Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Megmondaná valaki, hogy...

Megmondaná valaki, hogy miféle rovar ez?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]


Ezek a nagyon apró rovarok rendszerint esténként jönnek elő. Néhány tized mm-től 1 mm-ig terjed a nagyságuk. A potrohuk csíkozott, és hosszú csápjaik vannak. Nem szívósak, inkább nagyon sérülékenyek, ugyanis a lehető legkisebb érintéstől is elpusztulnak. Eléggé fürgék lesznek, ha megzavarják őket. A legfontosabb pedig: viszonylag nagyot tudnak ugrani.

Utánanéztem az interneten a bolháknak, azonban ezt egyikkel sem sikerült beazonosítani. Mivel állatot nem tartunk, így csakis az emberbolhára tudok gyanakodni, ez viszont egyáltalán nem hasonlít arra. Csípésnyomokat szerencsére még nem találtam magamon. Az a gond, hogy csakúgy nyüzsögnek a falon, ráadásul az egész lakásban mindenütt! A fürdőszobánkban az elszívó ventilátor közelében rengeteget találtam belőle.

A lakásunkat nemrég újítottuk föl (az aljzatot újrabetonoztuk, új padlóburkolat, festés stb.) de ezek a dögök ennek ellenére is elleptek minket. Ahogy megfigyeltem, általában a bútorok mögül, vagy apró résekből másznak elő. Mivel fogalmam sincs hogy mi ez, ezért azt sem tudom, hogy mit lehetne ellenük tenni. Tudna nekem valaki segíteni?


2010. jún. 23. 11:38
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Ez egy fatetű (Psocoptera rend). Valószínűleg egy Dorypteryx faj, talán a D. domestica. A rend tagjai a természetben zuzmókat, gombákat esznek. Lakásban többnyire penészgombákat. Nem csípnek, nem terjesztenek betegséget, és ez a faj nem okot kárt. Egyes fajok állítólag régi könyvekben, régi szőnyegekben kárt okozhatnak, de nem tudni, hogy ezek a károk nem csak "járulékos veszteségek"-e, amelyek a penészes könyvekről történő penészevéssel járnak.

Itt egy (többszörös nagyítású) kép:

[link]

2010. nov. 27. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!