Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Támogatnád egy alkalmassági...

Támogatnád egy alkalmassági teszt kitöltését, amiből kiderül, hogy alkalmas vagy-e a kutyatartásra?

Figyelt kérdés

A gazdi is jól járna (ilyen ingyenes tesztre gondoltam), és a kutya is boldogabb lehetne.

Például egy 6 éves kislány kezébe nem adnék egy közepes testű kutyát, hogy sétáltassa.

Ma is több kutyát láttam, akit rángatott a gazdája, mert ő siet, szegény kutya pisilni sem tudott. Az ilyenektől azonnal elvenném a kutyát.

Mindenesetre a kutyák javára válna, ha mindenkinek ki kellene töltenie egy tesztet, amiből kiderül hogy alkalmas-e kutyatartásra.

Értem itt ezalatt, hogy egy kölyök kutyának napi 3 séta kevés (főleg amíg nem szobatiszta), bizonyos kutyáknak nem elég a napi 3x10 perces séta (pl. beagle és nagytestű kutyák). Vagy hogy a kutyának nem szabad édességet adni (főleg csokoládét nem!), és a rendszeres oltás fontos, plusz ugye az ivartalanítás kérdése.

A kutyát nem úgy neveljük, hogy megverjük ha rosszat tesz. És ezek alapdolgok. Aki az ilyet nem tudja, miért tart kutyát? Meg aki az udvaron láncra verve tartja. Ne mondja senki, hogy ez normális.


Mit gondoltok erről? Érveket illetve ellenérveket kérnék. Köszönöm.


2010. jún. 24. 15:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Az ilyenektől azonnal elvenném a kutyát."

Basszus, képes lennél ennyiből ítélni, mindenki siethet valamiért, és attól még a kutya nagy valószínűséggel boldogabb, mintha emiatt elvennéd a gazdájától, betennéd a menhelyre, ahol ki tudja meddig kell sínylődnie, hogya ztán megtörve hozzá kelljen szoknia egy új gazdához.

Én azt mondom, ilyen apróságok miatt nem SZABAD elvenni a kutyát, ha bántják vagy nem kap enni, akkor igen, de ha ilyen teszteket csinálnának, a kutyák 70-80 százaléka elbukna(a gazdája) valamin és nincs annyi menhely és új tesztnek megfelelő gazda, hogy legyen hova vinni a kutyákat.

Könnyen jár az emberek szája, de aztán ha bevezetnék nagy bajba lennél és gondolom nem lenne több százezer gazdijelölted.

2010. jún. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Úgy látszik, nem volt egyérelmű amit írtam.

Ismerem az illetőt, látom nap mint nap.

Neki az a kutya teher, ez látszik. Leviszi 5 percre, és ennyi. Nem egyetlen alkalom miatt venném el tőle, hanem mert hetek óta ezt csinálja.

Nem leskelődöm utána, csak minden reggel 7kor azt hallom, ahogy az ablakunk alatt üvölt a kutyájával, hogy "gyere már, nem érted hogy sietek?"


Nekem is van kutyám, lakásban. Sokat mozognak, így itthon szinte csak alszanak. Ha rossz az idő, akkor szoktunk itthon labdázni, egyébként inkább a levegőn vagyunk.

2010. jún. 24. 15:55
 13/17 anonim ***** válasza:
Hát szerintem meg sokkal jobb dolga van egy lakásban tartott, rendszeresen sétáltatott kutyának, aki az estéit társaságban tölti, és foglalkoznak vele, mint egy olyannak, aki ki van téve egy hatalmas kertbe, és a gazdi akkor néz rá, mikor hazaér, meg mikor elmegy.
2010. jún. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

ma 15:55

A számból vetted ki a szót!

2010. jún. 24. 15:56
 15/17 anonim ***** válasza:
Hát szerintem akkor rosszul fogalmaztam meg a válaszom, pedig azt hittem, egyértelmű: nem kertbe kizárásról van szó, hanem hogy ki-be járkálhat. Tehát megvan a lehetőség a választásra. És valamiért azt tapasztalom, hogy szívesebben hemperegnek pl. kinn a fűben, mint benn a kövön :)
2010. jún. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nem is rád gondoltam, hanem akik cs.házba vesznek egy kutyát, raknak neki inni meg enni, és a kutya kint van egész nap, és nem nagyon látja a gazdáit mert azok nem érnek rá.
2010. jún. 24. 16:45
 17/17 anonim válasza:
Jó gondolat. Németek igazából már be is vezették. Ott nincs póráz törvény, de mielőtt végleges gazdája lehetnél a kutyusodnak le kell tegyetek egy "kutyajogsit" és ezután lesz a tied a kutya. Emellett a felelősség sem úgy terhelődik ahogy itthon, pl.: idegen nyúl túl gyorsan a kutyához, az meg odakap, akkor az a kutya hibája, hanem kivizsgálják az esetet. Úgy tudom itthon is van ilyen "kutyajogsi", azt hiszem a Rex is indít ilyen irányú képzéseket, de itthon sajnos nincs olyan jelentősége, mint némely más országban...
2017. márc. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!