Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A macska vagy a kutya a jobb?

A macska vagy a kutya a jobb?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy kutyát vagy macskát előnyösebb tartani?

2017. dec. 17. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

Ez több szemponttól függ. Többek közt, hogy kertes házban vagy panelben laksz, van-e időd a kutyasétáltatásra stb.

Szerintem kutyát tartani nagyobb falat, több odafigyelést igényel, nevelni, tanítani kell, elvinni sétálni, játszani vele.

Egy cica (főleg ha szobacica) több kosszal jár, almot takarítani utána, de alapjába véve nincs olyan szoros érzelmi kapocs közte és a gazdája közt.

2017. dec. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Nem lehet összehasonlítani a kettőt,teljesen más mindkét állat.Azt "jobb" tartani aminek megfelelően ki tudod elégíteni az igènyeit. Én mindkét állatot szeretem,de mivel kb.9 órát nem vagyok otthon (lakásban lakom)ezért nem tudom biztosítani a kutyának,hogy levigyem ezért beláttam,hogy nem megfelelő nekem. Ráadásul èn lusta is vagyok napi 3-4 órát sétálni,pedig aki felelősen tart állatot az bizony ezzel jár.A macska a nap nagyrészét alvással tölti,és nekem megnyugtató,hogy ha munka után közbejön egy program akkor sincs semmi baj,mert nem vár ott az ajtó előtt egy kutya akit le kell vinni mert bepisil szerencsétlen,vagy éppen éhes. A két állat természete is teljesen más,ezt is figyelembe kell venni.
2017. dec. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
1-es válaszolót cáfolnám abban,hogy nem alakul ki olyan szoros kapcsolat a macska és a gazda között. Dehogynem. Nekem volt kutyám is így tudom miről beszélek. Pont olyan szoros a kapocs,csak a macskától nem azt kell elvárni mint a kutyától,és fordítva sem.
2017. dec. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez csak tőled függ. Mennyi időd, lelkesedésed van, helyed, türelmed van egy kutyához. Én világ életemben kutyásnak tartottam magam, aztán mikor szerettem volna, rájöttem, hogy a körülményeim, de talán még a habitusom sem megfelelő. Így lett két macskám, nem bántam meg. Igenis kötődnek annyira mint a kutyák, csak más módon. Nem fog neked nyalizni, lehet hogy lesz, hogy nem hiányzik neki a társaságod. Az enyémek mégis imádnivalóak, ha igénye van rá odajön, kéri a simogatást, a babusgatást. Van aki kutyás, van aki macskás. Nyilván szeretni kell mindkettőt, de beállítottságtól függ kinek melyik felel meg jobban. Nyilván egy kutya azért konkrétabban fejezi ki a szeretetét. Másrészről viszont lépni sem tudsz tőle :D

Szóval neked kell tudnod, hogy mire vágysz, mennyi időd van, és persze belegodolni, hogy 10-15 évre kötöd le magad, hiszen ez mindkét állatnál hosszútávú kapcsolat :)

2017. dec. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kinek mi. Ha nem tudsz dönteni, akkor tölts el egy kis időt állatmenhelyen önkénteskedéssel.

Vagy beszélgess sokat cica és kutya tulajdonosokkal erről.

Akár videókat, filmeket is nézhetsz róluk.

Ismerd meg a cicák és a kutyák igényeit, tartását stb. Aztán dönts.

Nekem a macskák jönnek be. Nem kell őket sétáltatni, szobatiszták és megvan a kis saját életük is. Egyedül is elvannak egész nap.

Egy kutyát naponta többször sétálni kéne vinni. Nem szobatiszta. Számomra túlságosan ragaszkodó és nagyobb felelősségnek érezném a kutyatartást.

Persze a cicatartás is nagy felelősség, velük is kell foglalkozni, játszaani.De teljesen más.

És nem utolsó sorban az állatorvosi díjak is kedvezőbbek macskáknál.

Egy nőstény cica ivartalanítása pl 10-15 ezer.

Egy nagyobb testű nőstény kutya ivartanítása akár 30-50 ezer is lehet.

Nem beszélve arról, hogy kutyáknál a chip és az oltás is kötelező.

Macskáknál is ajánlott persze.

De egyéb dolgoknál is kijön ez, pl egy gyógyszeres kezelésnél nem mindegy, hogy egy 4 kilós macskának kell, vagy egy 40 kilós kutyának.

Sok érv van, kinek mi tetszik, kihez mi illik.

A kutyát nevelni is kell, egy macskát gyakorlatilag felesleges nevelni, hiába érti, nem érdekli.

2017. dec. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!