Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Támogatnád egy alkalmassági...

Támogatnád egy alkalmassági teszt kitöltését, amiből kiderül, hogy alkalmas vagy-e a kutyatartásra?

Figyelt kérdés

A gazdi is jól járna (ilyen ingyenes tesztre gondoltam), és a kutya is boldogabb lehetne.

Például egy 6 éves kislány kezébe nem adnék egy közepes testű kutyát, hogy sétáltassa.

Ma is több kutyát láttam, akit rángatott a gazdája, mert ő siet, szegény kutya pisilni sem tudott. Az ilyenektől azonnal elvenném a kutyát.

Mindenesetre a kutyák javára válna, ha mindenkinek ki kellene töltenie egy tesztet, amiből kiderül hogy alkalmas-e kutyatartásra.

Értem itt ezalatt, hogy egy kölyök kutyának napi 3 séta kevés (főleg amíg nem szobatiszta), bizonyos kutyáknak nem elég a napi 3x10 perces séta (pl. beagle és nagytestű kutyák). Vagy hogy a kutyának nem szabad édességet adni (főleg csokoládét nem!), és a rendszeres oltás fontos, plusz ugye az ivartalanítás kérdése.

A kutyát nem úgy neveljük, hogy megverjük ha rosszat tesz. És ezek alapdolgok. Aki az ilyet nem tudja, miért tart kutyát? Meg aki az udvaron láncra verve tartja. Ne mondja senki, hogy ez normális.


Mit gondoltok erről? Érveket illetve ellenérveket kérnék. Köszönöm.


2010. jún. 24. 15:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nagyon támogatnám! Ennél komolyabb kérdésekkel is! És szerintem akár pár ezer forintos tanfolyamokat is indítanék, ahol felkészülhet a dologra. Nyilván ehhez is támogató kell, de nem adnám ingyen, mert a szándék komolyságát jelzi ha letesz pár ezrest.


És a tenyésztő/szaporító kérdésről is kéne tanítani.


Nem tudom, hogy kik és mennyire szervezetten próbálnak ezért lobbizni, de szívesen csatlakoznék!

2010. jún. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nehéz dolog...

Ellenérv az, hogy a csomó kiskutya, ottmaradna és a menhelyen, vagy sintérháznál kötne ki..

Mármint ha vki szeretne kutyát, és nem alkalmas, akkor a nekik szánt eb ottmaradna.

Viszont jo is lenne nem tom miért...

2010. jún. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Jó ötlet, kitölteném, DE Szerintem mindenki nagyba lesz*rná, hogy mit mond a teszt, akinek vizsla tetszik, panelba, és nem lenne rá elég ideje, azis szerene vizslát, akinek husky kéne, és kennelbe zárná, azis szerene huskyt. Az emberek ilyenek, hiába mondod nekik, hogy nem lenne jó a kutyának, nagyban lesz*rják, ki mit mond.
2010. jún. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem rossz ötlet, de aki venné a fáradságot és kitölteni a tesztet, az már elég felelősségteljes és biztos jól bánna a kutyával vagy akármilyen más állattal. akik rosszul bánnak az állatokkal, azokat nem érdekelnek tesztek. szerintem...


ha már felmerült ez a kérdés, akkor én a gyerekvállalást is valami vizsgához kötném....

2010. jún. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én kitölteném nyugodt szívvel. Gyerekkoromtól olvasok könyveket a kutya neveléséről, mert belebolondultam egy fajtába. Nem csak a fajtáról olvastam, hanem a nevelésről, oltásokról... Az ötlet nem rossz, csak nem hinném, hogy kivitelezhető, hiszen, ha valaki kutyát akar szerezni, már nagyon könnyen tud. Szóval, ha a tenyésztőknél lenne is ilyen lehetőség, a szaporítók, biztos nem élnének vele, nem érdekelné őket. Viszont menhelyi kutyáknál sem lenne nagyon jó, mert ha valaki nem is annyira ért a kutyákhoz, (de tesz érte,változtatni akar és szereti)akkor ott a kutyus marad hoppon. Amúgy jó lenne, ha lenne ilyen teszt.
2010. jún. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Talán egy oktatófilm segítene megértetni, hogy a kutya (pl. vizsla) akkor érzi jól magát a panelben, ha jól kifárasztják a sétáknál.
2010. jún. 24. 15:38
 7/17 anonim ***** válasza:

Sajnos manapság gyereket/kutyát bárki tarthat, nem kötik egyiket se alkalmassági vizsgához, mint pl az autóvezetést. Pedig mindkét esetben életeket lehet tönkretenni félm kézzel, sok esetben puszta tájékozatlanságból.


Igen, én támogatnám.


De ez még nagyon-nagyon-nagyon kevés lenne ahhoz, hogy megváltoztassuk az emberek szemléletét. Pl a vidékiekét, akik szerint az oltás/ivartalanítás luxus, a kutya láncra való, félévente fial és kész, a kölyköket meg majd agyoncsapjuk egy ásóval...

2010. jún. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ha sok pénzem lenne, támogatnám. Sőt szerintem többen is.

Mindannyiunk érdeke, hogy az állatunk jól érezze magát velünk.

2010. jún. 24. 15:39
 9/17 A kérdező kommentje:
Kirázott a hideg, ahogy ezt az ásós dolgot olvastam.
2010. jún. 24. 15:41
 10/17 anonim ***** válasza:
Igen. És azt is támogatnám, hogy akinek semmi udvara nincs, az egyáltalán ne tarthasson kutyát, max ilyen zsebkutyát. El nem tudom képzelni, mit érezhet az a vizsla, aki be van zárva a lakásba akkor is, ha ki van előtte fárasztva. Nálunk akkor jönnek-mennek, amikor akarnak, és az udvar elég nagy ahhoz, hogy fussanak is benne. Mindkét kutya az ideje jelentős részét kinn tölti, a házba alig jönnek be, és hihetetlen távolságokat megtesznek egy nap, komolyan le kellene mérni. Ezzel szemben sokan sétálnak 10-30 percet egy alkalommal egy kutyával, áhh. Na mindegy, tudom, hogy le leszek pontozva, de szerintem akkor se való normális kutya lakásba, sétáltatásokkal sem.
2010. jún. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!