Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha egy talál cica...

Mit tennél, ha egy talál cica után fél év múlva jelentkezne a gazdája? Visszaadnád?

Figyelt kérdés
2017. márc. 15. 19:58
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
0%

Jogilag EGY ÉVIG vagy köteles visszaadni a macskát ha a gazda jelentkezik érte. Függetlenül attól, hogy van-e benne chip vagy nincs. Gondolom képekkel tudja bizonyítani, hogy az övé volt. Elhiszem, hogy kereste. A kijárós (pláne ivaros) macskák a világ végére is elmennek, lehet megijedt valamitől stb.


Visszaadnám. Egyrèszt azért, mert nekem van 2 és egy harmadiktól kihullana a hajam. Másfelől meg (bár az enyémek bentiek), ha elszöknének vagy eltűnnének és valaki nem akarná visszaadni őket, akkor az illetőt élve elásnám.

2017. márc. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Előző #21: Az előbb másoltam be a Ptk. erre vonatkozó szabályait, élő állat esetében 3 hónap, nem egy év, hiába írtad nagy betűkkel, ne ossz meg rossz "információt", azzal nem segítesz.
2017. márc. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Csak egy kérdés:


Ha eltünne az állatotok, tudnátok, hogy nagyjából merre, nem keresnétek?


Ő nem kereste, a 6 hónap alatt egyszer sem jött, hogy elveszett, de még a szomszédokhoz sem, hiszen ha kereste volna, valaki csak említette volna, hogy itt nálam van talált cica.


Nem nyugszik a lelkem, főleg így, hogy nem találom a cicust. Abban bízom, hogy csak alszik valahol és előjön, de ilyet sose csinált még.

2017. márc. 16. 16:55
 24/31 anonim ***** válasza:

Azért mert hozzád meg a szomszédokhoz nem csöngetett be még nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem kereste és azért azt is tegyük hozzá hogy a macskák teljesen más tészták mint a kutyák, úgy járnak ki be kertekbe hogy senki nem veszi észre őket és a többség nem fut oda hívásra.


Úgy érzem, hogy most a kifogásokat próbálod keresni hogy ne kelljen visszadni az állatot amikor te se korrekten álltál hozzá a dologhoz, ha kiplakátoltad volna a környéket már egy hét után otthon lehetett volna és akkor nem lennél most ebben a helyzetben.

Attól még hogy nincs internete, telefonja gondolom azért van és lehet kereste menhelyen, gyepmesteri telepen de ugye mivel ott se jelentetted be kb. 0 esélye van egy gazdának egy ilyen megtalálótól visszaszerezni az állatát. Lehet a többi macskádról is csak te gondolod azt, hogy "megmentetted" őket közben meg már hetek óta kalódtak az utcán és valaki várta őket otthon, de te egyből magadhoz vetted őket anélkül hogy a gazdit megpróbáltad volna megkeresni, nekem is járt így barátnőm a macskájával egy önjelölt "állatmentő" által, pedig nagyon szerette.

2017. márc. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Na, akkor. Elmentem, tisztáztam, mivel a cica előjött. Elmondta, a szomszédait kérdezte csak, máshol nem kereste. Az állatorvosi költségeket nem tudja kifizetni.


A mentett cicáim, szám szerint 3. 2 macsek a határban, -4ben, csont soványan az útközepén volt. Biztos a gazda csak megfordult valahol és ment is volna vissza értük.

A 3. Cicát egy autó ütötte el, a gazdája lesz*rta.

Hidd el a hátam közepére sem kell ennyi állat.

2017. márc. 16. 18:22
 26/31 anonim ***** válasza:
0%

A jogi elemzés csak ott sántít, hogy:

"Ha valaki feltehetően más tulajdonában álló, elveszett dolgot talál..."


A macskáról nem lehetett tudni, hogy van-e gazdája vagy nincs. Sőt, a legtöbb utcán kóborló állatnak nincs gazdája.

2017. márc. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Attól függ, pl volt benne chip? Vagy keresték? Ha kiderül hogy mittudomén volt benne chip csak új adataik lettek de elfelejtették átiratni, égen-földön keresték csak pont nem jutottak el hozzá a gazda megkeresésére tett kísérletek és látszik hogy tényleg a szívükhöz nőtt cica és nagyon várták haza én visszaadnám de ilyen "jé az a macskám, na ha már így szembe jött kérném vissza" elhajtaná ma francba, nem tudja bizonyítani hogy az övé volt ha nincs chipje.
2017. márc. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy most visszaadtad-e, vagy sem, de az biztos, hogy aki a állatorvosi költségeket nem tudja kifizetni, annak sok mindent adnék vissza, de állatot nem.

Ha amúgy rendes emberek, akkor kedvesen elmagyaráznám nekik, hogy nekem is kell a macska, és nálam jobb helyen van, ezt nekik is el kell ismerni, mert szeretettől nem lakik jól/ gyógyul meg, ha baja van.

2017. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Jó oké elkellett volna olvasnom a kommenteket, na mind1 alapesetben ezt csinálnám.


Hát így ebben a helyzetben nem tudom. Szerintem én megkérdezném hogy tud-e jó macskaeledelt venni neki, fedezni az orvosi költségeit és FOGJA is ezt csinálni, ha nem de nekem van erre keretem nem adnám vissza, nem szivatásból hanem mert szimplán jobb a macskának hogy ha beteg lesz orvoshoz viszik és nem lapáttal agyoncsapják.

2017. márc. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

#26-os: A háziasított állatfajták/háziállítok ebbe a kategóriába tartoznak, ezért van pl. menhelyeken várakozási idő az állat megérkezése és a lehetséges örökbefogadás között.

Nyilván ha egy vaddisznó téved be a kertedbe, akkor rá nem ez az eljárás vonatkozik és rajta nem alapíthatsz tulajdonjogot olyan formán, mint egy macskánál.


Amúgy meg több olyan macska rohangál az utcákon akikben nincs chip mint akikben van. Én nem gondolom, hogy a legtöbb nyugdíjas néni egyáltalán hallott ilyenről, sokan még orvoshoz se viszik a macskáikat, stb. szóval reálisan a chip hiánya még nem jelenti hogy nincs gazdája egy macskának.

Én ezért se szeretem, ha hozzánk bejönnek az udvarunkra, ők a legfertőzőbb háziállatok aztán pont ők vannak szélnek eresztve és van bejárásuk mindenkihez és nem értem hogy ha vannak már mindenféle elektromos kütyük pl. ultrahangos "kerítés" akkor miért nem teszik kötelezővé az alkalmazását. A kutyákat se engedi át más a dolgát elvégezni a szomszédba, ez miért megengedett? Akkor kevesebb macsek veszne el, de azért ott lenne a saját kert mint mozgástér.

2017. márc. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!