Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sokan, főleg kertes házban...

Sokan, főleg kertes házban élők, miért nem bolhátlanítják a kutyájukat, macskájukat?

Figyelt kérdés
Nagyon sokan természetesnek veszik, hogy a kutyájuk vagy a macskájuk bolhás. Pedig ez épp úgy nem normális, mint a kullancs, rüh, tetű és hasonlók!?

2017. aug. 24. 12:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat éppúgy
2017. aug. 24. 12:43
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy remek kérdés! A válasz pedig az, hogy nagyon sokan felelőtlenek. Egyszerűen nem érdekli őket. A mi szomszédunkban élő labrador is hosszú évekig volt bolhás, és ráadásul emberről terjedő bolhája volt!

Akik koszosak és nem adnak a személyi higiéniájukra, azok az állataikkal sem foglalkoznak... Az ilyeneknek nem lenne való kutya/macska!

2017. aug. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Falun, kertes házban élünk,(Budapestről költöztünk le) kinti-benti kutyáink macskáink vannak.

Természetes, hogy tavasszal kozmetikus és nyírás a kutyáknak és egész évben kutyának-macskának külső-belső élősködők elleni védelem.

Sajnos még ma is a primitívebb rétegnél a kutya-macska "fogyóeszköz", még a teraszra sem mehet fel, ezért ott egye meg a fene, ahol van.

Nem képzeled, hogy a bolhairtásra fizetnek, amikor még sok esetben a kaját is sajnálják tőlük?

A kutya éljen leszopogatott csontokon (pedig milyen káros!) a macska meg fogjon egeret és kész!

Nagyon nagy baj van az állattartási kultúrával és így lesz még vagy 100 évig.

2017. aug. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Viszonylag természetes, hogy belemegy a bolha, de nyilván kiirtja az ember. Nálam lazábban nehéz az állattartáshoz állni (nem is csinálok olyat, csak van pár félvad macska védencem errefelé), de azért bolhát nyilván nem hagyok benne.

Igaz, sosem volt bolhás egyik itteni macska sem. Nem tudom, hogyan csinálják.

Szóval kinti macskánál sem hagynám a bolhásságot, bentinél pedig nem tudom, mit gondolnak az emberek, ha OK szerintük a bolha...

Nem is tudtam, hogy sok ilyen ember van. Brrr.

2017. aug. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is falusias környezetben lakok kertesházas övezetben, Budapest határánál és majd' minden háznál van 1-2 kutya. Amikor én a sajátomat sétáltatom, bizony sok helyen látok elhanyagolt kutyákat, ól nélkül, víz és kaja nélkül, sokszor láncon (természetesen nem futóláncon). Sajnos ez van. Sokan ezt szokták meg, mert ezt látták otthon, hogy a kutya nem egy szeretetre és törődésre vágyó lény, hanem csak egy eszköz a bűnözők ellen. Hiába van állattartási törvény, ha nincs aki betartassa, nem fog változni az emberek hozzáállása. Én személy szerint be szoktam csengetni az adott házhoz, ha elhanyagolt kutyát látok és ilyenkor szólok a tulajnak, hogy ha legközelebb is arra járok és nem változtat a kutyatartás körülményein, akkor feljelentem. Van aki viszonylag rendben tartja a kutyát de írtó kevés ember viszi el a kutyáját sétálni, holott arra is nagy szűksége lenne.

Kóbor cicák hálistennek nincsenek a környéken. Az én cicáim meg benti cicák (de azért folyamatosan oltva vannak).

2017. aug. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos rengeteg ilyen kérdést fellehetne tenni: miért nem oltatják őket, miért nem adnak nekik legalább egy középes minőségű tápot, miért nem ivartalaníták őket, miért nem féreghajtózzák őket, stb... Ahogy a #3-as leírta, nagy a baj az állattartási kultúránkkal.
2017. aug. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mert sokba kerül... Ha pedig felteszed nekik a kérdést h akkor miért kell nekik kutya, akkor azt felelik h: Me hát őrzi a házat/jelez/falun így szokás...

ha pedig megbetegszik, hagyják szenvedni, majd meghalni.


Bár nálunk már egyre jobb a helyzet(nincsenek láncon, a kullancs/bolha irtás is már elterjedt és jó pár kutya bemehet a házba is), még mindig max 5-en vagyunk a faluba, akik minimúm heti rendszerességgel elviszik sétálni a kutyájukat. (a rosszindulatú kommentek megelőzéseképp: én naponta viszem őket sétálni, agilityzünk és versenyzünk is)

A lényeg, hogy szerintem van remény :)

2017. aug. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert tudatlanok, felelőtlenek, és nem akarnak pénzt költeni az állatra.
2017. aug. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!