Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha már egyáltalán...

Mit tegyek ha már egyáltalán nem akarok állati eredetű dolgokat enni? Többi lent

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem az állatokat, és mindig amikor tojást, húst.. stb. dolgokat eszem mindig arra gondolok,hogy milyen rosszat tettem. Egyszer egy hónapig kipróbáltam a vegaságot, és nagyon tetszett. Ha boltban vagyok nagyon megörülök amikor látok valami vega/vegán ételt,boldog vagyok tőle, és általában megveszem. Szoktam vegán videósokat nézni,de a dokumentumfilmeket nem bírom,mert a látvány egyszerűen borzalmas. A családomban senki sem vega/vegán , illetve a mamám volt vega pár évig, de lemondott róla. Na szóval...valaki tudna segíteni, hogy mit tehetnék? A családomban nehéz lenne megoldani ezt a dolgot, meg úgy ünnepekkor, esetleg táborokban vagy ilyeneken is. Aki akar, írhat privátot ha nem értett teljesen! ♡

2017. dec. 23. 12:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2017. dec. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
13 és lány. De kérlek ne támadj le
2017. dec. 23. 13:06
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem támadlak le csak kíváncsi voltam a korodra. A szüleiddel beszéltél már erről? Mit mondtak ők?
2017. dec. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Tojást miért nem?
2017. dec. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Én vega vagyok, hat éves korom óta. Igen, komolyan. Bár én elég finnyás vagyok, és nem csak húst nem eszek, zsírt meg ilyesmiket sem. Tojást, tejtermékeket igen. Zöldségekből sem mindent, gomba, cukkini, padlizsán nem annyira jönnek be.


Régen mindig cseszegettek, hogy jajj, ez nyúlkaja, és hát... Néha összeülünk a nyuszimmal egy tál zöldség fölé, és ketten megesszük :P


Engem nagyon sokáig próbáltak lebeszélni a vegaságról, mert vitaminhiány alakulhat ki tőle, de mégis én szoktam lenni, akit a legkevésbé viselnek meg a betegségek, és van, amit meg sem érzek :D


Nekem nem nehéz megoldani a kaját, mert a legtöbb mindent kis módosítással én is megeszek. Például parikáskrumpli. Mielőtt belerakják a virslit/ bármi ilyesmit, nekem kiszednek egy külön adagot. Ami meg nem ilyen, ahelyett vagy csinálnak nekem mást, vagy megcsinálom én, a kedvencek már rutinból mennek. Egyszer voltam valami táborban, ami majdnem két hetes volt. Ott is simán meg lehetett oldani, például sima tésztát ettem, esetleg sajttal (bár ha vegán leszel, akkor ez nem opció), vagy ha nem lehetett vegára rögtönözni, biztosan maradt reggeliről kenyér egy kis vajjal, vagy esetleg magában, talán lekvárral, nutellával, bármivel.


15/l

2017. dec. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!♡ A szüleimmel még nem nagyon beszéltem róla, csak akkor esett róla szó amikor 1 hónapig vega voltam. Amúgy nem vegánsággal akarok kezdeni, először vegának tervezek lenni. De beszélni fogok velük!
2017. dec. 23. 14:20
 7/15 A kérdező kommentje:
És tojást azért nem, mert láttam róla egy videót. Csőrlecsippentés,hogy ne támadják meg az embereket, szűk hely és hasonlók...:'(
2017. dec. 23. 14:23
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Akkor ne nagyüzemből vegyétek a tojást. A kapirgálós, tanyasi boldog tyúkok amúgy is finomabbat tojnak.

Voltam én is vega, szintén ezen okokból. Egyszerűen nem voltam képes megenni a húst, ha mégis sikerült, kijött minden magától. Aztán valahogy megemésztettem magamban ezt az állatok iránt elkövetett kegyetlenséget, s már megelégszem annyival, hogy én nem támogatom semmilyen formában. Eszem húst, de csak olyat, amiről tudom, honnan származik, s hogyan tartották az állatot. Kicsit drágább így, mint szupermarketből, de a lelkiismeretem nyugodtabb, meg egyébként sem vagyok nagy húsevő.

2017. dec. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
14%

Utolsó me írj már baromságokat. A kapirgálós boldog tyúk is megy 2 évesen a vágóhídra mert csökken a tojás hozama. A kakasokat élve ledarálják mert semmi hasznuk, a tanyáról is rögtön viszik a kikelt kakasokat a vágóhídra mert tök feleslegesek.

A tojás ipar így is úgy is káros.


Kérdező: nézd meg a what the health c filmet ami főleg az egészségügyi előnyeiről szól a vegán életmódnak. Vagy esetleg ha a szüleid el együtt meg tudnátok nézni még jobb lenne. És mindenképp ülj le velük beszélni erről ha így érzel!

2017. dec. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
15%

Válts szép lassan a saját tempódban.


A tojásért is rengeteg tyúkot ölnek meg: egyrészt miután már nem tojnak annyi tojást amennyi az ipar számára gazdaságos lenne, mennek a vágóhídra, másrészt a tojó utánpótlás miatt a tojások egy részét ki kell kelteni: a kikelt csibék fele kakas, értelemszerűen nem tojnak, ezért hasznavehetetlenek a tojásipar számára, így őket valamilyen módon megsemmisítik. Biogazdaságokban is ugyanez van, csak legfeljebb a tyúkok 10 helyett csak 9 gyógyszert kapnak.

2017. dec. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!