Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatoknak lehet evés önbizalm...

Állatoknak lehet evés önbizalmuk? Miben nyilvánulhat meg náluk ez?

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 16:20
 1/4 A kérdező kommentje:
bocs: KEVÉS önbizalmuk
2010. máj. 31. 16:20
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Lehet. Például ha sokat verték, büntették vagy egyéb ilyesmi érte őket. Visszahúzódóvá, agresszívvá válhatnak. Jó példa erre egy futó embert üldöző kutya, ha nem ő kezdte a kergetést, csak észrevette, hogy amaz elfut, ő meg utána iramodott. Ez nem csak vadászösztön, hanem némi "önbizalompótlás", hisz olyan, mintha előle futna el.
2010. máj. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

persze hogy lehet.

Az a baj hogy ez sokszor agresszív viselkedést szül, a kutya morog, ugat, odakap .

De egyébként kezelhető az ilyen probléma.

2010. máj. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hát, okot én nem tudok mondani, nekünk van egy cicánk, valaki kidobhatta itt a faluban, mi befogadtuk, nagyon aranyos, és olyanokat szoktunk rajtani röhögni hogy majd elesünk. Szegényke kicsit bamba, vagy hoyg is fejezzem ki magam, adunk neki és a többi cicának enni, és hiába tesszük az orra elé, a többiek odarohannak és elszedik tőle az ennivalót, ő pedig nem védi meg, csak ül és hagyja az egészet. Nem tudom, hogy ez annak számít-e vagy sem, azért gondoltam, leírom.
2010. jún. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!