Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha az evolúció a tengerben...

Ha az evolúció a tengerben kezdődött, akkor hogy lehet hogy a medencénkben még nem születtek dinoszauruszok?

Figyelt kérdés

2017. okt. 18. 19:48
1 2 3 4 5 6
 21/59 Pombe ***** válasza:
93%

@hoper


Na azért erre nem bírom megállni...


"a macska es az oroszlan" - közös ősét keresed. Megvan az is amúgy, de te ilyen hülye vagy, vagy csak tetteted magad?


Ugye azért azt nem hiszed, hogy a házisertést, a kutyát, tehenet meg a többi háziállatokat is készen kaptuk?


Olyannal még nem találkoztam, aki tagadta volna, hogy a farkasból lettek pl. a kutyák (bár igazából inkább annak alfajából, de ez lényegtelen). Gondolom arra a baromságra te se ragadtatod magad, hogy ezt az őst tagadd.


Szóval ilyen egy hatalmas farkas (de ha tagadod a farkasőst, akkor képzelj a helyére egy hatalmas farkaskutyát):

[link]


És ez egy mostani kutya:

[link]


Nem gondolod, hogy ezen két lény között nagyobb még szemre is a különbség, mint az oroszlán és a házimacska között?


Akkor mit akarsz itt olyan pitiáner kéréssel, hogy az oroszlán és a macska közös őse? Ennél jobbat ehelyett nem tudtál kitalálni? Nem láttál még tacskót és német juhászt?


És ha arra gondolsz, hogy jó, de a kutyák, farkasok tudnak egymás között szaporodni, akkor két rossz hírem is van.


1.

[link]


Itt pl. mindjárt olvashatsz tigris oroszlán keverékről, meg más macskaféle keveredésekről is.


2.

A baj még az, hogy számtalan megfigyelt fajkeletkezésre van példánk, ami ha mással megtörtént, akkor ugyan miért ne történhetne meg ez a kutyával is idővel? (még pl. az aranysakál és kutya/farkas násza is olykor termékeny utódot eredményez, pedig a sakál más fajba van sorolva)


Megfigyelten új faj keletkezésére példák:

[link]


meg még: [link]


Szóval javaslom, hogy az ilyen gyermekded kérdések helyett, mint macska oroszlán közös ős, találj ki valami ütősebbet, mert ha minimális eszed lenne, akkor már rég eszedbe juthattak volna a háziállataink sokkal nagyobb kaliberű változásai, és az is, hogy ezzel csak közröhej tárgya leszel.

2017. okt. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem egyformak, mint ahogy az emberek sem. De hol a kozos os? Te s csak anyazni tudsz, de arra nem adtal valaszt, hogy hol vannak a Darwin altal emlegetett osok, holott tobb szaz millio eves leleteink is vannak, de ezeket megse talaljuk. Mert lehet hogy nem is voltak? Vagy miert nem alakultak ki ujra a dinoszauruszok?
2017. okt. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 Pombe ***** válasza:
93%

Mondd, koma. Te funkcionális analfabéta vagy? Ki tudod betűzi a szavakat, de nem fogod fel az értelműket?


Az ember kialakulásának láncában több közös őst is megadtam, még néven is neveztem őket.


Azért hülyézlek (nem anyáztam), mert az vagy. Tehetek én róla? Mi az hogy nincsenek meg a leletek, te nagyon ostoba? Több százra mutattam rá az ember kialakulási láncában, te agyatlan. Vagy inkább vak vagy, és write only módban begépeled ami éppen eszedbe jut?


Minden eleme az emberi átalakulásnak ott van a szemed előtt egészen a közös ősig. Ha időrendben felrajzolom egy notesz lapjaira azt a sorozatot, amit bemutattam neked az ember kialakulására vonatkozóan, és laponként lepergetem azt egy nagycsoportos óvódásnak, akkor azt fogja gügyögni, hogy jé, a majomból bácsi lett. Még kiscsoportos vagy, azért nem megy neked ennek a felfogása?


Mi a szar kell még neked ahhoz, hogy az ember evolúciós múltját bizonyítottnak lásd?


És mióta nem őse, te ostoba, a farkas a kutyának???


A szemünk láttára alakult át a farkas egy totálisan más formájú lénnyé, ráadásul másabb formájúvá, mint a macska az oroszlánhoz képest. Még ez sem elég neked???


Mondd, koma! Téged kőbölcsőben ringattak? :D

2017. okt. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 Pombe ***** válasza:

"hogy hol vannak a Darwin altal emlegetett osok, holott tobb szaz millio eves leleteink is vannak, de ezeket megse talaljuk"


Töménytelen mennyiségben léteznek gyönyörű sorozataink közös őssel, átmeneti formákkal és minden mással együtt, ahogy kell, és ahogy azt letagadhatatlan formában megmutattam az ember kialakulása kapcsán is.


Hogy te ezekről egy hisztis óvodásként nem akarsz tudomást venni, azzal ne ide, hanem az orvoshoz menjél. :[

2017. okt. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 Pombe ***** válasza:
91%

#22: "Vagy miert nem alakultak ki ujra a dinoszauruszok?"


Ezt inkább a teremtőtől kellene megkérdezned, nem?


De az evolúció világos választ ad erre. Soha semmi meghatározó életforma nem alakult ki újra az evolúció során, ha egyszer eltűnt, hanem újak alakultak ki helyettük/belőlük. Annak idején a dinoszauruszok uralták a Földet, de visszaszorultak, és a helyüket emlősök és miegyebek vették át, és egy ilyen életformával foglalt egész Földön dinoszauruszokhoz hasonló lényeknek nincs esélye újra kialakulni, mert egyszerűen foglalt az összes élhető terület.


Az elvadult kutyák már soha nem alakulnak vissza igazi farkassá. Az elvadult háziállatok egyike se alakult vissza már a régi vad ősére hajazva pontosan, hanem mindig valami más, új vette kezdetét ezzel.

2017. okt. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 Pombe ***** válasza:

Ja, egyébként ma is vannak dinoszauruszok (vagyis olyan lények, amik simán azokra hajaznak).


Pl.: [link]


Vagy itt van egy Triceratops: [link]


Ha ezeknek az állatoknak lenne helyük és lehetőségük elterjedni mindenfelé, akkor mérget vehetsz rá, hogy elkezdenének megnőni, még jobban dinoszauruszosodni.

2017. okt. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 Pombe ***** válasza:
91%

hoper(#22): "Persze hogy nem egyformak, mint ahogy az emberek sem. De hol a kozos os?"


Itt van egy közös ős (australopithecus) az emberi evolúciós bokorból (több is van benne, hiszen több ágon alakult az emberi vérvonal). Ez a közös ős pont olyan átmeneti forma, amit a kreacionizmus kér. Félig ember, félig majom.


[link]


Itt az australot csak deréktól lefelé láthatod középen, mert most az a lényeg. Totálisan szép átmeneti formát mutat az ember és a majom között ez a rész. Már sokkal inkább emberi, mint csimpánzos, ám deréktól felfelé az australo sokkal inkább majomszerű. De ez sem teljesen igaz, mert a karjai és kezei már szintén emberszerűbb inkább.


[link]


Az A. sediba az australopithecus. Látható, hogy a keze már teljesen emberszerű. Ilyen majom nem létezik ma, sem régebben, sem utána.


De az agya is változott már.


Az agy hagy maga után nyomokat a koponya belső falán. Az embernek az agyában is van egy választóvonal, a sulcus lunatus, ami fokozatosan visszább húzódott a majmokkal szemben, ami az agykéreg, vagyis a gondolkodás központjának növekedésével járt. Ez a nyom már megtalálható az australo koponyájában is (pedig maga a koponya még inkább csimpánzos, bár kissé már nagyobb), vagyis anélkül, hogy maga az agyméret ténylegesen látványosan növekedett volna, a gondolkodási része mégis nőtt. Ez is egy világos jegye az emberesedésnek.


Ilyen lény nem volt más korban sem előtte, sem utána. És ebben a korban nem volt semmiféle más modernebb emberi létforma, vagyis ez a lény nem hasonlított sem a mai majomhoz, sem semmilyen mai emberhez.


Az autralo olyan tökéletes átmeneti forma és olyan tökéletes közös ős, hogy jobbat nem is lehetne kívánni. Pont abban az időrétegben van, amit Darwin elmélete megjósolt előre, mint köztes helyzetű lénynek, és pont olyan félig majom és félig ember, ahogy azt Darwin elmélete előre megjósolta.


Ha a fejed tetejére is állsz koma az idegrohamodban, ez bizony akkor is így van. :D

2017. okt. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 Pombe ***** válasza:

ja, és még...


hoper(#22): "hol vannak a Darwin altal emlegetett osok, holott tobb szaz millio eves leleteink is vannak, de ezeket megse talaljuk."


Ez konkrétan hazugság, amit kreacionista maszlagoldalakról írtál ide. A kreacionisták nem tudósok, nem szakemberek, hanem fanatikus hívők, akik soha semmit se fognak beismerni se a közös ősökről, se semmiféle átmenetről, mert ha ezt tennék, akkor nekik befellegzett. Ellenben a tudománynak tök mindegy, hogy Isten teremtette a lényeket vagy sem, és ha nem létezne az evolúció, ők akkor is megkapnák a fizetésüket, mert rájuk akkor is szükség van. A kreacionizmus meg semmi más, mint egy semmire se jó gyülevész hazudozó banda.


Ez a tudomány véleménye az átmeneti formákról és a közös ősről egységesen:


[link]

Cikkből: "Az evolúció - a fajok változása és közös ősből történő leszármazása - tény, ezt fosszíliák, anatómiai, fejlődésbiológiai, genetikai és egyéb megfigyelések lehengerlő mennyisége bizonyítja."


Cikkből: "Darwin idejében a leszármazási vonalak igazolása még tényleg probléma volt, ma már azonban a hominidákon kívül is nagyon sok átmenetet kielégítően jól ismerünk."


Ezzel ellentétes állításokat te kizárólag csak kreacionista oldalakról fogsz tudni felmutatni, vagyis a kőkemény hazudozók oldaláról, akik még a szemünk láttára történő átalakulásokat is letagadják arcátlanul, pontosan ugyanúgy, mint te is.

2017. okt. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
Azért tagadom mert nem tudom hol vannak és nem is láttam rájuk soha se tárgyi bizonyítékot se leletet. Sokat megtaláltunk de nagyon sokat nem pedig több száz millió éves leleteink is vannak. Kérdem, akkor ők hol vannak? Vagy nem is voltak soha lehet. Egyébként a szitakötő evolúciója merre járt az elmúlt 120 millió évben? Vagy a békáé az elmúlt 50-60 millióban? Sok helyen megbicsaklik a darwini elmélet.
2017. okt. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 Pombe ***** válasza:
89%

"Azért tagadom mert nem tudom hol vannak és nem is láttam rájuk soha se tárgyi bizonyítékot se leletet."


Megkaptad. Pl. australopithecus és a többi is.


Írd már le hülyegyerek, hogy miért nem jó neked pl. az australopithecus??? Milyennek kéne lennie az átmeneti formának, és közös ősnek, ami a te kényes ízlésedet kielégíti?


Nem vagy képes mást leírni, hogy nem találtunk átmeneti formát? Én találtam, és bemutattam neked. Neked az miért nem jó? Nem tudnál valami értelmeset is ide írni végre?


Mit akarsz a szitakötővel, amikor még azt se vagy hajlandó elfogadni, ami csak éppen ki nem szúrja a szemed?


Ne kalandozz össze vissza kétségbeesetten, hanem írd le, hogy miért nem közös ős és átmeneti forma az australopithecus. Ott vannak a tények, a fényképek, a kézzel fogható csontok, és az is, hogy a farkasból a kutya a szemünk láttára pont ugyanúgy alakult át, mint ez az australopithecus.


Ha nem így volt., akkor cáfolj, és érvelj, ne pedig ismételd magad, mint egy részeg papagáj. Ha nem vagy képes vitatkozni, akkor meg húzz innen vissza az agymosó szektádba, mert akkor neked itt semmi helyed.

2017. okt. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!