Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nagyon nehéz az állatorvosi...

Nagyon nehéz az állatorvosi egyetem?

Figyelt kérdés
Ha befejezem a gimnáziumot,állatorvosnak szeretnék tanulni az egyetemen.Rengeteget tudok az állatokról,és ezért szeretnék állatorvos lenni,nem(csak) a pénzért.Lehetőleg olyan ember válaszoljon,aki már egy ilyen egyetemen tanul,persze más is írhat,aki tud erről a témáról:)
2016. dec. 11. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyan nem tanulok állatorvosin, de az biztos, hogy nagyon nehéz, igen.

De nem lehetetlen :) Tanulj már most is nagyon jól! Különösen a kémia, biológia amit érdemes emelt szinten tanulnod, de nem árt a bekerüléshez, ha mindenből ötösre érettségizel.

Egyetemi előkészítőre is érdemes járni felvételi előtt.

2016. dec. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Legjobb barátnőm állatorvosira ment úgyhogy nap mint nap hallom a panaszait :D Igen nagyon nehéz de ha jól tudsz tanulni és érdekel akkor megy az. A lényeg a szorgalom és hogy tényleg szeresd az orvoslást és az állatokat. Szagokra, undorító dolgokra ne légy érzékeny :)
2016. dec. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is barátnőim vannak ott.Nehéz nagyon, de ha érdekel és szorgalmas vagy,akkor teljesíthető.

De tényleg sokat kell tanulni az elmondásaik alapján.De egyben érdekes is,sok gyakorlatról mesélt, az azért nem annyira száraz már.De persze azokra is alaposan fel kell készülni.

Szerintem megéri, én is nehéz szakon vagyok, de pár év és utána abban dolgozhatsz amit imádsz.Megéri!

Még ha nem is úgy jön össze és 1-2 tárgy nem sikerül elsőre,akkor is megéri szerintem.

Mindenképp próbáld meg.

2016. dec. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én általános (ember) orvosira járok, de gondolom az állatorvosi is hasonló nehézségű, szóval nehéz. Én is világéletemben állatorvos akartam lenni, mert imádom az állatokat, aztán gimi negyedikben rájöttem, hogy ha állatorvos leszek a megélhetésért pofátlan összegeket el kell kérjek azért szegény gazditól, hogy buksi felépülhessen...így nem választottam azt az egyetemet. Ezt az egyetemet elvégezve, valamennyi továbbképzéssel képes leszek segíteni a bajba jutott állatokon, még ha nem hivatalosan is, és ezzel én beérem.=)
2016. dec. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 perpercy válasza:
Engem anno elsőre felvettek,a kémia felvételim 95, a biológia 90% os lett. Másfél évet bírtam...Persze, ebben jócskán benne volt az én ostobaságom és "fiatalsag- bolondsagom", de azért pl. feltűnő volt az, hogy egyes, allatorvos családból érkezett diákok, meg ha nem is volták olyan pengek, akkor is összejött nekik a kémia- szövettan szigorlat egy napon, igaz, kettessel, de akkor is...szóval, én azt tapasztaltam, hogy piszok nehéz, de hátszéllel azért elnézőbbek a tanárok..
2020. okt. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!