Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ki ért itt különösebben a...

Ki ért itt különösebben a Dinoszauruszokhoz?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok, akik értenek is a Dinoszauruszokhoz, és nem csak a T. rexet, a Spinosaurust és a többi Jurassic Park által híres Dinót ismeri, hanem a kevésbé ismerteket is, pl. Rugops primus, Tyrannotitan chubutensis, Giraffatitan brancai stb.

2018. júl. 10. 19:56
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok, hogy egy 6 méteres Utahraptornak is ezt mondaná-e.
2018. júl. 13. 19:21
 12/33 A kérdező kommentje:

De hogyan lenne már Dinoszaurusz, ha nem is hasonlít egyik igazi, valaha élt Dinoszauruszra. De ha azt mondod, hogy csak egy kitalált Dinoszaurusz, akkor igazad van.

Amúgy mi a helyzet az Indominus Rex-el? Szerinted az is Dinoszaurusz? (Én persze azt mondom, hogy nem az, de kíváncsi vagyok a válaszodra)

2018. júl. 13. 19:24
 13/33 anonim ***** válasza:

Semmit nem mondanék egy utahraptornak, mert valószínűleg nem értené. :D

Miért kéne, hogy hasonlítson egy "valódi" dinoszauruszra? És igen, szerintem az indominus is dinoszaurusz, mert több dinoszaurusz keveréke. Annyi különbséggel, hogy egy új dinoszaurusz faj. Az öszvér is egy emlős, pedig a ló és a szamár hibridje.

Te rendszertanilag hova sorolnád be ezeket az állatokat akkor? Szerinted mi tesz alapból egy dinoszauruszt dinoszaurusszá?

2018. júl. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
*Egyébként igen, úgy értettem, hogy kitalált dinoszauruszok. De ha valaki létrehozná őket a valóságban, akkor úgy gondolom, hogy a dinoszauruszok köze lennének besorolva. Én így értettem.
2018. júl. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
De hát az Indominus Rex-nek nem csak Dinoszaurusz génjei vannak. Vagyis ha létezne, sem lenne igazi Dinoszaurusz. Amúgy a Jurassic Park-Dinoszauruszok közül egyik sem igazi, mert csak kitalálták őket.
2018. júl. 14. 22:00
 16/33 anonim ***** válasza:

Már miért ne lenne dinoszaurusz? A gének csak bizonyos fehérjéket kódolnak. Az, hogy felhasználják más állat génjeit csak azt jelenti, hogy bizonyos tulajdonságait megkapja. De attól még nem lesz pl. tintahal.

Ha nem lett volna kihalás és a krétától számítva 65 millió év evolúciója létrehezott volna magától egy indominust, akkor arra is azt mondanád, hogy nem dinoszaurusz? Kialakulnak benne pont ezek a tulajdonságok, csak éppen a természetes szelekciónak hála.

Az indominus is egy olyan dinoszaurusz a world-ben, ami a holocénban jött létre. Csak éppen az ingen tudósai által.

Egy gólya vagy egy pingvin sem attól dinoszaurusz, mert hasonlít valami 65 millió évnél régebben élt fosszíliára. Annyi idő alatt az evolúció működött és hozott létre más formákat.

Az ingen meg mesterségesen tette meg ugyanezt.

Csak mondom, hogy pl. növényeknél bevett szokás, amit az ingen az indominussal csinált. Pl. az aranyrizs egy baktériumtól kapta azt a génjét, ami azt a tulajdonságát eredményezi, hogy béta-karotint termel. Tehát más élőlény génjeit kapta meg, de attól még az aranyrizs ugyanúgy rizs.

2018. júl. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Igenám, de ez az állat több különböző állat génjeiből lett összeállítva, pl. tintahalból, Velociraptorból, stb. Ha több állatfaj génjeiből lett összeállítva, akkor ennyi erővel lehetne egy génmódosított tintahal is! Miért pont Dinoszaurusz? Amúgy ezek a Dinók egyébként se igaziak, mert csak kitalálták őket. Pl. a Jurassic World Fallen Kingdom-Baryonyx hogyan lehetne Baryonyx, mikor lehagyták a névadó karmát?!???
2018. júl. 15. 11:47
 18/33 A kérdező kommentje:
És ne hasonlítsd össze a kitalációt az evolúcióval, hiszen az Indominus Rex, a Jurassic Park Velociraptor csak kitalációk. Szóval ha kitalálok egy szörnyet, ennyi erővel az is létezhetett volna. Akkor a Godzilla is létezhetett volna? King Kong is?
2018. júl. 15. 11:50
 19/33 A kérdező kommentje:
Amúgy meg mért hozott volna az evolúció létre egy Indominust? Szóval ha az emberek kitalálnak valamit, akkor ennyi erővel létezhetett volna? Amúgy hogy a francba élt volna egy tintahal ÉS Dinoszaurusz génekkel rendelkező állat? A természetben biztos nem létezhetne ilyen.
2018. júl. 15. 11:54
 20/33 anonim ***** válasza:

A tintahaltól azokat a géneket kapta meg, amivel képes a bőr pigmentsejtjeivel több színanyagot termelhet. Pont mint az anyarizs esetén a baktériummal, csak ott béta-karotin termélés van, színyanyag termelés helyett. Attól még dinoszaurusz.

A többit úgy veszem, mint a velociraptor és a t.rex, hogy azoknak a hibridje. (meg mellette giganotosaurus, therizinosaurus, stb.). De az csak azt jelenti, hogy egy teljesen új dinoszaurusz, nem pedig azt, hogy nem dinoszaurusz.

Attól, hogy kitaláltak, még mindig nem értem, hogy miért ne lehetnének dinoszauruszok? Igen, a film készítő találták ki őket, de dinoszauruszok, amiket az ingen hozott létre.


A baryonyx sem ugyanaz, mint ami a krétában élt. De attól még egy baryonyx, annak a baryonyxnak a leszármazottja, ami a krétában élt. :D A karmáról kapta a nevét, de az mostanra az ingennek hála eltűnt. Viszont ha átneveznék, akkor az felesleges kavarás lenne és egy néző sem tudná követni az átnevezéseket.

Régebben láttam ilyen próbálkozást, a "nublaris" jelzővel a jurassic park wiki oldalán. Lehetne azt használni a megkülönböztetésre most is: Baryonyx walkeri az ős, Baryonyx nublaris az utód.


Oké, de az ilyen plothole-okat a filmnek kéne betöltenie.


Nem minden szörny létezhetne, mert van, ami ellent mond a fizika törvényeinek. Pl. ilyen formában godzilla és king kong biztosan nem. Habár a Peter Jackson filmben is kongot azzal magyarázták, hogy az a gigantopihecus egy leszármazottja. (A sziget történe kisfilmben volt.)


Más szörnyek viszont létezhetnének, igen. Miért is ne? Pont az indominus nem egy elrugaszkodott ötlet. Ha olyan szörnyet találsz ki, ami nem mond ellent a biológia és fizika szabályainak, akkor akár létezhetne is valahol.

Az indominus maga (ha nem vesszük a genetikai háttérét) létrejöhett volna idővel egy theropodából simán.

A guanlong is lényegében a t.rex őse. A guanlongtól jutottak el oda, ahol a kréta végén a t.rex állt lényegében tápláléklánc csúcsán. Pedig külsőre nem hasonlítanak egymásra.


A tintahal gének ahogy az elején írtam, csak a pigmentsejtek tulajdonságát adják. Tehát az ingen nem várja meg, amíg ez magától kialakul egy indominus ősben, hanem vesznek egy állatot, amiben megvan a kész tulajdonság és átültetik készen az indominusba is.

De ez nem zárja ki azt, hogy egy indominus ősben kialakuljon egy olyan tövábbörökíthető mutáció, ami idővel képessé teszi az utódait ugyanarra, amire az ingen tette képessé.

2018. júl. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!