Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit csináljunk a kóbor macskák...

Mit csináljunk a kóbor macskákkal?

Figyelt kérdés
Évente legalább kétszer fordul elő, hogy egy kóbor macska a házunk mögötti ólban hozza világra a kölykeit. Ilyen esetben mit kellene tennem a kiscicákkal? A közelünkben lévő állatmenhelyre nem veszik be őket, megtartani pedig nem szeretnénk egyiket sem. Ráadásul a faluban sem kell senkinek. Ez évről-évre ismétlődik, de mindig más macskával.
2010. máj. 14. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Próbálj interneten keresztül keresni nekik gazdit. Lefényképezed őket, írsz egy aranyos szöveget, és meglátod, kerül gazdi nekik. Én is így szoktam. Érdemes a helyszínként nem a falutokat megjelölni (faluban többnyire mindenkinek van már macskája, aki akart), hanem inkább valami közelebbi nagyobb várost, akkor többen jelentkeznek. Legfeljebb beteszed a cicát szállítókosárba, és elviszed, ha jelentkeznek rá.
2010. máj. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jólvan tök egyszerre irtuk akkor még nem volt senki előttem. Gondolom neked több eszed van mint neki és érted kire irtam.
2010. máj. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kideríted, hogy ki a gazdája az anyukának, elviszed neki.

Tömd a szájába, ha nem hajlandó ivartalanítani a macskáját.

2010. máj. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amúgy értettem persze, csak leírtam.


Nyáron egy kis cica sírt a házunk előtt és befogadtam. Nagyon kicsi, sovány és ázott volt. Egyszerű cirkós házicica. Szerencsére fiúcica. Nagyon szeretjük. Azóta is velünk él.

Úgy vagyok vele, hogy nem kell cica háztól, de őt az éhenhalás elől mentettük meg.

2010. máj. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Jó ötlet az internetes hirdetés, eddig eszembe sem jutott!

2010. máj. 14. 16:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenki fel van háborodva ezen a földhöz vágás dolgon de mondjátok már meg akkor, hogy mi a legjobb megoldás. Megtartani nem lehet, örökbe adni annyit úgysem tudsz ha meg elviszed orvoshoz akkor x összegért elaltatják. Csak van egy kis bökkenő, hogy az állatorvosok közül sokan azt csinálják, hogy felveszik a pénzt és utána mikor te már elmentél akkor hasonló módszerrel agyonütik, mert az olcsóbb. Ez a rideg valóság. De mint mondtam én soha nem tennék ilyet, mert nagy állatbarát vagyok. Az állatkínzókat is utálom, de így rögtön meghal a kiscica és nem érez semmit és még mindig jobb szerintem ez, mint ha éhen halna az utcán. Egyébként nekem is van 2 kutyám akiket az utcáról fogadtunk be de minden állatot nem lehet befogadni és rossz érzés látni a sok szenvedő állatot. Ja egyébként én már hallottam olyanról, hogy vannak akik egyszerűen élve elássák a született kis állatokat. Na ez az állatkínzás, mert mire megfulladnak addig szenvednek. De a földhöz vágásnál legalább nem szenvednek. Sajnos ilyen a világ. Akik felnőtt állatokat kínoznak csak úgy azokat meg én is jól összeverném.
2010. máj. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!