Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a nyuszi szénájával?

Mit tegyek a nyuszi szénájával?

Figyelt kérdés
Az a gondom hogy a boltban penészes szénát kapok mindenhol. Felforgattam minden üzletet már.. Multifit, panzi, társai. Ma vettem bálásan lucernát és az is penészes... nem tudom mit tegyek. Ha nem adok neki leáll a bélmüködése, ha adok bélgyulladást kap beteg lesz, májkárosodás elhullás. Ördögi kör! Láttam hogy egy másik nő megvette a csúnya penészeset... én ezt nem tettem! Nyuszi tartók ti hogy oldjátok meg?

2017. szept. 5. 18:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
Csinálhattál volna saját magad. Kiviszel a rétre egy két zsákot és viszel egy sarlót vagy kaszát azt vágsz neki. Otthon meg kiborítod a napra száradni. De ezt ugye nyáron a legcélszerűbb míg süt a nap. Mi így oldottuk meg míg tenyésztettünk saját célra.
2017. szept. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Keress tovább. Erős túlzás, hogy mindenhol.penészes a széna. Én 4 év alatt 2 csomaggal találkoztam
2017. szept. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, csinálhattam volna. Ismerösöm kaszált mert neki nyúl tenyészete van, amikor még friss volt jó illata volt, egy darab penészes nem volt benne,semmi gond nem volt. majd 1 hónap után az alja már az lett, tárolni ugy tároltam ahogy kell. Adott másikat, de már az is az volt. Ugyhogy ez nem hosszútávú. És ő sem tud mit csinálni így adja oda nekik és akkor vagy vagy! Az orvos meg mondta hogyha lehet akkor egy kis darab se kerüljön bele...

Másik válasz adó: írtam hogy végig jártam mindent. Szó szerint mindent felforgattam. Fresbe, purina, egyéb takarmány boltok, és bálásoknál. A drága 2000ft-os 1kg-os széna is olyan minőségű mint a 380ft-os Panzi...

Én arra vagyok kiváncsi hogy mások hogy oldják meg? Oda adják és ennyi? Vagy orákat válogatják ki belőle a rosszat?

2017. szept. 6. 05:25
 4/17 anonim ***** válasza:

Mondom, 4 év alatt 2 csomag penészes szénával találkoztam. Mindkettőt visszavittem, kicserélték.

Ha valóban penészes minden, amit kétlek, szólj az eladónak, hogy le kell cserélni az árut.

2017. szept. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Furcsa... 7 éve nyuszizom, soha nem találkoztam még penészes szénával. Pedig mindig megnézem, mit veszek meg. Különböző üzletek, különböző márkák. Penészes sosem volt.
2017. szept. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Milyen márkát vesztek?
2017. szept. 6. 15:19
 7/17 A kérdező kommentje:

Pontosítok: A penész az, amikor a szénán látsz ilyen apró fekete pötyöket mint amikor be pontozol egy papírt fekete tollal. (ORVOS MUTATTA!!!) Nos én voltam a Fressnapfba. Megnéztem vagy 40 szénát. Multi-Fit több fajtát. Találtam mindegyikbe ilyet! Kivülről. Egyet meg is vettem, amit szebbnek találtam 1000ftért 1kg-ot. Reméltem hogy olyan kevés van benne amit látok, nos a belseje telle volt ilyennel. Volt ott Panzi. Az szebbnek találtam a többinél pedig az gagyibb! De abban sem kevés volt. Akkor volt még egy, neve nem tudom mi már 1990ftért. Szintén ez a gond volt. Purina: Panzit találtam csak ebben a minőségben. Árkádnál van egy nagyobb állat bolt, ott volt vitapol is abból is vettem egyet, nos külseje elment, viszont a belseje barna volt nem zöld, illata egy deka se, ebben nem volt olyan sok ilyen pöttyös de nem kockáztattam az életét hogy oda adom neki. Akkor kimentünk báláshoz. Csak lucernája volt, külsöre is láttam már benne, reménykedni tudtam hogy csak kiszáradt stb, és a belseje szép de szintén telle volt. Orvossal beszéltem mit ajánl. Vittem a szénákból és mondta hogy igen ez gond! És nem is tudott mit ajánlani semmit.

Láttam neten Versele Laga szénát, ezt a tápot eszi viszont ebből csak rendelni tudok, és véleményt sem láttam.

Azért tettem fel a kérdést mert egyszerűen nem értem hogy mások mit tesznek. Oda adják és ennyi? Vagy tudja más mi az a rossz széna? Itt írjátok hogy nektek nem penészes. De ezt hogy? Pécsett hozzák a silányt máshova viszik a szép árut? Mert azt azért nem hiszem. Kínomba amennyire tudtam valamit össze válogattam neki, csak remélni tudom hogy nem került bele rossz.

2017. szept. 6. 16:20
 8/17 anonim ***** válasza:
Pécsi vagyok én is. Itt soha nem láttam penészes szénát, pedig elég gyakran veszek. A müllerben, a kertvárosi tescoban, a Mard-L-ben szoktam vásárolni.
2017. szept. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Na a müllerben még nem néztem,most olvastam hogy saját márkájuk van. a tescoban viszont a budai vámiban igen, de akkor a kertvárosit is megnézem, bár nem tudom mert mindenhol ugyanaz a márka ott viszont, vitapol stb. Láttam a budaiban. Köszi a müllerben most reménykedem. Meg olvastam fit-funról hogy állítolag maga a megváltás puha zöld illatos és az állatok imádják nagyon. Azt vett már valaki?
2017. szept. 7. 17:30
 10/17 anonim ***** válasza:
Happy nem szereti a puha szénát, ő ropogósat kap.
2017. szept. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!