Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kinek hiányzik a szúnyog?

Kinek hiányzik a szúnyog?

Figyelt kérdés
Van valami haszna? Akár, hogy lehet vele valamit kezdeni, termelni, van olyan állat aki csakis kizárólag szúnyoggal táplálkozik? Hiányozna a szúnyog valakinek? Mindenkit csak megcsíp, kellemetlenséget okozva neki. Akár ember, akár állat. Semmi haszna nincs? Akkor miért nem írtják ki az összeset? Az ember annyi fajt kitudott már írtani, annyi emlőst, rovart, halat, növényeket...stb. A szúnyogokat miért nem írthatnánk végre teljesen ki?
2010. jún. 27. 11:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Nekem nagyon hiányoznának... (Egy leveli béka vagyok, és egy kedves ember segített hozzá, hogy így az interneten válaszolhassak nektek.)
2010. jún. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
mert a környezetvédők nem akkarják,hogy vegyverezenek és mást nagyon nem csinálhatnak
2010. jún. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
egyépként a béka elöző vagyok
2010. jún. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Jó, de a béka eszik más rovarokat, is nem? pl legyet... akkor nem halna éhen nem?
2010. jún. 27. 11:09
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Mint a biológia szakmával mélyebben foglalkozó mondom, hogy sok madárnak, kétéltűnek például eleségül szolgál. Igaz ebben az esős, nedves időben jobban el tudtak szaporodni, illetve, mert főleg miattunk, kevés a természetes ellensége, de kiirtani nem kell. Attól, hogy ránk nézve nincs haszna nem jelenti, hogy felesleges.

Sok fajt kiirtottunk úgy, hogy nem is tudjuk mi volt a haszna. Manapság már meg lehet oldani, hogy a lakásod szúnyogmentes legyen, illetve mindenféle szúnyogriasztó sprayt is árulnak már, amivel lakáson kívül is távol tudod tartani őket.


Mellesleg ne akarjunk már mindent mi irányítani. Ők is része a nagy rendszernek, még ha kellemetlen is időnként!

2010. jún. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom, de jó lenne tegnap éjszaka ezért nem tudtam aludni mert egyszerre 2 szúnyogom is volt, össze-vissza csíptek reggelre...a másik olyan idegesítő, zümmög az ember fülébe...pfúúj írtsák ki!!!!
2010. jún. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

pl: halaknak (amíg lárva), békák/ebihalak, gyíkok, madarak ( ezzel etetik a fecskék a fiókákat)


irtás: nem csak a szúnyogokat öli meg, rád nézve is veszélyes vegyszer...


Erről eszembe jutott egy érdekesség: Hallottam olyat is, hogy egy kis tóba volt bevezetve a megtisztított szennyvíz, és a kutatók olyan hím békákat is találtak amelyek hímnősek lettek, és már kerek pocijuk volt(sok pete miatt!!) ez csak azért volt mert a hormonális fogamzásgátlók a tisztított szennyvízzel bejutottak a tóba, ahol a békákra is kifejtette hatását...egyébként ha nem hiszed nézz csak körül, egy csomó pasi is elkezdett cicisedni, és ez meg a baromfitenyésztésben/sertéstenyésztésben használt hormonok miatt vannak...


Szóval, biztos van valami hasznuk, és ezt csak akkor tudnánk meg 100%-ra ha eltűnnének a földről, addig csak találgatni tudunk. Hogy mennyire veszélyes a különböző vegyszerek használata? lsd a fenti példát, és az még nem is vegyszer...

2010. jún. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
51%
A béka sok más állatot eszik. Sőt, tudtommal nincs olyan állatfaj, ami csak szúnyogokon élne.
2010. jún. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nincs de attól még van olyan állat ami eszik szúnyogot. Lehet, hogy bizonyos tápanyagokat csak abból tud felvenni. Téged se szoktatunk rá csak a növényekre, mert kitaláljuk, hogy húst enni bűn!


Ennyi erővel még van jó pár rovar amit ki lehetne irtani. Engem a legyek is zavarnak, de megtanulok együtt élni velük!

2010. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Biztos van valami hasznuk és szerepük is. A természet eléggé sok láncszemből épül fel,- amiből mi is csak egy vagyunk, - ami kényes egyensúlyra törekszik. Mit szólnánk ahhoz, hogy ha a szúnyogok akarnának minket kiirtani?? (bár ha így folytatják...) :))))) (off: amúgy tengerparton is vannak szúnyogok?)


Szúnyogok elleni legjobb védekezés a lakásban szerintem a szúnyogháló! (minden ablakra!) Már jóval olcsóbbak és esztétikusabbak... Kinti védekezésre pedig nekem a mentát javasolták, bár még nem próbáltam, és a fokhagymát (egyél sokat)


Próbáld meg úgy felfogni a szúnyogcsípést, hogy legalább segít letesztelni Téged: mármint egyrészt az immunreakciódat (ha nem pirosodik és viszket akkor ott már bajok vannak) másrészt az akaraterődet: ki bírod-e vakaródzás nélkül :))) Harmadrészt próbálj meg arra gondolni, hogy legalább ha a kölkeit elkapja egy madár :)))), akkor sikeresen hozzájárultál a fiókák napi adagjaihoz...

2010. jún. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!