Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Segítség! Anyám kutyája...

Segítség! Anyám kutyája behozta a lakásba a bolhát és elkapta a perzsa cicám is, aki csak szoba cica. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A gond az hogy az én szobámba alszik a cica, így engem is megcsipkedett a bolha. Mit tegyek? Naponta 2-szer mindent átporszívózok alaposan és a porzsákot ürítem, de még mindig vannak. Mit tegyek?
2010. jún. 16. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát például kezeld a cicádat bolhaölővel! Frontline jó erre! És fertőtleníts mindenhol.
2010. jún. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
ha elmész a kisállat kereskedésbe, ott lehet kapni egy kék színű bolhairtó folyadékot, amit a állat nyakára vagy annak környékére kell cseppenteni. Ezt a bőre beszívja, belekerül a véráramába, és ha a bolhák szívják a vérét, akkor abban elpusztulnak. Természetesen a cicusra nincs hatással. Én a kutyámnak vettem ilyet. H megveszed készülj fel arra, hogy kérdezik, hogy kutyának vagy cicusnak lesz, és azt is megkérdezik nagy valószínűséggel, hogy a házikedvenc hány kg.
2010. jún. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a cica kezelve éett, a probléma hogy a szobából nem tudom kiírtani.nem tudom mit csináljak a sikáláson és a porszívózáson kívül. reggelre mindig új csípés van rajtam.
2010. jún. 16. 22:13
 4/8 anonim válasza:
huhh hát akkor nem tudok segíteni....de sztem valamilyen raid-del kéne próbálkoznod vagy nem is tudom....végül is azok is csak rovarok
2010. jún. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fújd végig bolha irtóval a lakást. Ez még komolyan nem jutott az eszedbe???

És a kutyát is kezelni kell bolha ellen, őt is pont ugyanúgy zavarja és bántja a sok bolha, ahogy téged is csíp, viszket.

Itt egy szer pl.:

[link]

2010. jún. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a kutya is tiszta már...első dolgom volt a két állat...a lakás bolhátlanítására gondoltam már...de a gyógyszertárba nerm adtak rá készítményt hiába kértem...ezért kérdeztem hogy tudtok e valami szert..mennyibe kerül ez a készítmény amúgy?köszi a válaszokat.
2010. jún. 18. 09:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem a gyógyszertárba kell menni, hanem a dm-be vagy egy gazdaboltba.

Az említett Insecticid 2-3000Ft (és pl. dm-ben is kapható), de rengeteg más márka is van.

2010. jún. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi
2010. jún. 19. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!