Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Minden állat élete ugyanannyit...

Minden állat élete ugyanannyit ér?

Figyelt kérdés

Egy kutyát vagy egy macskát senki nem ölne meg, ellenben ha valakinek egér van a házában, gond nélkül kiteszi az egérfogót, ami megöli az egeret. A pókot is a legtöbb ember lelkiismeretfurdalás nélkül öli meg a lakásban.


Minél nagyobb egy állat, annál többet ér az élete?


2018. máj. 18. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Legyünk őszinték: az emberek szempontjából nem. Ha egy hangyát összetiporsz, vagy egy legyet, szúnyogot agyoncsapsz, az nem okoz az emberek többségének lelkifurdalást. Cáfoljatok meg, ha nincs igazam.
2018. máj. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Ez álomvilág. Minden állatot van, aki megöl. Macskát felakasztanak, kutyát autó után kötnek és végighúzzák a városon, stb.


Viszont én személy szerint egy állatot sem lennék képes megölni, akár kicsi, akár nagy, élnek, és ez a fontos. Egyszer kapják meg a lehetőséget az életre, milyen jogon vesszük el tőlük, csak azért, mert mondjuk csúnya?

Rovarokat is papír-pohár módszerrel rakom ki az udvarra, egeret élve fogó csapdával fogom meg, majd kirakom a város széli mezőre, stb.

2018. máj. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Számomra igen. Úgy értem ugyanannyit ér alapból. Én élve fogom el az egereket, és kiviszem az utca mögötti rétre. Pókot alapból sem ölök meg, és ki sem tessékelem. Betévedt bogarakat, rovarokat megfogom és kirakom. Na jó, a macskám többet ér egy póknál, tehát ha valaki választás elé kényszerítene, hogy melyiket csapjam agyon ,akkor nyilván a pókot.
2018. máj. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, mondhatjuk hogy ez a méret különbségből van, ha nagyon ragaszkodunk valami magyarázathoz. Én sajnálom az egeret is, és a bogarat is. Néha még egy egy pókot is. DE. A macska rád néz a szép szemeivel, nyávog neked, hozzád dörgölőzik, együtt aludhattok és játszhattok is akár. Van személyisége.

Ha szembe találkozol egy hangyával, nem ezek azok a dolgok amik eszedbe jutnak róla. Sokszor van hogy a szobámban betévedő bogarat agyoncsapom. Néha viszont megfogom és eleresztem. De itt is számít a méret. Egy nagyobb cserebogarat, szarvasbogarat, vagy virágbogarat még soha nem próbáltam meg megölni, mert ezeket már tudom "aranyosnak" nevezni. Míg ugyanezt egy apró kukaccal, vagy pókkal hamarabb tudom megtenni.

2018. máj. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Közre játszik még itt a megítélésben az is, hogy nem ugyanaz lehet egy bogárnak az idegrendszere és a "gondolkodása", mint egy gerinces emlősnek. Egy kutya, vagy egy macska, vagy akár ló és sorolhatnám szemmel láthatóan érzelmek alapján is dönt, míg ezt nem tapasztaljuk egy rovarról. Nem csak a mérete miatt, hanem mert a tudomány is alátámasztja, hogy nincs meg hozzá a a fajta idegrendszerük. Láttam már pókot taktikázni velem, mikor söpörtem, és ő halottnak tettette magát. Aranyos volt, hagytam, és elbújtam az ajtó mögé. Mikor észlelte hogy nem vagyok már ott, gyorsan elmenekült. De az eddigi ismeretek alapján ez csak ösztönös cselekvés, nincs olyan bonyolult agya és idegrendszere, mint a gerinceseknek. A fájdalomérzete sem lehet ugyanaz. Hisszük ezt mi.

DE!

Elképzelem, hogy jönne egy toronymagas lény, magasabb intelligenciával, aki engem ugyanolyan parazitának néz, csak mert kicsi vagyok, és lazán rám lépne.. Mert kicsi, primitívebb is, és úgysem érzi meg.

Hááááát.... Szóval el lehet ezen gondolkodni.

2018. máj. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Számomra igen. Ha a házban is van valamilyen bogár, megpróbálom őket kirakni, de nem az az első mozdulatom, hogy agyonnyomom, vagy ilyesmi. Pláne, hogy a többségük nem is árt. Most csak azért öljem meg szerencsétlent, mert élni mert? Nem értem, hogy miért gondolják néhányan, hogy rögtön agyon kell nyomni a pókokat, stb. Nem ártottak semmit.


Szerintem az van a dologban, hogy a legtöbb ember kutyát, macskát tart, vagy pedig más emlős állatokat. Na ugye pókokat pl. kevesen tartanak. De szerintem aki tart pókokat, azok nyilván nem ölik meg a falon mászkáló pókokat, mivel valamilyen szinten kötődik hozzá. Vagyis nem tudom ezt jól megfogalmazni, de na...

Mármint az egeret, patkányokat nem értem, mivel még is mivel ér többet az élete egy hörcsögnél? Mármint rágcsáló, rágcsáló...


Mindenesetre, a véleményem az, hogyha "minél nagyobb az állat, annál többet ér az élete", illetve a "minden állat élete ugyanannyit ér" elv alapján megyünk, akkor nem lennének pl. a disznók sem levágva. Őket is lelkiismeret-furdalás nélkül megölik, majd az emberek megeszik.


Szóval sok ember számára a pók, meg egyéb bogarak tényleg nem okoznak lelkiismeret-furdalást, mert szerintem a legtöbben nem is állatként tekintenek rá. Vagyis "szeretem az állatokat így meg úgy", aztán pedig a szembejövő pókot rögvest lecsapja.

2018. máj. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem.

Az én állataim élete vagy akár csak testi-lelki egészsége többet ér más állatok életénél.

Legalapabb példa az etetés. A kutyáim és a macskám egy elég magas hústartalmú tápot kapnak, ezért miattuk megölnek heti pár csirkét.

Másik példa: kullancs elleni védekezés. A kutyák jelenleg havonta kapnak egy tablettát, ami nem elriasztja, hanem megöli a kullancsokat, amik elkezdik szívni a vérüket. Aztán ott van a féreghajtó is...

Ha van állatod, akit féreghajtani kell és közben azt hirdeted, hogy minden állat ugyanannyit ér, állszent vagy, ha pedig nem féreghajtózod, akkor egy igen rossz gazda...

2018. máj. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Általában igaz, hogy azokat az állatokat tartja az ember arra méltónak, hogy ne ölje meg, akivel tud szemkontaktust találni, pl. kutya, macska, ló.
2018. jún. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!