Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért félnek-rettegnek-írtózna...

Miért félnek-rettegnek-írtóznak annyira sokan a rágcsálóktól, hüllőktől, és a bogaraktól?

Figyelt kérdés
Nem értem, miért tartják őket sokan undorítónak és miért félnek tőlük? Igaz én is van hogy meg ijedek de csak olyankor mikor rám mászik vagy ugrik és nem látom hogy mi az, akkor reflexből olyan érzésem van mint ha egy forróvizes kádba dobnának, de amint meglátom vagy tudom mi az, ez elmúlik.

2017. aug. 12. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak a bogaraktól van a felsoroltak közül bajom, az egyetlen amit eltűrök hogy rajtam mászkáljon az a katica. Magyarázatot nem tudok rá adni.
2017. aug. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A rágcsálóktól azért félek, mert tartok a harapásuktól. A hüllőkkel nincs bajom.

Bogaraktól irtózok, de nem tudom miért. Jó sok időnek kellett eltelnie, mire hozzászoktam a lisztkukacokhoz itthon (eleség).

2017. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Van aki fóbia miatt fél tőlük, de a nagy többségnél inkább a nevelés játszik szerintem. Mit hallasz mindig kiskorodban: fúj, ne nyúlj hozzá, gusztustalan, megcsíp, megtámad, taposd el stb. Az első válaszolónál is látszik, hogy a bogaraktól tart, de a katicától nem. Miért? Mert a katica cuki aranyos, azt az óvodában is megtanították már.
2017. aug. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A bogaraktól, rágcsálóktól nem félek, a kígyókat nem kedvelem, de túlzás, hogy félek.

Én a döglött halaktól undorodom, meg amikor a parton vergődnek, de nem tudom, hogy miért.

2017. aug. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bollocks ***** válasza:
54%
Ősi ösztön: a rágcsálók és bogarak rengeteg betegséget terjesztettek, a hüllők között sok volt a méregfoggal rendelkező, ezért evolúciós szempontból előnyös volt ezeket kerülni.
2017. aug. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert nem tanyán nőttek fel,ennyi.Anyáék lánykorukba a térdig érő vízben szaladgáltak fogták a békákat meg siklókat stb.Othon meg szalmazsákon aludtak abban meg volt egér még se féltek.el vagyunk tantyulva az itt a baj.
2017. aug. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!