Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a nyuszi szénájával?

Mit tegyek a nyuszi szénájával?

Figyelt kérdés
Az a gondom hogy a boltban penészes szénát kapok mindenhol. Felforgattam minden üzletet már.. Multifit, panzi, társai. Ma vettem bálásan lucernát és az is penészes... nem tudom mit tegyek. Ha nem adok neki leáll a bélmüködése, ha adok bélgyulladást kap beteg lesz, májkárosodás elhullás. Ördögi kör! Láttam hogy egy másik nő megvette a csúnya penészeset... én ezt nem tettem! Nyuszi tartók ti hogy oldjátok meg?

2017. szept. 5. 18:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Vettem a müllerben. Az illata nagyon jó, puha, viszont nagyo kicsire van vágva, pozitív viszont hogy kevés benne a pöttyös penészes. Előfordul benne de nincs benne sok és 420ft tehát inkább válogatom ezt mind a 990ftos vagy 1600ftos szénát. Meg van benne 1-2 sár darab de kiszedi az ember és ninca probléma. :D
2017. szept. 9. 14:46
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerintem neked gőzöd sincs, milyen a valóban penészes széna...
2017. szept. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Szerintem meg te nem tudod. Had tudjam már jobban amikor állatorvos is megmutatta... Jobban jársz ha kicsit utána nézel mert még a végén kinyirod az állatod. Minek neked ha nem veszed észre a szénában? Csak berakod hozzá azt csá mi?
2017. szept. 10. 07:53
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem, én alaposan átválogatom, mert az én nyuszim egyszer beleevett már valóban penészes szénába, és bélgyulladása lett. Én tudom mit kell keresni a szénán, de úgy tűnik, te nem.
2017. szept. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Őszintén mit lehet összekeverni egy olyan széna szálon ami barna, fekete pöttyös fonnyadt? :) Ezt nem lehet mással összekeveri. Egy széna vagy ilyen, vagy tiszta. Ugyhogy én is tudom mit kell keresni.

A mülleres széna tényleg szép, zöld puha jó illatú, de ebben is egy-egy szál előfordul de még mindig ez a legjobb széna amit mostanában találtam ugyhogy amig megtartja ezt a minőséget ezt is fogom venni.

Nyuszim annyira nem eszi, gondolom mert nagyon apróra van vágva de remélem hozzászokik.

2017. szept. 11. 05:25
 16/17 anonim válasza:
ez komoly???ket eve szenaztatom a nyuszim, soha nem neztem meg a szenajat, csak olyan szinten csak hogy nincs e benne szog vagy akarmi ami felsertheti a szajat. de sosem neztem h peneszes e, mind friss illatu volt, baja sem volt tole sose.
2017. szept. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Szerintem ezt itt fejezzük be.

A multi fit széna illata is jó volt mégis penészes volt. -.-

Ha nem nézed meg a te dolgod, én mindig kiterítem és alaposan átnézem valszeg ezért találom meg a Mülleresben azt az 1-2 szálat amit nem igazán ajánlatos hozzá betenni... de mondom még huszadszorra hogy 1-2 szál van benne ami nem oda való, ezenkivűl semmi gond vele! A legjobb széna amit valaha adtam neki! Most azaz 1-2 szál semmi simán ki lehet szedni... nyilván előfordul benne mert nem tegnap lett kaszálva... -.-

A probléma megoldodott, ennyi pont kész!

2017. szept. 13. 05:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!