Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » 40millió forintból elő lehet...

40millió forintból elő lehet teremteni egy kisebb farmot?

Figyelt kérdés

Mi minden jönne ki ennyiből?

Mivel egyedül élek, ezért csak egy egyszobás kis házikót szeretnék, konyha, fürdő, egy előtér vagy előszoba vagy étkező és ennyi, semmi különös, viszont kelleni fog egy garázs a kocsimnak és egy hasonló kis épület edzőteremnek.

Nagy telek fog kelleni, mert szeretnék kb 20-30 tyúkot(meg egy kakast), 5-10 kacsát, ehhez kell pár 100 négyzetméter elkerített rész és egy ól a tyúkoknak egy a kacsáknak. Szeretnék pár kecskét(mert annak a tejére nem vagyok allergiás), amiknek kell egy ól. Kell egy nagy legelő, a kecskéknek és egy lónak. A lónak kell még egy istálló, valamint takarmány tároló. Kell egy rész a zöldséges kertnek és egy rész a kutyáknak, cicáknak és nekik is kell ól. Ezen kívül gondolkodok még gabonatermesztésen, bár az nem tudom mennyire férne még bele.



2018. okt. 18. 06:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Vidéki falvakban simán találni kis házat gazdasági udvarral és ólakkal akár 10 millió alatt. Viszont egyet értek a 10-es hozzászólóval, ezt nem lehet egyik napról a másikra megtanulni. Én falun nőttem fel, állatokkal, pont amire Te vágysz, de sosem vágtam tyúkot és nem is szeretnék, pedig anyukám tanítgatott, de az ölés részt sosem vállaltam be, a bontással már nincs gondom. Mert lehet most úgy gondolod, hogy nem nehéz, de mikor te nevelgeted a jószágot születésétől fogva, akkor nem olyan könnyű megölni. Nem véletlen, hogy az asszony, aki a disznót eteti sokszor ki se megy, mikor leölik, csak ha már a vért kell fogni.

Én azt javaslom, hogy keress valami falusi nénikét, és segíts be előbb, akár hétvégenként fél napokat, és akkor megtudod mivel is jár. Mi például sosem mentünk nyaralni míg gyerek voltam, mert "mi lesz az állatokkal". Persze mára nálunk is megváltoztak a dolgok, anyukám már csak tyúkokat tart, a borszőlővel se foglalkoznak már annyit, nincsenek művelve a gabonaföldek. Eljárnak kirándulni, látogatják inkább az unokákat, vagy egyszerűen többet pihennek, a földeken kapálás helyett.

2018. okt. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek, főleg utolsó:)

Nem, én sem úgy gondoltam, hogy veszek találomra egy bazinagy telket aztán ott áll üresen, mert nem tudok mit kezdeni velük.

Lovat később terveztem, elsőre baromfiak és két kecske, valamint kutyák és cicák menhelyekről, de egyenlőre két kutya 2 max 3 cica(elsőre talán nem tűnnek létfontosságúnak, de nekem nagyon:)

Később szeretném ha kelnének csibék és kacsák, talán lesz kis gida is, még később, ha már úgy van, akkor talán teheneket is szeretnék, de nem sokat.

Összességében nem óriási gazdálkodást szeretnék, vagyis nem tudom, nem nagyon gondolkodtam olyanba, hogy 30hektár terület, ahol hektáronként másfajta gabonát vetek, lekaszálom télire a füvet, hogy széna legyen a jószágnak, a többi hektáron ilyen 20 boci meg 30 kecske, bár ki tudja mi lehet még, ha minden rendben megy, de inkább csak "pár darabokban" gondolkodtam, ezért is írtam, hogy kisebb farm.

A lényeg, hogy gyerekként, mielőtt melózni kezdtem egész nyarakat töltöttem a nénjémnél, ahol volt sok állat. Sima családi ház volt faluhelyen, de volt 10-12 tyúk, egy kecske 3 kacsa, kutya és cicák(de az rengeteg, mert a nénjém macskamániás volt, sajnos átvettem:D) Szóval sokat voltam kint, egész nap mindig volt mit tenni, imádtam, már ovis korom óta jártam ki hétvégente meg szünetekben, vagy ha anyám nem tudott hova tenni:D Egyedül az állatok levágásával nem tudtam megbékélni, abban nem bírtam megerősödni. De minden mást elvégeztem, éjjelente virrasztottam aterhes macska mellett, vagy 2 óránként etettem a szopós kölyköket, vigyáztam a tyúkokat fél délelőtt és délután, hogy a róka be ne menjen hozzájuk az udvarba, vödör vizeket hordtam minden jószágnak, lefárasztottam a rosszcsont kutyát, fára másztam gyümölcsöt szedni, a veteményest is öntöztem ha kellett, vetettem, szedtem le meg minden egyéb.

Utálok főzni, nem is nagyon tudok, de a kutyának és a heptikás macskáknak mindig főztem meleg ételt télen.

Én úgy érzem oda való vagyok. A suliban sosem voltak barátaim mindenki kinézett meg vhogy sosem találtam közös hangot az emberekkel. Kivéve a nénjémnél, mert ott értettük egymás nyelvét a falubeliekkel.

A lényeg, hogy kész vagyok áldozni, amíg az állataim megfelelő ellátást tudnak kapni.

Ha más nem egy kisebb családi házam lesz, pár kisebb jószággal és .. cicákkal:D

2018. okt. 18. 10:47
 13/17 anonim válasza:
100%
Lovat vagy többet tartunk, vagy nem tartunk. Pár tyúkot, meg kecskét tudsz tartani egy sima parasztházban, amit vidéken vehetsz ötmillió forintból.
2018. okt. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
25%

Azért az túlzás, hogy maximum 40 baromfi, meg pár kecske ilyen sok munkát jelentene, ahogyan azt páran itt leírják.


Egyszobás kis házikó? S mi van, ha közben megtalálod életed szerelmét, aki hozzád hasonlóan gondolkodik, és lesz 3 gyereketek?


40 millió majdnem akkor is elég lenne, ha üres telekre kellene építkezned. 60-70 négyzetméteres ház körülbelül 20 millióból, 3 millió a telek, 17 millióból meg elég jó melléképületeket lehet csinálni.


Amúgy földvételre nagyon minimális esélyed lenne, jobb helyeken azonnal megveszik az eladó földeket azok, akiknek elővásárlási joguk van.


Többen írták, hogy az állat 365 napos elfoglaltság, tehát nyaralást el kell felejteni, de ez nem mindenkinek probléma.


Amúgy nem tudom, hogy a városiak miért élnek ilyen álomvilágban, hogy kimegyünk falura, és ott mindent megtermelünk magunknak.

Egy agrár faluban élek, 40-50 éve a házak 80 százalékánál volt tehén, most már az a jó, ha 5-ből 2 háznál van tyúk.

20-30 éve hetente több száz disznót adtak le, most már senki sem hizlal nagyban, maximum annyit, amit levág magának.

Nem éri meg állatot nevelni. Tartod a bikát 1 évig, és kapsz érte 500 forintot kilónként? Nevetséges.


Kerteket sem műveli már a többség.

Egyszerűen nem éri meg, olcsóbban megveszed, mintha megtermeled magadnak. Vegyszerezni kell, mert már mindennek 1000 kártevője van, tehát ez az egész bio dolog egy nagy hazugság.


Legtöbb helyen csak az operettkertészkedés zajlik, ami a kert és az udvar fűvel, díszfákkal való beültetését, ólak elbontását jelenti.


Ha nekem lenne 40 millióm, biztos nem ilyen halott dologba fektetném, már meg ne haragudj!


Inkább vegyél egy kis házat falun, tarts 1-2 házi kedvencet, a többiből pedig egy lakást a fővárosban, az havi 150 ezer forint. Legjobb befektetés manapság.

2018. okt. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Amit az előző ír az lényegében igaz is lenne, ha ebből akarna a kérdező megélni. Neki inkább az életforma tetszik ha jól értem.


Én is így vagyok vele, sok hirdetést látok a környéken ahol hatalmas telkeket árulnak, de ahogy te is írtad a jobbakat elviszik. Itt van egy például patakkal a közepén, sehol egy híd, nagy része erdő. Hiába lenne az enyém csak úgy nem vagdoshatnék ki fákat, házat nem lehet rá építeni csak úgy,a vizet csak úgy nem használhatom, megművelni nehéz mert dimbes-dombos, házszámot el lehet felejteni. Eleve tanyát venni telekkel 80 mFt felénk, ha ez alatt van akkor viszik mint a cukrot. Meg lehet oldani, kezdhet üres telekkel is. Én úgy látom ez egy biztos munka mellett jó hobby lehet ami néha hoz pénzt is. Meggazdagodni ebből itt senki sem fog. A bio termelésről meg annyit megvannak a bio "permetezőszerek", kártevőírtó módszerek de kicsiben otthon nem éri meg szerintem, nagyban sem ok nélkül annyi egy bio zöldség amennyi. Benne van a "hype" is persze.


Ha ez az álma akkor falun 2-5 mFt egy ház, ki lehet 10 alatt fogni egyet nagy telekkel. 8 óra otthoni meló 4 óra házkörüli naponta azért szép műszak, és akkor nem ment sehova. Ha a gazdálkodás meló mellett nem időrabló akkor nem tudom mi az :)


A kérdés az otthoni melója mennyit fizet és hogy mit kezd a többi pénzzel. Tanácsod ellenére ingatlanba most nem fektetnék, lassan pukkan a lufi.

2018. okt. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
59%

A nem időrablást és a 40 baromfi és pár kecske ellátására írtam.


Amúgy sajnos falun is nagyon mennek fel az ingatlanárak, 5 millió alatt már csak nagyon rossz házakat lehet találni.


Szerinted nem jó ötlet ingatlanba fektetni? Miért is? Mitől pukkadna ki a lufi? A kapitalizmus nem arról szól, hogy valami olcsóbb legyen, hanem éppen az ellenkezője.


Ha vesz most valaki egy lakást Budapesten 25 millióért, akkor azt nyugodtan kiadhatja havi 150 ezerért. Tehát áremelkedéssel együtt 10 év alatt behozza az árát. Ennél jobb befektetés nincs jelenleg.

2018. okt. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Hol, milyen településen lenne a telek?

(Puszta, kicsi falu, kisváros...) Nem tudom, mennyire üres, illetve mennyire közművesített helyen lesz telked, de ilyesmire is érdemes figyelni, betervezni: egyre inkább állandósulnak az aszályos időszakok. [link] És talán arra is tervezhetnél, hogy ha párod, társad lesz , akkor legalább bővíthető legyen, ami a hétköznapokhoz elengedhetetlen lesz. Szerintem érdemes belevágni, de mindent előre átgondolva, megtervezve.

Nincs ismerős, aki benne van a gyakorlatban, tudna szólni, mire ügyelj, mit miért, hogyan lenne ésszerű, praktikus?

2018. okt. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!