Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz az állatkísérlete...

Mit gondolsz az állatkísérletekről? Egyetértesz velük, ha igen, miért? Ha nem, akkor miért nem?

Figyelt kérdés
Nagyon kíváncsi vagyok az emberek véleményére ezzel a témával kapcsolatban.

2016. dec. 11. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Már hogy lehetne ezzel egyet érteni?

Embereknek való termékeket tesztelnek,akkor teszteljék embereken.Pl emberölés miatt elkövetett rabokon.. Szerintem senkit nem zavarna,ha az ilyen férgeken tesztelnének.

Ezt biológusként írom,hogy egy állat sem érdemelné azt,ahogyan tartják őket a laborokban és ahogyan bánnak velük. Az állatkísérletekben nem nagyon vagyok otthon,de a laborokban történő kísérletezésből eleget láttam. Nem egy állatot kellett úgy boncolni,hogy még élt,amikor elkezdtük..Lehet alacsonyabb rendűek,de akkor sem hiszem,hogy így lenne helyes..

2016. dec. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Ha nem ilyen körülmények közt tartanák őket, egyetértenék. Hiszen csak olyan gyógyszereket és egyéb dolgokat tesztelnek amit embereknek szánnak, és hosszasan elemzik az összetételüket, mielőtt az állatoknak adják. De az ilyen állatoknak sajnos nem lehet igazi gazdájuk, nem kapnak szeretetet. Szerintem egy állaton csak egy jól megfontolt kísérletet lehetne végezni, aztán adják őket örökbe.
2016. dec. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

A jelenlegi formájával nem értek egyet. Vannak kifejezetten kegyetlen, és olykor bizony szükségtelennek tűnő (bár tudományosan TALÁN igazolható) módjai is. Azon kívül a tartási módok elfogadhatatlanok (ez mondjuk a nagyüzemi állattartásra is igaz).

Másrészről valamilyen szinten szükség van rá - de sokkal szigorúbban venném, hogy mit, hogyan, hány állat bevonásával és miért.

2016. dec. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem a tartás a baj, szerintem. Persze, baj, de az a legkevesebb. Olyan dolgokat (is) tesztelnek az állatokon, amitől maradandó károsodást szenvednek, és többnyire nagyon fáj nekik. Es ha ez nem lenne elég, és nem öli meg őket, még életben is tartják, hogy tovább szenvedjenek es vizsgálgathassák őket. Emberiség.

Keressetek rá nyugodtan, hogy "animal testing", a PETAnak van egy nagyon jó videója róla. Meg sok kedves kép. Persze csak erős idegzettel...

2016. dec. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Attólfügg miről beszélünk. Kozmetikumnál szerintem sem kéne, de gyógyszereknél szükség van rá. Már csak azért is mert sok gyógyszer csak állatszervezete által termelt anyagból állítható elő.
2016. dec. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%

Kedves előző, sok olyan gyógyszer van ami állatokra veszélyes/halálos, emberekre viszont nem, és ez fordítva is igaz lehet.

Mondjuk tény hogy először nem érdemes emberen tesztelni (szigorúan azért, mert kevés van), de már olyan fejlett a tudomány, hogy máshogy is megoldhatnák a kísérleteket, állatkínzás nelkul. Csak idő és pénzigényesebb, és mind tudjuk hogy nem szeretik az emberek az egészségügyet/gyógyszeripart pénzelni, hacsak az nem hoz hasznot. Sajnos a kegyetlenség megszüntetése nem hoz hasznot :(

2016. dec. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Egyet értek velük nagyrészt. A tudományos kísérletekkel amik gyógyszerkutatásra vagy orvosi célokra történnek. Patkány kísérletekre csak ezért tenyésztik a patkányokat. Hogy Beagle kutyákon gyakorolnak a sebészek, inkább ott tanulják meg mint a rokonomon. A kozmetikaiakkal részben csak. Bocsi de a laborpatkányokat nem tudom sajnálni.
2016. dec. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az emberek egy jelentős hányada könnyebben ölne meg egy másik embert mint egy állatot. Amióta ezt tudom egyszerűen nem tudom sajnálni a nyulakat és a patkányokat sem a csirkéket, vagy a marhákat. (Amiért nyilván meg fogom kapni az ívet.)

Valahol az átokverte erkölcsi játéktába végén majd én is támogatni fogom a szükségtelen (csakis az amúgy szükségtelen) állatkísérletek eltörlését, de most valaki állítsa fel a bábukat. -.-

2017. jan. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!