Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Cornish rex macska mennyibe...

Cornish rex macska mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Tudtok ajánlani tenyésztőt?
2017. aug. 26. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
150-től felfelé számolnék. Amúgy az Okonor Catteryt tudom ajánlani
2017. aug. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

A mentett macska a legjobb fajta! Kérlek, ne vegyél macskát tenyésztőtől! Rengeteg tüneményes árva cica várja, hogy valaki örökbe fogadja!


[link]

2017. aug. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszönöm a választ :) Második, tudom volt már mentett cicánk, de már nagyon régóta szeretnék egy ilyen fajtájú cicát, és van rá lehetőségem, akkor miért ne? :D
2017. aug. 27. 20:29
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Mert ezzel egyrészt a tök felesleges tenyésztést támogatot, másrészt pedig így eggyel több mentett cica marad továbbra is szerető gazdi és meleg otthon nélkül. Nagyon örülök, hogy volt már mentett cicátok! Miért kéne most egy ilyen cica? Menhelyről lehet elhozni tüneményes babákat is! ^^
2017. aug. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Persze nem akarlak meggyőzni, a lelkiismeretedre bízom a döntést. De egy igazi álatbarát nem támogatja a tenyésztést, viszont segít a rászoruló életeken.
2017. aug. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10%
Egyetértek a 2.4.5.hozzászólóval/bár lehet ugyanaz a személy/.Én mindig szerettem volna x fajtájú kutyát, x fajtájú macskát. De sosem volt, mert mindig az utamba akadt egy lelketlenek által kidobott cica, kutya.Nem is lesz fajtiszta állatom soha, már nem is érdekel hogy legyen, mert otthont adni egy gazdátlan kis állatnak nagyobb dolog, mint venni egyet. És olyan hálásak tudnak lenni érte!
2017. aug. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyűlölöm amikor "ne támogassuk a tenyésztőket" felfogású emberek hirdetik a gondolatmenetüket.. Mielőtt nekem estek, nekem is van mentett cicám, de bejegyzett macskatenyésztő is vagyok. A szaporítók azok, akik drágán adják el a beteges kismacskákat azzal a logikával hogy minél hamarabb, annál jobb! Őket nem kéne támogatni, mert ők azok akik évente 2x fialtatnak (minimum 2 nőstényt), nem szűrik a szülőket. Egy tenyésztő viszont egészséges, törzskönyves (azaz garantált fajtatiszta) kiscicákat ad el. Tudod miért kerül ennyibe? Nem a tk miatt. Hanem mert kiállításra járok a szülőkkel is és a kölykökkel is amíg nálam vannak, szűrve vannak minden fontos betegségre, minőségi tápot adok neki, a játékokat meg kell vennem. Illetve (én) a nőstényeket és a hímeket átlagosan olyan 1500 Euróért vettem, annak az árnak is vissza kéne jönnie. Évek óta csinálok, elhiheted, még mindig mínuszban vagyok, semmi hasznom ebből.

Ez nem felesleges tenyésztés... A menhelyi cicák tényleg tüneményesek és elragadóak, viszont ha felesleges lenne a tenyésztés, akkor hol lennének a fajtatiszta cicák?:) Pontosan, sehol! Illetve a menhely sem garantálja azt, hogy egészséges cicát kapsz.. Az utcáról összeszedett macskák nagy része pedig beteg.

A hálás-nem hálás dolog pedig tökre macskafüggő. A menhelyi cicám meg se áll nekem, nem lehet megsimogatni, semmi "hála", viszont a fajtatiszta macskáim bújósak, maguktól jönnek hozzám, mintha a gyerekeim lennének!

Ha valakinek konkrét terve van arról, hogy milyen cicát szeretne venni, akkor hiába próbálod lebeszélni erről és rábeszélni arra hogy fogadjon örökbe.. Nem is értem miért írtatok ide mikor semmi köze a kérdéshez :) Én akartam anno egy adott fajtát. Mondták hogy menhely, de addig kerestem tenyésztőt amíg nem találtam. Ha nem menhelyi cicát szeretnék akkor hiába mondjátok hogy onnan vegyek. Ha az adott fajtába szerelmes, nem fog menhelyről cicát örökbefogadni és lemondani róla csak azért, mert ti azt mondjátok.. :)

A tenyésztőket "feleslegesnek" nevezni számomra sértő, hisz fogalmatok sincs hogy mennyi gonddal jár és mennyi odafigyeléssel!

2017. dec. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Illetve én is az Okonor kennelt tudom ajánlani!V nagyon szimpatikusak. :)
2017. dec. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!