Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutyanevelésre alkalmatlan...

DexaN kérdése:

Kutyanevelésre alkalmatlan szomszédok?

Figyelt kérdés

Lenne egy olyan problémám, hogy kertes házban lakok még a szüleimnél és van mellettünk két szomszéd(az egyik nem közvetlen szomszédunk, hanem a szomszéd melletti szomszéd)

Mind a kettő alkalmatlan a kutyanevelésre: a szomszéd a fia kutyáját hordja ide 2-3xor egy héten ha melegebb idő van, mert mellettünk árulják a nyaralójukat és gondozni járnak ide a telket, a fiuk meg dolgozik és addig unatkozna szegény tacsija (kertes háza van pedig annak is...).

A nem közvetlen szomszédunk meg egy nagy farkakutyát tart és minket ugat ha kint vagyunk vagy a macskát a saját telkünkön. De egész nap, egyszerűen megmaradni nem lehet tőle, már a kiújuló gyomorfekélyemtől tartok. A közvetlen szomszédunkkal beszéltem ő nagy ívben tesz rá-amikor beszéltem vele ráadásul volt olyan hogy 12 órában éjszakáztam 3 napokat és nem bírtam nappal aludni a kutyától-van két kutyánk és azzal szoktak veszekedni a mieinket leszoktam kussolni és csöndbe maradnak. A nem közvetlen szomszéddal meg még nem beszéltem-anyámék nem akarják hogy összevesszek vele, mert még akkor is itt laknak ha sikerülne pár év alatt elköltöznöm(-anyámék szerint felesleges vele beszélnem).

Mit tegyek? Nem fogok füldugót hordani ha a saját szobámban/kertemben dolgozok :(



2018. dec. 8. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Max kérhetsz birtokvédelmet közjegyzőnél, de elárulom úgy se fog semmi történni, pláne nem rögtön holnap. Úgyhogy szokjad csak a füldugó gondolatát...
2018. dec. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom mennyire jó, vagy működőképes az, hogy neten kapható "ultrahangos kutyariasztó", ami ha ugatást érzékel, elkezdi az ultrahang kibocsájtását, ami a kutyát zavarja.

Egy idő után a kutya megszokja, hogy ugatás kezdete=zavaró ultrahang.

Nem tudom, ezek tényleg működnek -e, vagy mennyire hatásosak, neten meg kell nézni értékelésüket ezeknek az eszközöknek.

Ebay-n is kaphatóak, rendelhetőek ilyenek.

2018. dec. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Talán , ha a kerítést átláthatatlanná tennétek, kevésbé ugatnának a szomszéd kutyák.
2018. dec. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%
Kezeltesd magad.
2018. dec. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

Ezért kéne szabályozni a kutyák tartását. Ez a szabályozás mind az emberek (legfőképp a szomszédok), mind az állat érdekét szolgálná és az állatnevelésre (és az együttélésre) alkalmatlanokat kiszűrné.


A kutyák tartásához szükséges lenne pszichológiai, fizikai alkalmassági vizsgálat, a megfelelő anyagi háttér (havi legalább x forint nettó jövedelem, ez kutyafajtánként változó) valamint a kutya kiszökését megakadályozandó, hibátlan állapotú kerítés megléte, és szomszédok beleegyezése. A kutyát kötelezően el kell vinni kutyaiskolába, ahol mind a kutyatulaj, mind az állat "nevelést" kap, hogy mindketten "beilleszkedjenek" a társadalomba, és az állattartással ne veszélyeztessék illetve ne zavarják (pl. egész éjszakás kutyaugatás) más embereket.


Nyugat- Európában sok helyen szabályozzák a kutyatartást, így nincsenek ellenérzések a kutyások és a nem-kutyások között.

2018. dec. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

"A kutyák tartásához szükséges lenne pszichológiai, fizikai alkalmassági vizsgálat, a megfelelő anyagi háttér (havi legalább x forint nettó jövedelem, ez kutyafajtánként változó) valamint a kutya kiszökését megakadályozandó, hibátlan állapotú kerítés megléte, és szomszédok beleegyezése. A kutyát kötelezően el kell vinni kutyaiskolába, ahol mind a kutyatulaj, mind az állat "nevelést" kap, hogy mindketten "beilleszkedjenek" a társadalomba, és az állattartással ne veszélyeztessék illetve ne zavarják (pl. egész éjszakás kutyaugatás) más embereket."


Ezt te sem gondolhatod komolyan.... Majd anyagi helyzetet vizsgálnak, ha kutyát akarsz... nyilván vagyonnyilatkozatot is elvárnál...

2018. dec. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

"A kutyák tartásához szükséges lenne pszichológiai, fizikai alkalmassági vizsgálat, a megfelelő anyagi háttér (havi legalább x forint nettó jövedelem, ez kutyafajtánként változó) valamint a kutya kiszökését megakadályozandó, hibátlan állapotú kerítés megléte, és szomszédok beleegyezése. A kutyát kötelezően el kell vinni kutyaiskolába, ahol mind a kutyatulaj, mind az állat "nevelést" kap, hogy mindketten "beilleszkedjenek" a társadalomba, és az állattartással ne veszélyeztessék illetve ne zavarják (pl. egész éjszakás kutyaugatás) más embereket."


Ez egy vicc, de jót röhögtem. :D Persze tényleg majd a szomszédok beleegyezését kéne kérni, ezt az országot ismerve a jószomszédi viszonyokat senki se járulna hozzá. Vagy később visszavonná és akkor majd passzolja el az illető a több éves kutyáját? Meg anyagi helyzetet vizsgálni, még a gyerekvállalásnál se vizsgálják, nem a kutyák tartásánál, ez tényleg nevetséges. Fizikai alkalmassági....a mozgássérült és vak emberek meg viccből kapnak segítő kutyát, ugye? Nem a fizikai állapoton múlik nagy általánosságban, hogy ki hajlandó a kutyáját normálisan ellátni.



Nem ilyen baromságokat kéne kitalálni, mint ez, hanem az aktuális törvényeket betartatni. Chipeltetés, oltások beadása, ezek hiányában komoly bírság.


Persze lehetne fejleszteni is, de nem olyan abszurd dolgokkal, mint amiket te írtál. Ha nem is kötelező ivartalaníttatás, de az ivaros jószágokra adó kivetése, amelyek alól az ivartalanok mentesek lennének. Mindjárt magától ivartalaníttatnának (meg sajnos ki is dobnák a legalja állattartók a kutyáikat). A kóborló kutyák gazdáinak büntetése, mert most semmivel nem jár nagyjából ha valakinek folyton kint van a kutyája. A kutyák igényeinek kielégítése olyan szempontból is, hogy a rövid és/vagy kistestű kutyákat ne bszhassák ki az udvarra hidegben.

2018. dec. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#2 van vagy 25m a kerítésük, facen egy csoportban azt írták, hogy még saját kutya nevelésére sincsenek vele jó tapasztalatok, de én is nagyon gondolkoztam rajta.


#3 majd próbálok vele beszélni hátha egy kis segítséggel kapható rá-mi néztük, ha nádat akarnánk a kerítésünkre tenni 40.000Ft lenne


#4 biztos akkor is ezt mondanád, ha egy "élő 100W-os hangfal" ugatna melletted, mert a gazdája leszarja

2018. dec. 12. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!