Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap a kiskutyámat megcincál...

Tegnap a kiskutyámat megcincálta egy nagytestű kutya. Szerencsére talán nem lesz nagy baj testileg. De aggódom viszont a kis lelke miatt, hogy segitsek?

Figyelt kérdés
Azóta leviszem, de csak ül alig akar pisilni is, persze megértem, h félénk, de meddig tart ez, feldolgozza? Nem fog félni a kutyáktól? Mivel segítsek neki?
2009. máj. 6. 13:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lelkileg nekünk rosszabb, mint nekik. Ők hamar túlteszik rajta magukat, viszont a mi felelősségünk a dolog, nekünk kell vigyázni, hogy baj ne lehessen. Ha mi aggódunk, akkor ő is aggódni fog, mert érzi rajtunk. Legyél magabiztos, bíztasd és bírd rá játékra (labdával pl), hogy megint jó élményként élje meg a sétákat. Érezze, hogy véded, ha baj van, de engedd más kutyákhoz, akik lehetőleg ismerős kutyák. Ha jó élménye lesz a haverkutyákkal, akkor hamar elmúlik az előző élmény hatása.
2009. máj. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

mennyire cincálta meg?és miylen fajta tiéd?

mert ha vannak mélyebb sebei,jo lenne egy orvoshoz elvinni öt.mugy bizosan félénk lesz ezutána többi kutyával szemben.

2009. máj. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Shu-tzu. Azonnal rohantam ám az orvoshoz!! Jól

átvizsgálták. Az egyik válla ment ki,pedig azt hittem nem kapom vissza élve..

Az enyém pórázon volt. Kapu nyitva volt az egyik háznál, nem láttam, azzonnal rátámadt! :( Ma viszem vissza a dokihoz.

2009. máj. 6. 13:42
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ez komolyabb törést nem okoz neki csak óvatosabb lesz.

Ha nem fújod fel a dolgot és nem kapkodod fel ha legközelebb nagy kutya jön, hanem normálisan természetesen viselkedsz, akkor nem fog félni....sajnos ezeket a "fóbiákat" mi sulykoljuk bele a kutyáinkba!

2009. máj. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Egy ideig törődj vele kicsit többet simogasd gyakrabban stb...
2009. máj. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha agyonpátyolgatod, azzal csak ártasz neki ... beleneveled hogy jó az ha fél, mert te akkor szeretgetni fogod.

Probáld meg elöször olyan nagyméretű kutyák közé engedni akiket ismersz (barátok, család kutyái), nem agresszivek más kutyával, alaposan szocializáltak.

És ne stresszelj ha nagy kutya jön felétek, mert megérzi a kutyád ... és pánikolni fog.

2009. máj. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
ha ilyen kistestű a kutyád akkor hordj magaddal valami követ vagy csúzlit és ha idegen kutya jön akkor azzal kergesd el vagy próbálj a pórázzal ráhúzni egyet az ellenséges kutyára vagy ott a lábad azzal felrúghatod valamelyik biztos beválik.
2009. máj. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
sajnálom ami a kutyusoddal történ, biztos nagyon szörnyű lehetett.szerintem vidd valami barátságos kutya társaságába, hogy később ne féljen tőlük, lehet félni fog, de nem kell felkapni, babusgati mert azzal a félelmét erősíted meg. a másik kutya békén hagyja ha látja (jelzi a tied), hogy fél. csak szokja meg hogy később ne féljen, mert az minden sétáltatásnál probléma lehet.kérd meg valamelyik ismerősödet.
2009. máj. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
előző vagyok. most olvasom a többikommentet és látom a 14:35 ös is azt javasolta amit én, viszont aki utána írt az nagy butaságot mondott hogy csapj vagy rúgj a másik kutya felé. ne tedd!! inkább a hangoddal riaszd el, különben megharaphat, és azt se csináld hogy ilyenkor felemeled a kutyádat mert megharaphat a másik, pont így járt az egyik öregember a palota pincsijével. mert az összekapott egy dalmatával ami gazdi nélkül volt, és ahelyett hogy a kutyába harapott a csávó arcát kapta meg, mert a kutya ott volt. én ezt láttam és hidd el nem túl jó megoldás.
2009. máj. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, előfordulhat hogy a késöbbiekben félni fog a kutyusod más ebektől. Ha már fizikailag rendben van, akkor (minél előbb) vidd kutyák közé. Arra figyelj,h ne zavarják, piszkálják, ne legyen megint kellemetlen élménye. Azonban túlpátyolgatni nem szabad. Lehet,h morogni, ugatni fog majd más kutyákra, de Te ilyenkor ne vedd ölbe, ne simogasd, ne szólj hozzá, max annyit, h nem szabad. (Ezeket mind dícséretnek venné, úgy tűnne neki, mintha Te a helytelen viselkedéséért jutalmaznád.) Amennyire lehet menj vele közel a másik kutyushoz, ha nagyon fél guggolj le hozzá biztatásként.

De tényleg nem szabad a nektek támadó kutyát megütni, megrúgni, mert ha neked támad és a kutya gazdája nincs ott ki tudja,h mi történik veled. Ha nagyon fél,h máskor is történik ilyen, akkor hordj magaddal esetleg egy palack vizet, és azzal öntsd pofán a kutyust, vagy vigyél magaddal egy hangos dudát és ha agresszíven látod közeledni, akkor nyomd meg. Az éles, hangos zajoktól megijedhet. A rákiabálás valóban segíthet.

2009. máj. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!