Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lesz vajon visszatartó ereje?...

Lesz vajon visszatartó ereje? Amúgy, éljen, végre!

Figyelt kérdés
[link]
2010. máj. 27. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem SAJNOS nem lesz visszatartó ereje! Szörnyű,ami nálunk folyik! De annak nagyon örülök,hogy börtönt kapott,viszont ez még nem jogerős,úgyhogy fellebbezhet.

De nemrég hallottam,hogy egy férfi 6 hónap letöltendőt kapott jogerősen,mert nem etette a kutyáját és szerencsétlen éhenhalt! Egyébként én minden állatkínzóval ugyanazt tenném,amit ők tettek szegény állattal!

2010. máj. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Képzeljétek csak el, milyen lelki világú ember az ilyen.Mit változtat ezen a börtön, ahol eltévézget egy évig, mi meg etetjük és toljuk a segélyt a családjának.Kényszermunkára kellene vinni az ilyeneket, követ törni, mocsarat csapolni,stb, napi 10 órában, kenyéren, vízen tartva.Ennek lenne visszatartó ereje,az tuti.Nem hiszem, hogy bármelyik vissza kívánkozna.De én is azt mondom, hogy azért ez már valami.
2010. máj. 28. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A szemet-szemért híve vagyok, de elgondolkodtam azon, hogy ha valaki ennyire nem tisztel egy életet, akkor nagyobb büntetés lenne neki a pénzbírság. Na persze nem 30-100ezer, hanem több százezres meg milliós. Hacsak nem nagyon gazdagok, vagy nem verné agyon a családja egyből, akkor egy darabig el lenne a törlesztésével.
2010. máj. 28. 08:08
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

Értelmezd a cikket: próbaidőn volt, vagyis bármely újabb kihágásért börtönbe került volna. Direkte nem azért kapott börtön büntetés, mert agyonvert a kutyát, hanem mert ez volt az újabb vétség.


A szemet szmért elv meg jó, csak légy szíves messzire kerüld el az állatvédelmet, nem kell neki, hogy még te is akadályozd őket. Ugyanis sok szervezet a világban már rájött, hogy az agrsszió, milyen meglepő, agressziót szül, és nem az ember fog szenvedni, hanem mindíg az állat. A változáshoz meggyőzés kell, ahhoz meg oktatás és ösztönzés- hogy megváltozzon az emberek gondolkodásmódja. Ezért kap pénzt pl egy gazda, hogy ne szánts be azt a túzokfészket, hanem kerülje ki, és ki is kerülni, mert haszna van belőle. Ha bütetnék, akkor meg ugye az éjszeka közepén eltűnne az a fészek... Vehetsz te szemet-szemért, csak eredménye nem lesz a büdös életben.

2010. máj. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Igen, sajnos az utolsónak igaza van.Nem a kutya megölése miatt ítélték el a fickót.
2010. máj. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!