Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik jobb tars kutya vagy...

Melyik jobb tars kutya vagy macska szerintetek?

Figyelt kérdés
En nekem mind ketto van de inkabb macskas vok. Par napig a baratnomnel volt a kutyam miutan vissza kaptam mar nwm is engem kovetett hanem a baratnomet azt lattam a kutyanak lenyegeben mindegy csak tarsasag legyen korulotte. A cicam meg mindig en hozzam jon oda eloszor idegeneket el sem tud fogadni egyaltalan. Nektek mi a tapasztalat?

2018. máj. 14. 02:27
1 2
 1/14 anonim válasza:
30%

egész életemben kutyás voltam.

Le leszek pontozva ,de én gyulolom a macskákat.

1. Az egyik családtagom meghalt ,mert a macskájátol elkapott valami fertozést.

2. Allergiás is vagyok rá ,szoval a kozelukbe se megyek.

3kihasználnak , egész nap doglenek és csak a kajáért kell nekik a gazdi.

2018. máj. 14. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
A macska nem társ, csak lakótárs. Nem azért van veled, mert társad akar lenni, hanem mert számára előnyös.
2018. máj. 14. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%

Nekem mindkettővel van tapasztalatom, és igaza van az előttem szólónak, a macska nem igazán társas lény. Melletted él, de nem veled...

A kutya nagyon jó társ tud lenni, de meg kell tanulnod a viselkedését, hogy mit miért csinál.

2018. máj. 14. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is osztottam a fentiek véleményét, míg életünkbe be nem lépett Miau...

5 kutyám volt. A hátsó kertben, ahova nem jöhettek, a szomszéd kacsákat csodáltuk a gyerekkel, amikor a macska átmászott a kerítésen és nyílegyenesen a 1,5 éves kislányomhoz ment. Ennek 2,5 éve, azóta dúl a szerelem. A szomszéd menhelyre akarta adni, mert nem volt gazdája. Mi építettünk neki cicaházat a hátsó kertbe. Aztán ivartalanítanom kellett. Akkor 10 napig bent volt cicahordozóban. Azt hittem, ha egyszer kiszabadul ez a szabad kis állat, soha többé felénk se néz. De már 2 óra múlva ott nyarvogott az ablak alatt, azon a kertrészben, ahova kutyák is mehettek. Próbáltam őt levakarni, de nem lehetett. Kifigyelte, amikor délután aludt a kislányom, mert a kutyákat is becsuktam addig, macsek mindig előre jött olyankor és a teraszon nyávogott. Kénytelen voltam bepaterolni őt is cicahordozóban a kutyák közé, mert felnyávogta a gyereket. Féltettem nagyon, de aztán úgy gondoltam, ő döntött úgy, hogy élete kockáztatása árán is a közelünkben akar lenni, hát legyen! Végül ő győzött. A kutyák mind behódoltak neki, ha lefekszik a szivacs közepére, nekik már csak a kövön jut hely:D Végtelen türelemmel fogadta a kislányom szeretgetéseit. Amikor 1,5 év után bechipeztettem, akkorát ugrott, mint egy nyúl, de meg nem harapott volna és pár perc múlva újra közénk telepedett, mintha nem döfettem volna le egy 3 mm átmérőjű tűvel. A ragaszkodása első perctől meghatott. Amíg őt meg nem ismertem, nem hittem abban, hogy létezik kóbor macska. De ő az volt. Végtelenül vágyott az ember, a gazda után. Ezt a sóvárgást azelőtt csak kutyákon tapasztaltam. Egyébként ettől függetlenül a kutya az, aki nélkül nem tudnék élni. Az én kutyáim nem haverkodnak mindenkivel, még a férjem sem olyan a számukra, mint én. A kutyáimat érzéstelenítés nélkül megműthetném, akkor se bántanának, a macska azért olykor helyrerak engem is, a gyereket is, a kutyákat is. A kutya, legalábbis amelyik nem hamis, őszinte, kiszámítható, a macska egy kicsit mindig rejtély. Bírom, amikor hozzádörgölőzik szeretettel valamelyik kutyámhoz, a következő pillanatban meg akkora pofont lekever neki, hogy szerencsétlen azt se tudja, hova fusson. Ezt azért velünk nem csinálja:)

2018. máj. 14. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szegény macskát 10 napra bezártad a hordozóba?
2018. máj. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nagyon nagyon sokáig macskás voltam, ragaszkodtunk egymáshoz a macskáimmal, kutyás tapasztalatom pedig nem volt. Aztán befogadtunk egy kutyát az utcáról, nem nagyon értettünk hozzá, de elég nyugodt volt ő is, hasonlított a macskákhoz.

Aztán elkezdtem állatokat menteni, így sok különböző kutyával volt már dolgom, és azt kell mondjam, nekem úgy tűnik, sokkal ragaszkodóbbak a kutyák, kezdek átállni a kutyás oldalra, de persze imádom a macskákat is.

2018. máj. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem:


A macska előnyei:

- Tiszta

- Nem büdös

- Nem kell éjjel nappal felügyelni

- Szobatiszta

- Szép

- Nagyon cukik

- Nem könnyű megkedveltetni magadat egy macska szemében

- Valójában vadállatok

- Nem talpnyalók, mint a kutyák

- Nem szrnak a szoba közepébe


A macska hátrányai:

- Hullatja a szőrét

- Néha nagyot tud karmolni


A kutya előnyei:

- Van egy szolgád, aki kajáért cserébe kinyalja a s..ged


A kutya hátrányai:

- Büdös

- Hangos

- A nagytestűek veszélyesek

- Nem szépek

- Állandó felügyeletet igényelnek

- Sok pénzbe kerülnek

- Képesek a szoba közepére szrni

- Általában nem szobatiszták.

2018. máj. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
10 napig volt benti cica Miau. A fenti nem használt fürdőszobába zártam be és almot tettem neki. Hogy ne unatkozzon, eleinte csak 1-2 órára, aztán 5-6 órákra is lehoztam őt a családhoz cicahordozóba zárva. 5 kutya vette körül:) Szörnyen hangzik a bezárás, de imádta. Olyan kényesen, ellazulva aludt a hordozóban hanyatt fekve meg mindenféle kifordult pózban, ahogyan kóbor macska korában szerintem soha életében nem engedhette el magát. Amikor épp nem aludt, a gyerek etette kutyatáppal a rácson keresztül. Időnként kiraktam a kutyákat, ilyenkor csak az övé volt a ház. Szóval így értettem a 10 napot. kiengedni nem mertem, még nem régen fogadtuk be, ha nem jött volna vissza, ki szedte volna ki a varratait?
2018. máj. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jó bocsi úgy értettem, hogy 10 napig csak a hordozóban volt :D
2018. máj. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem két kutyám van és egy macskám, macska nélkül tudnék élni, de kutya nélkül nem. Ezt persze értsük jól, nagyon imádom a cicámat, de ha 10 év múlva elmegy, lehet, hogy nem lesz másik helyette.

Főleg az első kutyámban van meg mindaz, ami szerethetővé teszi ezt a fajt. Ő egy border és sajnos már elég öreg. Őt nem az érdekli, hogy társasága legyen, hanem az, hogy velem lehessen. Első sorban nekem fogad szót, de ha kérem tőle, másnak is produkálja magát(régebben tartottunk pár kutyás bemutatót). Bárhova elmernék vele menni póráz és jutifali nélkül is. Sose hagyott még cserben. De ami a legmegmagyarázhatatlanabb, hogy ha rossz kedvem van, ő megérzi és jön és erőszakosan böktösi a kezem, bújik hozzám, amíg meg nem nyugszom. Mikor a szüleim elváltak, elég rosszul kommunikálták le az egész helyzetet felém, sokszor megfordult a fejemben az öngyilkosság is és mikor egyszer bezárkóztam a fürdőbe, hogy a kutyám ne tudjon "megvígasztalni", ő elkezdte iszonyúan kaparni az ajtót és közben még kitartóan ugatott is, szóval kénytelen voltam kimenni hozzá :)

A másik kutyám pedig egy igazi köcsög terrier és ha leszidom, mert rosszat csinált, a border jobban elszégyeli magát, mint ő. De amúgy ő is nagyon cuki, itthon rám van gyógyulva és ha teheti, úgy helyezkedik, hogy hozzámérjen :)

2018. máj. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!