Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kérhet-e bárki láthatási...

Kérhet-e bárki láthatási jogot olyan általa vásárolt kisállathoz, akiről már 6 éve nem gondoskodik?

Figyelt kérdés
Paromnak volt egy elozo elotti baratnoje, akitol orokolt egy nyuszit. Nem kellet mar neki, nem etette, folyton szomjan volt szegeny, stb. Ez tobb mint 6 eve volt, de a csaj mindenaron vissza akar menni hozza. Mi egy éve vagyunk eggyutt es azota gondoskodhatok a kis aprosagrol, nagyon imadom, es mar hobbimma valt a nyuszi, mindent megadok neki. A csajszi pedig tudja ezt. Felmerult a kerdes a kovetkezo dologrol: Kerhet-e lathatasi jogot a nyuszihoz? Ugye 8 éve ő vette a kis apróságot, kb 15ezerert. Nem szeretnenk a csajt latni mar, ill. beszelgetni se vele, mert elegge idegesito, plane nem a kozos albink korul tudni...

##gondoskodas
2017. máj. 27. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyan:))
2017. máj. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy kérhet rá láthatási jogot, ez nem egy kutya akinek az oltási könyvében az ő neve van és az ő nevére van chipeztetve.

Szerintem ha le akarjátok rázni fizessétek ki neki a 15 ezret és mehet amerre akar, egyértelműen ez csak egy ürügy lenne neki hogy belepiszkáljon a kapcsolatotokba és visszaszerezze a párodat.

2017. máj. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

dehogyis, ezt csak kitalálta, hogy bosszantson :)

gondolj bele.

1. nem tudja bizonyítani, hogy övé volt a nyuszi, még képekkel sem

2. ezért nem lehet/nem fog beperelni titeket

3. de ha mégis, csak akkor kapna "láthatási jogot" (még leírni is vicces), ha a bíró úgy ítélné, és ezek a perek nem túl rövidek, az még lenne talán egy év is

4. senki nem perel egy nyuszi miatt, neki sem érné meg az óriási perköltség

5. kifizeted neki a nyuszi árát maximum, nem nagy ügy, de szerintem ez is felesleges


lényeg a lényeg, ne hagyd magad zsarolni, szerintem ha felhozza, nevess az arcába, tényleg eléggé nevetséges ez a szituáció :) ha pedig mindketten hanyagoljátok a csajt, mit tud csinálni, utánatok megy?

2017. máj. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A magyar polgári jog szerint az állatok ingó dolognak minősülnek - még ha ezt a gazdik nehezen is tudják elfogadni -, így róluk a vagyonmegosztásnál az ingó dolgok megosztására vonatkozó szabályok szerint kell dönteni.

Véleményem szerint így az a volt házastárs akihez egy adott ingó dolog kerül, jogszabály alapján nem köteles annak "láthatását" biztosítani a másik félnek. (Ez kb. olyan, hogy tiéd lehet a kocsi, de hetente fél órát szeretnék benne ülni, mert nagyon szerettem.)

Azt azonban én nem tartom kizártnak, hogy a felek a nyuszira vonatkozóan kössenek egy olyan megállapodást, hogy csak akkor lehetnek az egyik félnél az állatok, ha biztosítja, hogy azokat meghatározott időben és időre a másik fél elvihesse.

2017. máj. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom ezt a sok valaszt! Kicsit megnyugtattatok. Sajnos hiaba fizetem ki a nyuszit, akkor sem fog leszallni rolunk. Paromrol mindent tud, a ceges bankkartyajat is allandoan bejelenti az o neveben hogy elloptak stb, mindent tud ugye rola, es mar 6 eve kivar, hogy mikor csaphat le ra... : (
2017. máj. 27. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!