Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Vannak kockázatok az állatkere...

Vannak kockázatok az állatkereskedésben választott állatokra nézve?

Figyelt kérdés

Nehéz időszakot élek, egyedül maradt kisállat mellé kell találnom egy társat minél hamarabb, és sajnos a városomban, de még a környéken sem akadtam információra. Van két kereskedés, ahol bizonyára lehet kapni, de igazi tenyésztő elvileg csak kettő van az országban, a többi állat import, és magán embernél születnek, az meg pénzhez jut ezáltal.


Ezeket félretéve, én abban tudok csak bízni hogy sikerül olyan állatkát találni aki egészségileg rendben van, illetve passzol a neme is.


2018. ápr. 2. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

1. beltenyésztett - beteg

2. elkap valamit az állatkereskedésben - beteg

3. nem faj(ta)tiszta - nem olyan lesz a viselkedése, amire számítasz

4. nem lesz kezes - plusz munka és hozzáértés kell a neveléséhez

5. a korát csak saccolni tudod, ha már felnőtt méret, akkor csak nagyon durva becsléssel

6. ha nőstény, lehet, hogy vemhes, esetleg beteg kölykökkel

2018. ápr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen állatról van szó? Sajnos a kereskedésben sokszor rosszul állapítják meg a nemét, korát. olyat is gyakran hallani, hogy valaki vemhes állatot visz haza. Sokszor nem megfelelő körülmények között tartják őket. A származásáról, múltjáról semmit nem tudsz, így lehet beltenyészetes, beteg, stb. Persze ki lehet fogni egészséges állatot, de általában nehezebben szoknak az emberhez. Sajnos nagyon lutri, én nem javaslom.
2018. ápr. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyen állatról van pontosan szó?

Igen van kockázat, az állatkereskedésből véve sosem tudhatod, hogy honnan származik (átlag szapisak azok is) hordozhatnak betegséget, parazitát, így mindenképpen karanténba kell helyezni pár hétig-hónapig, hogy meggyőződj, nem ad e át valami fertőzőt a mostani állataidnak.

A nemüket sem tudják gyakran megállapítani az állatkereskedésben dolgozók, így javasolt, hogy te is érts hozzá, és le tudd ellenőrizni.

2018. ápr. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Degu
2018. ápr. 2. 18:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Jóformán csak kockázat van. :( Néhány éve az egyedül maradt degum mellé kerestem még két lányt. Eleve én állapítottam meg a nemüket az eladólány helyett, akinek láthatóan nem sok fogalma volt a degukról. Gyanús volt, de gondoltam legalább ezt a kettőt elviszem, fiatalok, élénknek látszanak, nálam jobb helyük lesz. Eltelt pár hét, a két kislány kigömbölyödött, és egy nap különbséggel megszültek... 3 helyett lett 13 degum, ráadásul nyilvánvalóan beltenyésztettek, nem szedték külön őket ivaréréskor az apjuktól vagy a fiútestvérektől. 5-nek találtam gazdát, 7-et megtartottam, külön a fiúkat és a lányokat. 2-3 évet élt mindegyik, pedig korábban a deguim 6-7 évig éltek gond nélkül.Akkor azt mondtam soha többet semmit nem veszek állatkereskedésből, még egy zacskó tápot se, mert ez olyan mintha az állatkínzást támogatnám.
2018. ápr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
jav: 6-nak találtam gazdát, 4 kölyök maradt nálam meg a 3 akik már eleve voltak.
2018. ápr. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!