Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Megmondaná valaki, hogy...

Megmondaná valaki, hogy miféle rovar ez?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]


Ezek a nagyon apró rovarok rendszerint esténként jönnek elő. Néhány tized mm-től 1 mm-ig terjed a nagyságuk. A potrohuk csíkozott, és hosszú csápjaik vannak. Nem szívósak, inkább nagyon sérülékenyek, ugyanis a lehető legkisebb érintéstől is elpusztulnak. Eléggé fürgék lesznek, ha megzavarják őket. A legfontosabb pedig: viszonylag nagyot tudnak ugrani.

Utánanéztem az interneten a bolháknak, azonban ezt egyikkel sem sikerült beazonosítani. Mivel állatot nem tartunk, így csakis az emberbolhára tudok gyanakodni, ez viszont egyáltalán nem hasonlít arra. Csípésnyomokat szerencsére még nem találtam magamon. Az a gond, hogy csakúgy nyüzsögnek a falon, ráadásul az egész lakásban mindenütt! A fürdőszobánkban az elszívó ventilátor közelében rengeteget találtam belőle.

A lakásunkat nemrég újítottuk föl (az aljzatot újrabetonoztuk, új padlóburkolat, festés stb.) de ezek a dögök ennek ellenére is elleptek minket. Ahogy megfigyeltem, általában a bútorok mögül, vagy apró résekből másznak elő. Mivel fogalmam sincs hogy mi ez, ezért azt sem tudom, hogy mit lehetne ellenük tenni. Tudna nekem valaki segíteni?


2010. jún. 23. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
biokill sztem tuti hat.. amúgy passz:P
2010. jún. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én először szúnyognak néztem!De nem tudom, hogy milyen rovar ez!De jobb minél előbb ki írtani őket!
2010. jún. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez messze nem bolha. Ezek inkább náluk kisebb atkákra vadászgatnak de hulladékot is megesznek.Ártalmatlanok.
2010. jún. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az rendben van, de mi ennek a neve?
2010. jún. 23. 12:08
 5/11 anonim ***** válasza:
atkaevő undorító bogár!!!:)
2010. jún. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szellemes, de jó lenne ha végre valaki komolyan segítene. Nekem csak a rovar neve kéne, a többit meg már ki tudom guglézni.
2010. jún. 23. 16:08
 7/11 anonim ***** válasza:
Hű, de nagy felbontású képek :) Alig tudtam megjeleníteni, na nem mintha a mütyűr képek jobbak lennének, csak mondtam. Inkább ez, mint a kicsi, torz és sötét kép. A kérdésedre térve pedig, valamilyen poloska lehet. Engem leginkább az ágyipoloskára emlékeztet, de az nem tud falra mászni. Valamelyik poloskafaj lehet, talán könyv- vagy ruhapoloska, de keresem a lexikonban.
2010. jún. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azóta lett egy jobb kép:


[link]


Amúgy melyik poloska tud bolha módjára pattogni?

2010. jún. 23. 21:05
 9/11 A kérdező kommentje:
Már tudom milyen rovar ez, úgyhogy a dolog tárgytalan.
2010. jún. 23. 22:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Miylen rovar?? :D És amúgy ágyipoloska tuti nem lehetett,mert nálunk sajnos nemrég voltmkiírtottuk,de az CSÍP! :'(
2010. nov. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!