Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatmentés? Hogyan léphetnék be?

Állatmentés? Hogyan léphetnék be?

Figyelt kérdés
Állatmentéssel szeretnék foglalkozni. Mindennel, ami ahoz kapcsolódik: befogás, gondozás, rehabilitálás, minden érdekel. Hogyan tudnék elindulni ezen az úton? Milyen tanfolyamot kell végeznem?

2018. szept. 1. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Semmilyen tanfolyam nem kell hozzá. Jelentkezz önkéntesnek a hozzád legközelebbi menhelyen, és rögtön bele csöppensz. Én is ezt csinálom már egy éve. Eleinte takarítani mentem a menhelyre, majd később mikor megismertek, többször lettem ideiglenes gondozó is a saját otthonomban. Ez azt jelenti, hogy hazavihetsz kiválasztottakat, akik nehezebben viselik a menhelyi életet és te gondozod míg gazdit nem találnak. Én pl. pár hetes macskákat hoztam haza, hogy felerősítsem őket. Ez nagy segítség a menhelynek, mert ott nincs idejük speciálisan foglalkozni mindegyik állattal. Emellett van lehetőség megismerkedni állatvédő szervezetekkel, így mindenkit szívesen fogadnak, aki csatlakozni kíván. Nem szakértők dolgoznak ezen a területen, csak lelkes aktivisták. Sok sikert! :-)
2018. szept. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én hivatásszerűen szeretném ezt űzni, ezt szeretném munkámnak, 0-24ben. Ennek szeretném szentelni az életem. Akiket te "ott dolgozók"-nak írsz, az szeretnék lenni :) De azért köszönöm a választ!
2018. szept. 1. 22:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Sok menhelyen várnak önkénteseket. Így juthatsz tapasztalathoz. Az is jó, ha a menhelyi munkád során kapcsolatokat építész az ott dolgozókkal, mert így később komolyabb feladatokat is bíznak rád. Az elején valószínűleg csak az etetés és takarítás lesz a dolgod, de később, ha időd engedi, foglalkozhatsz egy-egy állattal külön. Ha kutyákkal akarsz foglalkozni, nem árt, ha egy kicsit otthon vagy a kutyakiképzésben, de enélkül is megtanulhatod a fontos dolgokat, csak lassabban.


Ideiglenes befogadó is könnyen lehetsz. Szinte minden állatmentő szervezetnél idi hiány van. Ilyenkor a megfelelő körülményeket kell biztosítanod a befogadott állatnak (hely, étel, foglalkozás), de az extra orvosi költségeket sokszor a szervezet állja. Akár többféle állatot is tarthatsz ideiglenesen. Bárki megtalálhatja az életmódjának és körülményeinek megfelelő állatot, pl. ha kicsi a lakás, hörcsögök vagy egerek ideiglenes gazdája is lehetsz akár. Az ellátás mellett ilyenkor a fő feladat az emberhez szoktatás és a szocializáció, ami nagyban növeli a gazdára tálalás esélyét bármelyik állat esetében.


Előny, ha van állatgondozói vagy kikéozői tapasztalatod (pl. dolgoztál állatorvosi rendelőben, kutyaiskolában stb.)

Ha az állatmentés a szenvedélyed, nem lesz nehéz dolgod, mivel folyamatos emberhiány van. Viszont nem egyszerű csinálni, mivel bármikor adódhat sürgős eset, ami miatt a munkát vagy családot ott kell hagyni. Pénzt nem kapsz ezért, legfeljebb jelképes összeget, viszont az állatokra rengeteget el lehet költeni. Ráadásul rengeteg szenvedést és fájdalmat kell elviselned, miközben egyre inkább kiábrándulsz az emberekből.

Tény, hogy sok szempontból nehéz hivatás ez, ezért sokan kiégnek néhány éven belül. De sok szeretetet és sikerélményt is adhat.

2018. szept. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%
Már miért ne kaphatna pénzt, ha sikerül elhelyezkednie egy menhelyen? A barátnőm is ott dolgozik, ez a fő állása. Más kérdés, hogy mentésért, ideiglenes gondozásért, önkénteskedésért nem kap az ember semmit. Megkérdezheted van-e felvétel, de nálunk pl. az alkalmazottak száma korlátozott, nem tudnak annyi embert megfizetni, de én pl. már beépültem mint önkéntes, és ha valaki esetleg lelépne, rátudnék csapni mint főállásra.
2018. szept. 2. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!