Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Valami beleesett a kandalló...

Valami beleesett a kandalló kéményébe. Van ötlet, hogyan szedhetném ki belőle?

Figyelt kérdés

Tegnap este hallottam, hogy valami állat beleesett a kandalló kéményébe. Hallom most is mozogni. A tűzteret a kéménytől egy csapóajtó választja el, ez le volt zárva, amikor történt. Kinyitottuk több alkalommal is, hogy hátha kiesik,de nem.

Sajnos nincs a kéményen sehol olyan oldalsó ajtó, ahol benézhetnék, mi az, és hol van.

El nem tudom képzelni, mi lehet az. Biztosan nem madár, mert nem hallom, hogy verdesne a szárnyával.

Volt valakinek ilyen tapasztalata, hogyan szedte ki az állatot?

Külföldön vagyunk, itt nagyon körülményes és főleg drága "expert"-et hívni. Először hátha sikerül házilag megoldani...



2017. ápr. 10. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
:O
2017. ápr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de...


Nálunk kisgyerek koromban a kéménybe beleesett egy madár. Hallottuk, hogy odabent vergődik. Apám szólt a gázszerelőnek, cirkó volt a házban, s ez a kémény nem volt használatban, még a kéménylyuk is be volt falazva, le volt tapétázva.

A szerelő mondta, hogy megkérdezhetjük a kéményseprőt is, de a beesett akármihez csak a kémény oldalról való megbontásával lehet hozzáférni.

Apám erre nem volt hajlandó.

Néhány napig még hallottam, hogy az állat odabent vergődik. Aztán egyszer már nem vergődött többé :(

Gyerekként nekem ez óriási fájdalom volt. Bár tudtam volna valamit tenni.

2017. ápr. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk többször esett bele már veréb a kéménybe. Tavasz van, ezek meg ott fent kufircoltak a kémény tetején, az egyik nem figyel, már lent is van. Nálunk direkt emiatt most már van egy kis zárható fémajtó a kémény tövében, hogy ha valami odaesik akkor azt ki lehessen szedni. Mondjuk náluk az elején is volt egy kivehető kőlapos rés a kémény oldalában, eleve így készült, csak le volt mindig vakolva. Szerintem bontás nélkül nem tudjátok kiszedni az állatot onnan. Vagy esetleg kéményseprőt lehet hívni.
2017. ápr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csóka?az a kéményben fészkel
2017. ápr. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Végül kijöttek a szakemberek, akik látták jó sok tollat a kéményben, de a madarat nem találták meg.

Ha bent is van, már biztosan elpusztult szegény.

2017. ápr. 15. 19:53
 6/7 anonim ***** válasza:
ha visszamegy akkor csóka :)
2017. ápr. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Remélem nem.😀

Bár sok van errefelé, az biztos...

2017. ápr. 17. 01:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!