Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mivel irtsam ki a patkányt?

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Mivel irtsam ki a patkányt?

Figyelt kérdés

Egy roh@dt patkány befészkelte magát a régi műhelybe. Nálam nincsenek állatok, ezért nincs is mit ennie, csak az ott tartott 3-4 éves diót eszegette, de már azt is eltüntettem onnan. A virágaim földjét kikaparta a cserépből. A virágokat is kiraktam a helyükre.

A méreghez nem nyúl.

A patkányfogó elcsattant, és gondolom, hogy orrba vághatta, mert vércseppek voltak körülötte, és sajnos szemtől-szembe láttam az állatot. Nincs semmi baja a roh@déknak! Már nagyon elegem van belőle. Arra tippelek, hogy a szomszédoknál van mit ennie, mert ott tartanak szárnyasokat. Nálam pedig tartózkodik. Ott viszont van macska, és ezért nem tesznek ki mérget sehova.

A vadászgörény megfogná? Mástól is hallottam, hogy el vannak szaporodva a patkányok.

Köszi a válaszokat!



2018. ápr. 11. 20:23
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat!


Lehetséges, hogy vemhes, mert ott mocorog, ahol a nyest kirágta magának az utat, a műhely padlásán.

Mielőbb kell valamit tennem ellene.

A szomszédban három cica van, és ez miatt sem rakhatok le mérget, és a többi ott kóborló idegen cicák miatt sem. Hagyom őket egerészni. A patkány, viszont fejlett, mert láttam és jó, hogy a cicák nem fogták ki, mert borzalmas járványt tudnak terjeszteni.


A fővárostól 100 Km-re lakom.

Volt egy nyestem, ami a közeli akácosból, vagy tudja a csuda honnan jött ide.

Közel 20 Km-es a vadászhelye.

Mivel a műhely szigetelt tetejű, a hullámpala illeszkedésénél rágta be magát, és a lakás padlására is feljárt pontban kilenckor, akkorát ugrott, hogy a frászt hozta rám hónapokon keresztül, mert télen jött. Futkározott, hajnalban pedig a sárga szigetelőanyagba kirágott járatban húzta meg magát. Miután tavasszal a hullámpala újra lett malterozva, eltűnt.

Lett helyette egy patkány, vagy lehet, hogy több. Amióta a férjem meghalt, azóta nehezebb anyagi körülmények között vagyok és ezért nem tartok cicát, vagy kutyát.

Egy cicát kihoztam a menhelyről, ahol pici kora óta kutyákkal lakott együtt, csak egy drót választotta el őket a kutyusoktól.

Elhoztam, bent tartottam egész télen, vettem az almot, és oda végezte a dolgát. Jött a jó idő, és kiengedtem, még az nap eltűnt. Sajnos sejtem, hogy a kertem végén lakók kutyája, egy pitbull terrier végezhetett vele.

Ez egy annyira megviselt, hogy többé semmilyen állatot nem hozok a házhoz. Sem kutyust, sem cicát. Gondolom át ment "barátkozni" a kutyushoz, és az pedig ráugrott. Sokáig vártam haza.

Abban reménykedtem, hogy valaki befogta egerészni. Nagyon barátságos cica volt, és nagyon sajnálom. :'(


Minden jót Nektek!


#8-as Válaszoló!


Köszönöm szépen a hozzászólásodat!

Nagyon örülök, hogy így látod.

Valóban így is tartottuk a Boxereket.

Mind a három a kertben van eltemetve egymás mellett, és egy rózsa van elültetve Nekik!

Csak jót tudok írni erről a nagyon barátságos kutyus-típusról. Emberszerető, gyerekszertő, és másokat elfogadó kutyusok voltak.


Minden jót Neked!

2018. ápr. 12. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!