Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan maradtok otthon...

Ti hogyan maradtok otthon munkából, ha beteg a házikedvencetek?

Figyelt kérdés

A cicámnak gyomorgyulladása van, szívem szakad meg, hogy itthon kell hagynom. Már sokkal jobban van, de nyugodtabb lennék, ha tudnék figyelni rá. Tegnap este gondolkoztam, hogy betelefonálok, hogy nem tudok ma bemenni, de egyszerűen nem tudtam, hogy legit ok-e, hogy beteg a cica.

Ti ilyenkor mot szoktatok mondani? Mennyire megértőek a munkaadók ezzel szemben?


2018. máj. 29. 07:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%

Legutóbb azzal fenyegetett a főnököm, hogy kirúg, ha a lázas beteg, mandulagyulladásos gyerekkel otthon merek maradni.

Szerintem ne arra hivatkozz, hogy beteg a cicád. Legfeljebb kiröhög.

2018. máj. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
42%

1


És te ezek után ott maradtál azon a munkahelyen? Jó nagy marha vagy... :D

2018. máj. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

Szerencsére én tudok otthonról is dolgozni, ha muszáj, és mivel a főnöknőm nagy állatbarát, zokszó nélkül engedélyezi is ilyen esetben.

Egyébként szükség esetén valószínűleg saját jogon táppénzre mennék, és nem mondanám el a munkahelyen, hogy valójában nem én vagyok beteg.

2018. máj. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
Menj el a dokihoz és irasd ki magad! Nem szép dolog,de ha mindenkép otthon akarsz maradni,jobb megoldás,mint az,hogy betelefonálsz,hogy a cicád beteg. Nem hinném,hogy érdekelné,bár nem ismerem a főnöködet. Sajnos sok olyan agyontaposni való pénzhajhász féreg van,mint az egyik válaszoló főnöke,hogy nem engedte otthon maradni a beteg gyermekével. Ehhez egyszerűen nincs joga, egy bizonyos korig a szülő otthon maradhat a gyerekével táppénzen. Felháborító,hogy egyesek mit meg nem engednek maguknak. Adnék én az ilyennek olyan "kirúgást": Itt az ásó kezdj el ásni,de szaporán,mert még van rajtad kívül néhány parazita,akit helyre kell tennem." Az ilyen ezt érdemelné.
2018. máj. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
32%
Minden legit. Munkahely annyi van, mint a szemét, de ha az állat családtag, akkor abból csak egyetlen egy van. Ha a munkáltató ezt nem fogja fel, akkor ott más bajok is vannak.
2018. máj. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%

Nem maradtam ott.

De nyugodtan hívd fel a főnököd, hogy Cirmi foshik ezért ma otthon maradsz. Aztán kiderül, hogy te mennyire vagy értékes munkaerő. ;)

2018. máj. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%
Vidd magaddal. Egyik munkatársam simán behozta a munkahelyre a cicát, az meg végigaludta a munkaidőt.
2018. máj. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk pont úgy hozta a véletlen, hogy szabadságon voltam mikor műteni kellett a kutyámat, a lábadozás időszaka is belefért.


Mikor megöregedett és "menni készült" voltak elintézni való dolgaim munkaügyileg, az anyám volt vele otthon, tenni valója nem volt, siettem haza és aztán tettem a dolgomat.

2018. máj. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%

Én nem maradtam otthon. Nem volt rosszul (nem tűnt úgy), csak kicsit letört, úgy volt, hogy délután hazaérek és megyünk a dokihoz.

Délutánra már elment.


Én a saját háziorvosommal iratnám ki magam, vagy ha olyan a meló és/vagy nem olyan a doki, akkor betelefonálnék, hogy fosok-hányok, mára kivennék egy szabit, ha lehet.

2018. máj. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon megértő és állatbarát a vezetőség nálunk, így nem volt probléma. Decemberben operálták a daganatos kutyusomat, itthon maradtam vele másfél hétig a varratszedésig. Rá egy hónapra begyulladt a középfüle, dőlt-borult össze-vissza, a második emeletről karban kellett levinni pisilni, mert annyira nem bírt lábra állni, szintén itthon voltam vele másfél hétig. Rá másfél hónapra sajnos el kellett altatni, akkor azért voltam itthon, hogy tudjak gyászolni. Senki nem nevetett ki, a szabadságokból meg futotta ezekre a távollétekre.
2018. máj. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!