Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Azok a birkák, amiket kutyákka...

Azok a birkák, amiket kutyákkal terelnek, miért mennek az emberek után?

Figyelt kérdés
A mi birkáink nem jönnek ott mellettünk, mikor hajtjuk be őket, hanem rohannak előre, amiket tereléseken látunk, azok pedig mindig ott toporognak az ember körül. Vagy a kutya tereli őket oda? Vagy ez hogy van?
2010. jún. 15. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert kézhez vannak szoktatva, szeretik az embert, árják a kaját. Tudod milyen a birkaösztön. Mindig mennek a vezér után. Ez jó mert így gyakorolhat rajta a kutya. Versenyeken meg dolgozó kuyáknál azért ez nincs így.
2010. jún. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A párom is ezt mondta, hogy ezek tuti kézre vannak szoktatva. Csak én ezt nem értettem eddig. Nálunk is van kb. 150 birka, de mikor tereljük be őket, elmennek előlünk, rohannak be a karámba vagy ki a legelőre stb. Csak olyan jön oda hozzánk, akiket kicsi korukba eldobott az anyja stb. ezért kézből kellett őket etetni.

De hát akkor milyen terelés az ilyen? Az lenne az igazi, ha tényleg terelni kell a birkát és nem magától jön az ember után, nem?

2010. jún. 15. 14:30
 3/10 A kérdező kommentje:
Vagy a versenyeken ez hogy van? Ott nem kézre szoktatott birkákkal csinálják? Mert én ezt így nem látom igazi munkának, mert a kutyának nem sok mindent kell csinálnia, hiszen a birka magától megy utánad.
2010. jún. 15. 14:31
 4/10 anonim ***** válasza:
6%

Figyelj nem kéne kritizálni azért mert birkád van még nem vagy benne ebben a dologban, nem sokat tudsz róla. Mondd csak hány terelő versenyen voltál te már? Versenyeken NEM ilyen birkák vannak! Az előbb is leírtam. Legutóbb pl annyira "szelíd" birkák voltak hogy az volt az első dolga, felöklelje a kutyám! Hát cuki, nem?

És terelni nem 150 birkán tanul a kutya és a versenyen szem 150 birkát kell terelni hanem sokkal kevesebbet, ami bizony sokkal nehezebb, mert minnél kebvesebb a birka annál kevésbé tart össze és megy minden felé. Sok birkát sokkal könnyebb terelni.

De gyakorolni nagyon jól lehet velük.

2010. jún. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem kritizálok, hanem kérdezek, mert nem vagyok vele tisztában. Csak megfogalmaztam azt, amit laikusként látok, gondolok. Nem, nem voltam még versenyen, sőt terelő sulin sem, tehát mégis honnan kéne tudnom? Idegbeteg vagy? Válaszolj, ha lenyugodtál. Vagy akkor megkérdezek inkább egy olyan embert, aki tényleg ért hozzá.

Annyit én is tudok viszont, hogy szoktatni kell a birkát a kutyához, mert felökleli. A mi birkáink is szokják kicsi koruk óta. De nem vagyunk profi terelő bajnokok. Vannak otthon birkáink, kutyáink és ennyi. De gondolom te városi kutyásként kijársz bekutyázott birkákhoz és azzal tanulsz, nekünk meg az van, ahogy adja magát. Nem tudom, miért fáj az neked, hogy érdekel, hogyan csinálják azok, akiknél ez nem feltétlenül minden napi munka, hanem hobbi. Gondolom az a juhász, akinek van több száz birkája, nem fogja az összes bárányt leszedni az anyjáról és kézbe szoktatni.

2010. jún. 15. 15:18
 6/10 A kérdező kommentje:

Amúgy a mi kutyáink 150 birkán tanultak meg terelni, mert látta a kölyök az idősebbtől, nem mi tanítottuk, hanem a másik kutya.

És régen a juhászok is így csinálták tudtommal.

2010. jún. 15. 15:19
 7/10 anonim ***** válasza:
12%

Nem vagyok buta városi, több tucat állatunk van csak épp nem birkánk de régen tehén is volt amíg fel nem jelentett valakimert fájt neki hogy nekünk jól megy. Nem járok semmilyen suliba mert nincsen suli csak olyan jóemberek akiknek van birkájuk és véletlenül még kutyások is, vagy beleszerettek egy fajtába és vettek mellé birkát.

Ha neked ott a sok birkád, tökéletes kutyád és nem is akarsz versenyezni akkor minek érdekel? Lehet véleményed de szerintem az hozzáértés nélküli itélkezés ebbe nem tartozik bele ( "Mert én ezt így nem látom igazi munkának," stb, de mit látsz ha nem is tudsz róla semmit? "De gondolom te városi kutyásként kijársz bekutyázott birkákhoz és azzal tanulsz, nekünk meg az van, ahogy adja magát" kvázi te vagy a jobb mert neked sokkal nehezebb- na persze).

A verseny és a mindennapos terelés két különböző világ. Épp ezért ne hasonlítgasd össze. Ezért van külön osztály az olyan versenyzőknek akik hivatásos juhászok, úgy hívják hogy hivatásos osztály, nahát... Mi nem vagyunk juhászok, miért kéne nekünk úgy csinálni és miért lennének azok jobbak amikor két különböző dologról van szó?

Már elnézést, hogy nekem nincs kéznél az anyja hogy megtanítsa terelni a kutyám és nincs 150 birkám. Ezzel csak magad írtad le mert közölted hogy te semmit nem tettél csak összeraktál egy kutyát a birkákkal és nézted hogy megtanul terelni, miközben Mi együtt dolgozunk- nagy különbség. Ennyi.

Amúgy meg az hogy az embert szereti a birka nem azt jelenti hogy a kutyát szereti, nem egyszer öklelte fel a kutyáim a "bekutyázott" racka de még a szarv nélküli birka is. Őn is ugyamúgy utálja hogy ugráltatják csak épp az embert jobban szereti. És ugyanúgy el tud rohanni ezer felé stb. Főleg hogy én hiába állok a birka elé mert Magyar kutyám van nem angol aki ellenkezőképpen terel szóval annyit arról hogy nekem könnyebb lenne. Ezt is illene tudni ha már kutyád meg birkáid vannak.

Ja: amúgy meg google, youtube de abba sem halnál bele ha elmennél egy ilyen rendezvénye ahol mindenki kedves ha már én zavarlak, ha itt valami nem tetszik. Bocs de már az agyamra megy a sok tudatlan ámde nagyon okos és mindenttudó emberke itt!

2010. jún. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ha ennyire agyadra megy, akkor minek írsz ide? Azért, hogy sértegess? Kb. minden második mondatoddal ezt tetted.

Nem mondtam egy szóval sem, hogy tökéletes kutyám van, de már ne is haragudj, attól, mert van birkánk, még érdekelhet a téma.

És azt sem mondtam, hogy jobb lennék. Egészen más a két dolog szerintem.

Mindegy, nem fogok leállni veled vitatkozni, minden szavadból árad az irigység.

Viszont ha ezeken a rendezvényeken ekkora beképzelt majmok vannak, mint te, akkor inkább köszönöm, kihagyom, elmegyek egy olyan helyre (mert van ilyen), ahol megtudhatom ezeket és nem kell flegma, beképzelt, okoskodó és irigy embereket elviselnem.

És bocs, hogy nekünk ez mindennapi munka és nem hétvégi kiváltság. Nehogy már neked álljon feljebb, hogy gazdálkodunk a férjemmel és van több tucat birkánk, te meg hobbiból jársz terelni bekutyázott, kézre szoktatott birkákhoz. Chö.

2010. jún. 15. 16:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Te megtanulj meg olvasni és igazat mondani. Igen nem montam szépeket de nem tagaod te viszont állandóan azt emlegeted hogy milyen jó vagy. Akkor leírom mégegyszer: a birkák KÉZHEZ nem kutyához vannak szoktatva! A kutyámat nem egysze beledöfték a rohadt szarvuk.

Azon kívül nem a hobbink, mi is gazdálkodunk csak nekünk nem birkáink vannak hanem baromfik és nyulak.

Azon kívül szrt se érek a gyakorlással HA NEM JÓ A KUTYÁM, MERT EGY VERSENYEN NEM KÉZHEZ SZOKTATOTT BIRKÁK VANNAK.

Attól mert bunkó vagyok még igazat mondok és tudom hogy megy ez.

És mégis mire lennék irigy? :D Tehenek között nőttem fel, nekem egy-két birka nem nagy szám. :)

Nehogy már neked álljon feljebb, mert azt hiszed jobb vagy mert te mindig ezt csinálod másnak meg csak "kiváltság" (ami nem igaz). Neked muszáj dolgoznod mert ott vannak az állatok, ez a kötelességed ha már vállaltad, és a kutya csak egy munkaeszköz, én megtehetném hogy egyész nap a fotelból dobálom a kutyáimnak a labdát, de nem, ehelyett én mindenféle izére hordom őket aki a fajtájukhoz illik, szerintem ez tiszteletre méltó.

2010. jún. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Gondolom ezért értékelték "100 %-ra" a válaszaidat.
2010. jún. 15. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!