal megtudom neki mutatni a kinti világot is”.

(természetesen rendszeres sétálásra gondolok). Tudom, hogy ilyenkor a cicus vezet, ezzel tisztában vagyok. Kérlek írjátok le, hogy szerintetek jó ötlet lenne-e befogadni a cicát, és ti mit csinálnátok a helyemben, mert szeretném, ha jó élete lenne a kiscicusnak… Előre is köszönöm!



2016. nov. 10. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a lakásban nő fel, ahhoz szokik hozzá, tehát nem akar majd kimenni. A sétáltatás nem jó ötlet szerintem. Arra figyelj, hogy 8 hetes kora előtt semmiképp ne hozd el, de az még jobb, ha 10 hetes koráig az anyjával maradhat.
2016. nov. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A cica teljesen jól érzi magát lakásban is, ha ahhoz szokik kiskorától, nem is fog akarni kimenni. Nem kell sétálni vinni. Megpróbálhatod ugyan majd, nem nyakörvvel, hanem hámmal, de egyrészt nem biztos, hogy tetszeni fog neki, másrészt ennek vannak veszélyei, pl. megtámad egy kutya. Vagy ha nem is támad, de megijeszti a cicát, aki menekülni akar, és lehet, hogy kibújik a hámból vagy kitépi magát a kezedből.

Ha sétálni akarod vinni, akkor olyan helyen, ami jól átlátható, és nincs a közelben semmi olyan, amitől megriadhat.

De nem szükséges sétáltatni. Jól ellesz a lakásban is. Legyenek játékai, és persze te is játssz vele.

Ami lényeges: 8-10 hetes kora után hozd csak az anyja mellől, nem baj, ha már eszik önállóan, akkor is szüksége van minimum erre az időre.

Első utad vezessen vele az állatorvoshoz. Kapjon féreghajtót, bolha elleni szert, és az első oltását, majd a többit (doki elmond mindent). Kb. 6 hónapos kora körül mindenképpen ivartalanítani kell majd.

Vegyél egy macskahordozót is, amiben biztonságosan tudod szállítani.

2016. nov. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A sétáltatás abszolut attól függ, akarja e a cica? Nagy türelemmel talán sikerül. nekem volt egy sétálós cicám, de ő felnőttként került ide, mentett volt. Vsz. előzőleg is sétáltatták, mert ráraktam a hámot és simán elindult az ajtó felé. 3 évig naponta jártunk le vele, általában egy órát kóboroltunk a környéken, akkor elindult haza. [link]
2016. nov. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3. vagyok:( gyorsabb volt, mint akartam.) Szóval, 3 év után sajnos el kellett altatni, mert leállt a veséje. A korát nem tudtuk természetesen, de 9-10 évesre saccoltuk, vagyis idős volt már. Kutyákkal sem volt soha gondunk.
2016. nov. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző válaszoló is mondta, van olyan cica, akit hozzá lehet szoktatni a sétához, vagy inkább a hámhoz, de nem mindegyiket.

Az enyém képtelen volt megszokni, hogy korlátozom. Magán kívül volt a rémülettől, ha megijesztette valami, de nem tudott egyből menekülni, hiszen véges volt a póráz. Mi kertes házban lakunk, sohanem jutottunk ki a kertből, mert folyton ijedezett és nem szerette, hogy korlátozom a mozgását. Viszont remekül elvan bent. Alszik, játszik, nézelődik, elfoglalja magát.

Ha minden nap törődsz a cicáddal, az sem gond, ha nem viszed sétálni. Hidd el, egy benti cica, akivel játszanak és akinek gondját viselik, nem biztos, hogy kinti kalandokra vágyik. Persze megpróbálhatod hozzászoktatni a pórázon sétáláshoz. Lehet, hogy kifejezetten élvezni fogja, de nem kell mindenáron sétáltatni.

2016. nov. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!