Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért félek az egerektől?

Miért félek az egerektől?

Figyelt kérdés
Nagyon félek az egerektől, patkányoktól és a pockoktól... Miért?

2018. nov. 10. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
3%
mert ember vagy.
2018. nov. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

Szintén, és én férfi vagyok hozzá.

Illetve én csak a szabadon élőktől, terráriumban, egy tisztán tartott patkány,egér vagy egyéb rágcsálóra azt mondom,hogy aranyos, bár azért úgy sem fogdosnám.

A rágcsálók közül a tengerimalac az egyetlen kivétel, azt simán meg is fogom.


A kérdésre visszatérve ez fóbia, én azonnal kifutok abból a helyiségből ahol egér vagy patkány van, nem érdekel,hogy ki mit gondol, és ha rám esne valamelyik, vagy hozzámérne simán elképzelhetőnek tartom,hogy elájulok.

2018. nov. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
#1 Én nem félek az egerektől,egy kicsit sem.Mégis ember vagyok.
2018. nov. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De ez milyen fóbia? Neve van egyáltalán? 😕

Én még a tengerimalacot sem merem megfogni pedig már volt nekünk. Olyan mint egy tarka pocok...

2018. nov. 10. 17:31
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Mert beléd nevelték. Jó pár tíz éve megy ez mindenhol hogy az egeret nem utálják hanem rettegnek tőle. Először a médiából terjedt el hogy az úrihölgyek hohannak ha egeret látnak. Az egész társadalom átvette ezt, és ma már életerős férfiak félnek egy alig 40 grammos rágcsálótól. A patkány sokkal nagyobb és esetenként agresszív is tud lenni, de az is egy vicc ha valaki fél tőle. A klímaváltozástól, az atomfegyverektől és a magyar kórházaktól rettegjetek ne egy egértől vagy egy patkánytól
2018. nov. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem nevelték bellém... erről még nem is hallottam...


A TV-ben (Nat Geo, vagy Animal Planet már nem emlékszem tisztán...) volt hogy egy afrikában egy hátrányos helyzetű kis faluban egy kisgyereknek fülét egy rágcsáló megrágta, majd elfertőződőtt, na ezek után... meg egy egér egyszer elfutott előttem és az olyan nagy traumát okozott...

2018. nov. 10. 17:38
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Afrika kicsit más mint az EU közepe, nem? De.


A szülők nevelése (főleg), hogy ki mitől "fél". A társadalom is tesz rá egy jó lapáttal.

Nálunk mindenki a békától és a póktól fél, inkább nem mondanám félelemnek, undor inkább.

2018. nov. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem, de nálunk erről sosem volt szó...
2018. nov. 10. 18:06
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Neki megrágta a fülét, attól lett baja. Neked ugyan mi bajod lenne attól, hogy megfogod egy törülközővel és kiviszed? Vagy seprűvel kihajtod? Vagy bármi. Ez hogy függ össze?


Például ázsiában a falvak, városok terjeszkedése miatt rendszeresen tévednek tigrisek az élőhelyükhöz közeli városokba, falvakba. Embereket, gyerekeket, állatokat esznek meg.

Mégse szaladsz ki a világból ha elmész az állatkertbe

2018. nov. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Passz, illetve leírtad, mi váltotta ki... Lehet, hogy eleve hajlamos voltál rá, nem tudhatom.


Én szeretem az egereket, egyszer tartottam és szeretnék még, de főleg patkányt, az okosabb, jobb társ. A rágcsálók zöme nagyon helyes, egy részük igen kedvelt házikedvenc, az emberek inkább más állatcsoportoktól félnek (pl. pókok. én odavagyok értük is, ami jó, mert tele van velük a ház), de természetesen van, aki az egerektől vagy a kutyáktól, ez ilyen.

Mivel én szeretem a rágcsálókat, átkozottul nehéz lenne traumatizálódni általuk. Teljesen tisztában vagyok vele, hogy egy patkány képes megrágcsálni egy embert, betegségeket is terjeszthet, mégsem tudom negatívan nézni az összes patkányt (ennyi erővel a macskáktól, kutyáktól és emberektől is irtózhatnék). De a félelmek nem mindig racionálisak s lehet, hogy csak felerősítette azt, ami addig volt benned.

2018. nov. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!