Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kinek hiányzik a szúnyog?

Kinek hiányzik a szúnyog?

Figyelt kérdés
Van valami haszna? Akár, hogy lehet vele valamit kezdeni, termelni, van olyan állat aki csakis kizárólag szúnyoggal táplálkozik? Hiányozna a szúnyog valakinek? Mindenkit csak megcsíp, kellemetlenséget okozva neki. Akár ember, akár állat. Semmi haszna nincs? Akkor miért nem írtják ki az összeset? Az ember annyi fajt kitudott már írtani, annyi emlőst, rovart, halat, növényeket...stb. A szúnyogokat miért nem írthatnánk végre teljesen ki?
2010. jún. 27. 11:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha éjszakára gesztenye- vagy diófalevél főzetét lapos tálkákba öntjük, a környékről eltűnnek a szúnyogok. Nyugodtan aludhatunk.

A barátcserje a szúnyogűző hatása, késői virágzása és szép lombja miatt értékes díszcserje.

Egyszerűbb megoldás, ha fél narancsra rászórjuk a szegfűszeget, majd alkohollal leöntjük. A párolgó narancsot és a szegfűszeget a szúnyogok nem tudják elviselni.

Helyezzen ecettel átitatott kendőt szobájába, ezzel távol tarthatja, illetve elűzheti a szúnyogokat.

A védekezés hatásos szere a porrá tört (őrölt) szegfűszeg. Miután megdaráltuk a szegfűszeget, gézszákokba tesszük, és a zárt helyiségben több helyre elhelyezzük.


Ha már ennyire útálod a szúnyogokat, akkor leírtam néhány házipraktikát. Ezek a lakásod körül elűzik a szúnyogokat.

2010. jún. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint az emberi fajnak nincs semmi féle haszna a Földre,sőt eddig csak ártott neki.

A szúnyog a tápláléklánc egyik alappillére:szitakötők, vízibogarak, halak, és ebihalak, illetve békák szik a lárváikat. A kifejletteket:madarak (köztük a fecskék, amik egyre kevesebben lesznek ha nem teszünk semmit értük) kétéltűek (minden fajuk védett) és más állatok alaptápláléka, és ha ezek nem jutnak elegendő szúnyoghoz, fogyatkozni kezdd a számuk, így a rájuk vadászó ragadozóknak sem jut elegendő táplálék, felborul az ökoszisztéma aminek beláthatatlan következményei lehetnek. Tehát nekem igen is hiányoznának a szúnyogok, mivel az ország élővilágának részét képezik.

Az emberei butaság és nem nemtörődömség miatt írtjuk ki az állatfajokat!

2010. jún. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
... De olyan finom! (A breki voltam.)
2010. jún. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

A rengeteg szúnyog az elmúlt hetek időjárása miatt vannak. Ha belegondolunk, a természet csak az egyensúlyra törekszik az : több a szúnyog, mert pl.: a fecskék az elmúlt időszak esőzése miatt nem tudták megfelelően táplálni a kicsinyüket, és sok elpusztult, mivel a fecskék egy évben kétszer is költhetnek, ezért a természet megpróbálja kárpótolni őket :) Tehát sajnos igenis szükség van rájuk (bocsika, tudom nem erre számítottál) ((akkor inkább a kullancsokat, meg a bögölyöket írtsuk :)))


Amúgy a világ változása is hatással van az élőlényekre: ha kinézel egy lámpára, akkor ott rengeteg bogár kőrőz, holott régebben nem volt villanykörte, helyette tűz volt, és ha a felett/ körülötte szálldogáltak, akkor megperzselték magukat, és nem volt szükség szúnyoghálóra, meg vegyszerekre... :))) (édes tudatlanság :)))

2010. jún. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Mindenkit csak megcsíp, kellemetlenséget okozva neki."

Ilyen alapon az embert is ki kéne irtani, minden élőlénynek csak kárt okoz és csak a saját érdekeit nézi. Pár tucat csípés miatt képes lenne kiirtani egy egész fajt.

Amúgy nagyon sok minden táplálkozik vele, elsősorban békák, egyik fő táplálékuk-éjjel vadásznak, a szúnyog meg éjjel mozog. Ha nem lenne szúnyog, nem lenne béka, nem lenne sün ami békát eszik, éhenhalnának a gólyák, aminek szintén a béka az egyik fő tápláléka...nem ilyen egyszerű, sokkal összetettebb a dolog, de nem biológus végzettségű embernek lefordítva kb. ez.(biológus meg nem ír ki ilyen kérdést).

2010. júl. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Szerintem az olyan embereket kéne kiirtani, akik bármilyen más élőlénnyel szeretnének hasonlóképpen eljárni.

Ezzel a mondatommal én is bekerültem a kiirtandók táborába... :)

2010. júl. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
nem hiányoznak NAGYOn nem a házunk tele van velük most is itt repkednek .-.-
2010. júl. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Drága az írtása, 1 írtás 9 millió forint, megvan hogy mennyit lehet ráfordítani..
2010. júl. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Kevesebb ellopnivaló maradna a politikusoknak,a a rovarirtásra költenék a közpénzt.
2010. júl. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
na sok dolog van ide leírva: most próbáljunk olyan élőlényt ideírni aminek tényleg semmi haszna, és nem lenne semmi baj ha már nem létezne több belőlük, én kezdem: a cigányok:d nem hiszem hogy sok ellenvetés lenne, soroljatok ti is, és most már tényleg az állatokra/bogarakra stb-re értem nem emberekre.
2010. júl. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!