Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » NEm tudom eldönteni, milyen...

NEm tudom eldönteni, milyen háziállatom legyen! Te hogyan döntöttél?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy kisállatot a szobámba!

Már volt ezelőtt sok állatom, tehát nagyjából tudom, mivel jár a gondozásuk.


A patkány és a szakállas agáma között variálok.

Viszont felmerült a süni tartás lehetősége is.


Kinézetre az agáma természetesen jobban tetszik, pozitívum, hogy sokáig is él. Viszont az etetés nehezebb lenne még kiskorában, mikor nagyrészt élő tücskökkel táplálkozik. Itt nem az a baj, hogy félek a rovaroktól, hanem maga a beszerzés. Persze meg lehet oldani, csak macerásabb, hisz könnyebb a hörcsögkaját egyszer megvenni és sokig tárolni.


A patkány azért tetszik jobban, mert ugye jobban lehet kézhez szoktatni és ha úgy bánsz vele, akkor szereti is a gazdáját.

Itt hátrány, hogy csak párban lehet tartani,(akaratlanul is attól félek, hogy majd az egyiket nem lehet úgy kézhez szoktatni és így a másik is elvadul) valamint anyám fél az egerektől, így a patkányoktól is. (Mondjuk a hörcsögöt sem szerette volna, mégis 'jóban voltak':D)


A süni nagyon aranyos, lehet egyedül tartani, még az tetszik nagyon, hogy sokféle ételt szabad/kell neki adni, így variálhatom ezeket is és olyan menő, mikor ropogtat. xD

Itt hátrány, hogy félek egy patkánytól/hörcsögtől sokkal hangosabb lesz este valamint, hogy nem ragaszkodik a gazdájához, így csak eltűrne.


Hogyan döntsem el, hogy melyik legyen? Ti melyiket választanátok?

Köszönöm a válaszokat!



2017. dec. 16. 19:10
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*Azt kifelejtettem, hogy a patkánynál attól is félek, hogy valami baja lesz, hisz Magyarországon nincs tenyésztő, csak szaporító.
2017. dec. 16. 19:14
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A süninél hátrány még hogy éjszakai állat, nappal nem mozog egyáltalán viszont éjjel egész végig fent van, így zavarni is fog, plusz nappal nem tudsz vele foglalkozni.

Mondjuk szerintem a patkány sokkal ragaszkodóbb és intelligensebb mint az agáma, többet lehet szeretgetni. Nem jellemző rájuk annyira a betegség, hiszen nagyon szapora és strapabíró állatok. Az agáma drágább és kevésbé "szeretgethető", nála ugye ott van a gond a táplálással.


Én a patkányt választanám, rengeteg dologra meg lehet tanítani. :)

2017. dec. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a tengerimalacot ajánlom!

Nappal aktív, sokat lehet simizni,nagyon sok fajta kaját megeszik/megehet

2017. dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Höri.
2017. dec. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem sünijeim vannak, és igazából egyáltalán nem zavaróak éjszaka, legalábbis én átalszom :D Egyik sünim pedig nagyon kezes, nappal is felkell amikor hazaérek a munkából és már mászik fel a rácson, hogy vegyem ki egy kicsit Azt kell mondanom, hogy a ragaszkodás nem fajta, hanem egyedfüggő :)

Az előeleség beszerzés, pedig majdnem minden kisállatboltban megoldható :) (én lisztkukacot szoktam venni, börzén egyszerre egy fél litert és hütőbne tárolva 4-5 hónapig életben maradnak)

2017. dec. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Nekem van egy nagy akváriumba 2 db tűzhasú gőtém 7 aranyhallal, 2 szivárványos öklével, 1 paradicsomhallal, 4 kisebb, külünféle harcsával(1 anci, 3 cory)és 1 napsügérrel egybetéve; valamint egy másik akvárium kisebb testű halakkal(mint például pontylazacfélék, elevenszülő sésd ikrázó fogaspontyok; valamint különböző színváltozatú

anci-tapadóharcsák és páncélosharcsák)!

És van kettő 30 literes aksim is, egy-egy bettával, és egy-két 10 centis "leopárd-anci"-val! Az egyik

sziámi harcoshal türkizkék, a másik pedig piros(Régebben "csak" egy sötétlila volt nekem)


És van egy további aksim is, 2 db axolotl-lal, egyik vadas(a hím), másik viaszfehér(a nőstény). Régebben is volt nekem axim, de akkor három(fekete, fehér és sárga albínó)volt.


Valamint van három terráriumom is, az egyikbe egy csíkos szkink, a másikba egy leopárdgekkó, a harmadikba meg egy szakállas agáma van! De van egy elég nagy dobozba egy vöröstérdű madárpókom is!

2017. dec. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Bocsi a "helyesírásért":

*külünféle=különféle;

*sésd=és

2017. dec. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én a helyedben keresgetnék még.


Amennyiben a szüleiddel élsz, se nem fair, se nem praktikus olyan állatot hazavinni, amitől bármelyik családtagod fél. Gondolj bele, mi lesz vele, ha te nem vagy otthon néhány napig, pl. osztálykirándulásra kell menned.


Nekem egyébként az álomjószág az új-kaledóniai vitorlás gekkó van a kívánságlistámon. A tengerimalacok is jó ötlet: nappali életmódot folytatnak és nem annyira egérszerűek, nagyobb eséllyel tűri meg őket anyukád is.


Heteskére ne hallgass, kínzókamrái vannak, nem akváriumai. (Mondjuk ahogy elnézlek, te a halaknál, kétéltűeknél interaktívabb állatot szeretnél)

2017. dec. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!:)))

Tengeri malacom volt régen, kettő.

Nagyon hangosak voltak és elég sokat kellett őket takarítani. Az utóbbi mondjuk nem lenne akkora baj, hisz most a szobámban szeretném tartani és így nem az van, hogy nincs kedvem kimenni, de muszáj. Persze így is az van, csak nagyobba kényszer.


Még keresgetek, viszont nem hiszem, hogy más állatot találnék.:/

2017. dec. 26. 11:46
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egyértelműen a patkányt ajánlanám az összes kisállat közül. Eszméletlenül okos és csodálatra méltó állatkák. Igen, párban ajánlott őket tartani, nekem is párban vannak. Én tenyésztőtől vettem őket, egy nagyon kedves és ebben jártas embertől. Ha érdekel el tudom küldeni a számát, illetve akármilyen pateszokkal kapcsolatos kérdésben tudok segíteni, csak írj priviben! :)

2017. dec. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!