Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ma megharapta a kiskutyámat...

Ma megharapta a kiskutyámat egy nagy testű kutya. Mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés
IGaz, hogy a kiskutyám támadta meg, szerencsére pórázon volt a nagykutya, de így is alig tudták visszafogni annyira megvolt vadulva, azt hittem szét is szedi az enyémet! Nem kellene ekkora kutyának szájkosár is? A környéken eléggé haragszanak rájuk,mert több kutyussal is volt márösszetűzése!
2010. máj. 23. 21:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez, hogy a tied kisebb nem jogosít fel arra, hogy hagyd neki menni a kutyád másnak, hogy jaj úgyse tesz benne kárt. Azt meg senki várja, hogy a nagy kutya hagyja, hogy az a kutya rajta élje ki felesleges energiáit, ha neki ment viselje el a kockázatait, hogy a nagy is neki megy. Meg te mit szólnál ha sétálsz az utcán és egy kisgyerek neked menne és elkezdene ütlegelni, sok mindent nem árt mert még gyenge, de akkor is ideges lennél, és visszaadnád neki szerintem, vagy legalább megmondanád a magadét. A nagy kutya is csak kimutatta, hogy figyelj kiskutya itt én vagyok az erősebb ne ronts csak úgy nekem.


Nekem nagytestű kutyám van, Sose bántana senkit, maximum ha nagyon megakarna védeni engem, de mégis mindenki, hogy jajj nagy kutya rakjak rá száj kosarat, fúh biztos mien vad és hamis, ők meg nem simogatnák semmi pénzért, Erre az olyan kis zsebpiszkokra meg mi a reakció: JÚJJ DE TÜNDIBÜNDI, megsimizhetem? Jajj de kis cukor falat.

Mikor az a kis tündérke ha hátat fordítasz neki simán neked menni. Vagy ilyen esetekbe a nagyobb kutyának. Mégis a nagyokat ítélik el vagy azokra rakatnának szájkosarat, a sok kicsire meg még pórázt se raknak, aztán meg mindenkinek neki mennek.


Tisztelet a kivételnek, akik rendesen megtudják nevelni a kutyáikat, csak ez borzalmasan felidegesített, hogy még az ő kutyája megy neki, és ő pattog itt.

2010. máj. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy sokat vitatott kérdés.

Lássuk be, a társasági kutyák igen nagy része ideg gyenge,(beltenyészet,nagyfokú eltérés az ősi fajtától, stb) és nagyobb százalékban támadnak emberre/kutyára, mint nagyobb termetű társaik. (nem szeretnék megbántani senkit, tisztelet a kivételnek). Számomra az nem indok, hogy ölebre nem lehet szájkosarat kapni, vagy legyen jól szocializálva egy kutya, vagy ne vigyék állatok/emberek közé. És ezen a ponton teljesen mindegy, hogy kis vagy nagytestű kutya a viselkedészavaros.

Elsősorban a gazdiknak kellene megtanulni, hogyan is kell tartani, nevelni egy kutyát, így el lehetne kerülni a kérdező által felvetett problémát.

2010. máj. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!!!


Nem vagyok felháborodva, nem szóltam egy szótsem, tudom, hogy az én kutyuskám volt a hunyó!! De azért valahogy megfoghatta volna a nagy kutyát a gazdája, hogy ne tudja megharapni az enyémet, mert ugye ahogy itt írták, a nagykutyában nem tud az enyém kárt tenni, de az enyémnek elég egy jól célzott harapás.

Ez nem játék volt, ahogy valaki írja, hogy az övé milyen jót játszott a naggyal, aki kicsit megfenyítette. Az is más, olyan nálunk is van, de azzal a nagy kutyával barátok. EZ a kutya viszont ha meglát messziről egy másik kutyát, azonnal tiszta ideg, úgy kell vissza fogni, húz mint egy ló, és birkózik vele a gazdája, hogy vissza tartsa, mert elég termetes jószág! Én nem az ellen vagyok felháborodva, hogy nagy, az enyém meg a "tündibündi picuri". Ez butaság!

Nekem is volt két nagy kutyám egy pásztorkutya és egy dog, (hatalmas kertben tarva!!!), de mivel ők már szegények megöregedtek és elpusztultak, így most csak ilyen kis testű kutya tartására van lehetőségem, ugyenis nem tartom normálisnak lakásban tartani 70-80 kg-os kutyákat.Szerintem ettől vadul meg, sok nagy testű kutya, hogy 50 m2-re egész nap be van zárva, egyedül.

Amúgy orvoshoz kellett mennünk, ügyeletre, de ez természetes, még szép, hogy elviszem, ha ilyesmi történik!! És mindig pórázon vagyunk, ez most nem sétának indult, egy véletlen baleset, kiszaladt az ajót, nem tudtam, hogy nyitva a lépcsőház ajtaja, és pont jött a nagykutya. Pechünk volt!!


Amúgy már jobban van, de fáj neki, látom zavarodott, és étvégytalan is.De majd csak jobban lesz a kis buta!

2010. máj. 24. 09:51
 14/21 A kérdező kommentje:

Nem agyontenyésztett ideggyenge kutyáról van szó!!! Egy nagyon értelmes, gyönyörű, hófehér (de tényleg)kiskutya, keverék és 2 évesen került hozzám, az utcán volt kidobva! Most már 2 éve lassan együtt van velünk! Azt hiszem mindent megteszek amit csak lehet, legalábbis igyekszem!

Most sem mentem oda üvölteni, mivel tudtam, valahol mi is hibásak vagyunk!

2010. máj. 24. 09:55
 15/21 anonim ***** válasza:
Írtam, hogy tisztelet a kivételnek.
2010. máj. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nem rád vonatkozik!!! Általában!
2010. máj. 24. 10:17
 17/21 anonim ***** válasza:
...IGaz, hogy a kiskutyám támadta meg,... ezuán eldőt te vagy a hibás... Kis ölebek póráz nélkül azt midenre rátámadnak.. -.-
2010. máj. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Előző voltam kifelejtettem h Tisztelet a ivételnek, és hozzáteszem, hog ytefgnap sétáltam kutya nélkül erre odajön egy vmi kutyus és belém harap... Véletlen belerutam mert próbáltam leszedni a lábamól odajön a gazdája és pappog h miért rugtam bele ?..
2010. máj. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha tudod h ez a kutya olyan h messziről nekimegy minden kutyának, miért mentél oda a saját kis kutyáddal ha félted. vagy esetleg szabadon volt? első esetben bocs h így mondom de hülye voltál h odamentél hozzájuk ha tudod h az a kutya vad a többi kutyával szemben, ha szabadon volt a te kutyád, akkor meg egy szavad se legyen mert csakis a te hibád. nem is a kiskutyádé,ahogy írod, hanem csakis a TIÉD.
2010. máj. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Hát akkor talán meg kéne tanítani hogy csak úgy nem mehet ki. Akárhogy fogják a nagy kutyát attól még a tiéd oda tud menni a szája elé. Csak nem gondoltad hogy meg még a száját is befogják miközben vergődik hogy kiszabaduljon...
2010. máj. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!