Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyi ido míg egy tengerimala...

Mennyi ido míg egy tengerimalac 'teljesen' megszelidul?

Figyelt kérdés
Múlt csütörtökön hoztam el két tengerimalacot. Tobb problémám van. Az egyik:ugyan egy álomból hoztam el oket azonban meg most is latom hogy egymasnak 'mutogatjak' a fogaikat. tudom hogy ez mit jelent csak nem teljesen ertem az o helyzetükben. A masik probléma:olvastam hogy nagyon-nagyon sok ido kell míg megszelidulnek. Viszont en semmi haladást nem latok:miután elhoztuk hagytam oket 2 napig had fedezzék fel az uj helyüket. Aztan 3.nap megpróbáltam oket kivenni a ketrecbol hogy ki tudjam tisztítani azt ám nem sikerült. Ossze-vissza futkoztak aztan nagy nehezen megfogtam oket es végül sikerült.. De halálra voltak ijedve. Azóta kivenni nem próbáltam oket mert szerintem eg szörnyű élmény számukra. Azóta ma próbáltam oket kézből etetni:hat az egyik az nagy nehezen elfogadta de csak ugy hogy megfogta es egybol elvitte. A masik ki sem jott erte. Nagyon tanácstalan vagyok,tudom hogy ez egy hosszu folyamat lesz de en ugy erzem hogy túl nagy fába vágtam a fejszem..Kérnek szepen tanácsokat kinek mi vált be. Addig is ne vegyem ki oket míg meg nem szelidultek?
2017. márc. 28. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbáld fokozatosan magadhoz csalogatni őket. Finom falatokkal etesd őket a kezedből. Nem kell azonnal kivenni,az is jó,ha megszokják a jelenléted és a szagod.Ha már nem félnek ha meglátnak,akkor lehet próbálkozni azzal,hogy kiengeded őket.De én akkor is hagynám,hogy ők fedezzenek fel maguknak, szaglásszanak, közeledjenek maguktól. Lehet lasabb módszer, de eredményesebb szerintem.Egyébként honnan vannak a malacok?

Legközelebb ha ilyen van, próbáld tenyészőtől venni, ő kicsit jobban ért hozzá és igyekszik olyanokat eladni neked, akik kezesek és összeszokottak.

Kereskedésben annyira nem ismerik ki őket, hogy ezt tudják.Meg foglalkozva sem nagyon van velük.

Most látom a kézben etetést,hogy próbálkoztál már vele.Ne add fel, előbb utóbb menni fog.

2017. márc. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen..sajnos a masik problemam:egy allat kereskedésbol vannak utana lattam egy-két fórumon hogy nem onnan kene venni. Hat sajnos ez mar késő bánat:/ de nagyon szepen koszonom a tanácsokat! Ma nagyon boldog vagyok:feljöttem hogy egy kicsit elrendezem oket nem elég hogy nem ugráltak össze-vissza hanem az egyik idejött es megszagolgatta a kezemet..határtalan a boldogsagom :D
2017. márc. 29. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!