Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Valaki valahol tud örökbefogad...

Valaki valahol tud örökbefogadható lovat? Vagy olyan oldalt ahol vannak örökbefogadható lovak?

Figyelt kérdés
2010. máj. 24. 16:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
35%
lovat nem tudsz örökbefogadni, drága mulatság...
2010. máj. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
de múltkor is láttam , hogy hirdetnek ingyen elvihető lovakat, csak már elvitték őket.
2010. máj. 24. 16:16
 3/21 anonim ***** válasza:
52%

Gondolom, lovat szeretnél és nincs pénzed rá. Nem elkeseríteni akarlak, de sajnos a lótartásban a ló megvétele a legolcsóbb dolog.

Ha van hol tartanod - és ez nem azt jelenti, hogy van valami melléképület otthon, ahová bekötheted, hanem megfelelő istálló, karám, legelő stb. - bírod a lótartás költségeit, ami alaphangon is minimum 30 ezer/hó, plusz kéthavonta körmölés, patkolás, negyedévente féreghajtó, évente kötelező oltások, az óhatatlanul előforduló állatorvosi költségek, a felszerelés, és még sorolhatnám, mi minden, akkor vélhetőleg meg tudsz venni egy lovat is. Ha nincs lóra pénzed, akkor a tartására sincs sajnos. Ez nem kiskutya, hogy elél maradékon, ha muszáj.

2010. máj. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

ajánlom ezt az honlapot illetve hogy vedd fel a kapcsolatot a menhely üzemeltetőjével.:

[link]


azt azért előrebocsájtom hogy lómenhelyre általában öreg vagy beteg állatok kerülnek. Vannak persze szép lovak a honlapon is lehet látni, hogy egy-két szép példány gazdára talált már. Mindenesetre az örökbefogadási költségekről sem szabad azt gondolnod hogy 0Ft hiszen ha egy ló odakerül és 200ezer forintot költenek állatorvosra hogy rendbe hozzák nem adják oda teljesen ingyen.

2010. máj. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ha nincs pénzed egy lóra,örökbe tudsz fogadni,és beesik mondjuk egy sürgős műtét,mit teszel?

Nagyságrendileg több százezer forintos extra kiadás,amit azonnal fizetni kell,hitelbe senki sem fogja megműteni.

Egy kólika/bélcsavarodás műtét lehet mondjuk félmilliós nagyságrendű is.

2010. máj. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok, amit az előbbi válaszoló írt a műtéttel (vagy bármi orvosi ellátással kapcsban) az nagyon igaz! Ezért írtam én is, hogy a lótartásból a ló megvétele a legolcsóbb. Tudom, mert vannak lovaim. És ha lenne úgymond "felesleges" lovam, akkor sem adnám örökbe, nem azért, mert pénzéhes vagyok, hanem azért, mert annak a lónak igenis érdekel a sorsa. És nem is kell kólikaműtét, csak egy otthon is orvosolható kólika ahhoz, hogy tízezrekre rúgjon az orvosi költség.
2010. máj. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Már van egy lovam és tudom, hogy mivel jár, de szeretnék mellé egy társat.
2010. máj. 24. 16:59
 8/21 anonim ***** válasza:

Lehet lovat örökbe fogadni, én is tudok olyat amit talán lehetne.

A paci.hu-n is van pár.

Ha társnak kell, akkor ok.

De azt ugye tudod h ők csak elenyésző hányadban egészségesek?

Lovagolni nem fogsz tudni rajtuk, és még a gyógykezelésükre is pénzt kell fordítani.


Szóval még így is érdekel örökbefogadás?

h nem használhatod, és drágább mint egy egészséges?


A legtöbb örökbefogadható egyébként kehes, ha szabadon, pormentes helyen tudod tartani, akkor van esélyed rá h kaphatsz.


A zakuszka a saját lovaiból nem ad ki(mint ahogy le is írj az Andi) hanem közvetítésben segít.

2010. máj. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Igen tudom, mert már utána néztem. És így is érdekel.
2010. máj. 24. 21:37
 10/21 A kérdező kommentje:
21:02 milyen örökbefogadható lovat tudsz?
2010. máj. 24. 21:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!