Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi ez? Már nem bírom!

Mi ez? Már nem bírom!

Figyelt kérdés

Egyik hörcsögön észrevettem pár hete pici fekete bogarakat, elvittük orvoshoz, meggyógyult. És most másik kettővel ugyan ez van! Egyiket ma vittük el, a másikat holnap fogjuk. Láttam piros színű bogarat is. Nagyon pici, alig látszanak. Mi ez? Bolha vagy micsoda? Szörnyű ez az állapot.

Kitakarítottam mindegyik hörcsögöt, de rajtam is volt, azt hittem meghalok. Nincs valamilyen spray, ami nem ártalmas az állatokra? Vagyis mindegy, mert addig ki viszem őket, csak hogy befújni dolgokat, mert ez elviselhetetlen.


2010. máj. 3. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
az állatorvos nem mond semmit?
2010. máj. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kemotox, vagy lehet így írják, Chemotox, szerintem közértbe lehet kapni. Csak az állatot ne fújd be vele, meg ne is egye meg.
2010. máj. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Aki most volt, azt sem tudta mit kell csinálni.

Köszi.

2010. máj. 3. 21:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Chemotox ???? Jézusom. :D Ha nem akarod kinyírni őket, akkor került a chemotoxot, vigyed állatdokihoz, ha nem mondott semmit hogy gyógyult meg? szerintem atka.
2010. máj. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki ezt, vagy állatkereskedésekben is találsz hasonló dolgokat élősködők ellen.

[link]

2010. máj. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

esetleg ha valami fertőtlenítőszerrel kimosnád az hörcsögök helyét: pl. betadine-val? az orvosi fertőtlenítő.

nem tudom mik ezek az izék, de lehet hogy a ruháidba szöveteken a lakásba is befészkelték magukat? én egy teljes nagytakarítást nagymosást ajánlok.

esetleg próbálkozz ezeken a helyeken a kérdéseddel:

[link]


[link]

2010. máj. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Piretrin, vagy egyéb piretroid tartalmú szer. Porozd be a helyüket is. Vagy vegyél NEOSTOMOSAN-t, kis barna ampulla, oldd fel vízben, permetezd be a helyüket. Kutyára, tyúkra használtam, tetű, bolha, és atka ellen. Bevált.
2010. máj. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Oké, szerintem eltűntek. :)

Elvittük orvoshoz mindegyiket, azután kitakarítottam mindegyik helyét. Kaptak cseppeket, olyan mint a FrontLine a kutyáknak.

2010. máj. 5. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!