Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ti hogy "mutattátok be" a...

Ti hogy "mutattátok be" a kisbabát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hamarosan egy kétlábúval bővül a családunk. Mivel még nincs ilyen tapasztalatom az érdekelne, hogy hogy mutattátok be a négylábúaknak az új jövevényt?


Van egy német juhászom, vele nem lesz gond, ő szereti a gyerekeket.


Viszont van 2 macskám is. Az egyikkel semmi gond nem lesz, ő inkább az a nagy, kövér, mindenkinek dorombolós macsek. A másik viszont az a tipikus egygazdás, férjemet is csak maximum rabszolgának megtűrő Isten verése, aki egyébként nagyon jó fej, csak hát az idegenek...


Nyilván idővel megszokja majd a babát, viszont szeretném biztonságossá és stresszmentessé tenni mindenkinek a barátkozást. Van valami tippetek, tanácsotok erre? Az első pár hónapban a síráson kívül nem lesz semmi szokatlan, én inkább arra a kúszó-mászó, mindent megfogdosó időszakra gondolok. Nyilván meg lesz tanítva a gyereknek is, hogy egyik állatka sem plüssből van és normálisan közeledünk, de a kandúromtól kicsit "tartok", hogy nem lesz zökkenőmentes.


2018. dec. 28. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
A macska egyébként meg van nevelve és egyszerűen ilyen személyiség, vagy csak nagyon durván el van rontva? Tehát ha mondjuk előfordult már, hogy esetleg fújt egy emberre, akkor kapott a fejére, vagy rá volt hagyva? Ha igen, akkor egyszerű lesz. Találkoznak, a gyerek gyömöszölné a macskát, rászólsz, másodszorra kiabálsz, a macskának bekapcsol a védekező mechanizmusa, rá is rászólsz, másodszor kiabálsz.
2018. dec. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Viszont hogyha eddig teljes mértékben rá volt hagyva, mikor figyelmen kívül hagyta a helyét a rangsorban (a kérdésből ítélve ez a valószínűbb), akkor még a gyerek érkezése előtt helyre kell hozni az elmaradt nevelést. Ez már lehet, hogy szakértő kategória.
2018. dec. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kiskorától ilyen. Van egy veleszületett szervi baja, amin nem lehet segíteni (azaz állítólag felesleges lenne műteni, mert nem javulna). Egyszer kenyérre lehet kenni és dorombol, aztán amikor fáj a csípője, akkor inkább magánakvaló és bizony odafúj.


Sosem csapott oda vagy lépett fel agresszívan, nem is lett ráhagyva ez a fajta viselkedés, egyszerűen csak ilyen. Viszont a másik oldalról meg szófogadó és sokkal értelmesebb mint a másik, első szóra jön, csinál "mindent" amit mondok neki. De az alaptermészete is olyan, hogy abszolút egygazdás, kiskorában sem szerette az idegeneket, pedig sűrűn találkozott rokonokkal és barátokkal.

2018. dec. 28. 18:57
 4/8 A kérdező kommentje:
De nem is tudom pl, hogy hogyan lehet macskát nevelni. Én világ életemben kutyás voltam, az előző macskáim szobadíszek voltak, soha semmit nem csináltak ami rossz lett volna. Aztán a mostani cicám sem. Egyedül ez a kandúr olyan, hogy nem tudom hová tenni a viselkedését. De az 5 év alatt egyszer sem karmolt vagy harapott meg, be tudom adni a féreghajtót is pl, megfogom akkor is ha fúj, tehát nem bánt ő, csak simán bunkó.
2018. dec. 28. 19:00
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Én a kutyának már a kórházból küldtem haza egy textilpelenkát, amin mindkettőnk szaga rajta volt. Megszagolta, és lefeküdt hanyatt, elfogadta a helyzetet. A kicsit is csak megnézte, megszimatolta, de nem tolakodik, nem bújik. Ha kint vagyunk, a babakocsitól nem megy egy méternél messzebbre. Igaz, közelebb se. Ja, ő kinti kutya.

A macskánk bejárós volt, de mivel én a cicákat megbìzhatatlannak tartom, azóta nem jön a házba, a nyári konyhában bármikor bent lehet. Nagy igénye eddig sem volt a bentlétre, 10 perc után vágyott ki még télen is. Most is a kazán tetején alszik, csoda, hogy rá nem sül.

2018. dec. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Akkor lehet, hogy ezt csak akkor fogjátok látni, mikor találkoznak. Minden esetre akkor valószínű, hogy nem rontottátok el a nevelését, fontos még, hogy a kicsivel se tegyétek. Bemutatásnál figyeljétek a reakciójukat, és mindent korrigáljatok mindkét oldalról. A kérdésedből/kommentedből úgy tűnik, hogy téged tekint vezetőnek, tehát ha ott vagy kettejük között és tisztel annyira, akkor leesik majd neki, hogy kettőtök közül te döntöd el, hogy kit veszel be a családba, ő pedig köteles elfogadni.


Aki pedig "megbízhatatlannak" meri tartani a saját állatát, vagy ilyen durva dolgokkal dobálózva általánosít egy teljes fajra vonatkozóan, annak meg ne legyen.

2018. dec. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nekem mondjuk meg sem fordult a fejemben, hogy egy pillanatra is kizárjam a benti macskáimat, akik azt sem tudják, mi az a kinti élet. Pláne azt, akinek amúgy is vannak problémái az egészségével.

Mondjuk szerencsére soha nem is vágytak ki a kertbe.


A kutyától egyáltalán nem tartok, 100%-ig bízom benne, ahogy a másik cicámban is.


Mindenesetre megpróbálom akkor fokozatosan, aztán meglátjuk hogy reagálnak.

2018. dec. 29. 17:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Sok sikert!
2018. dec. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!