Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Estetek már le lóról? És...

Estetek már le lóról? És hogyan? Hányszor?

Figyelt kérdés
2010. jún. 28. 15:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

SZIA ÉN 2. ESTEM

1.kipördült alolam a lovam

2.egy lovat kiprobálta ami vágtábol hirtelen megált és 5-ot bakolt(ugy hogy a levegobe repultem)és leestem

2010. jún. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Paris xD

Köszi a válaszokaat :)

2010. júl. 1. 08:33
 13/24 anonim ***** válasza:
Hát nekem olyan volt hogy egy haverral elmentünk lovagolni, és mondta hogy versenyezzünk. beleegyeztem. Elindultunk vágtában, és előttünk volt egy kisebb domb. Mikor felértünk a lovam megvadult, elkezdett ugrálni, mintha rodeón lett volna. Én a második ugrásánál lerepültem róla, de olyan erővel, és magasra, hogy mikor hátra leérkeztem, úgy éreztem hogy minden csontom beleremeg. Jó érzés volt.:D De én még ma is lovagolok, nem lett semmi bajom.
2010. júl. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Hát nekem rengeteg volt...


1. Második futószáras lovaglóórámon aló elkezdett ágaskodni, aztán bakolni, persze mint kezdő rögtön leestem. Csuklótörés, fél év szünet. Aztán folyt. köv ;)


2. Egy nagyobb legelőn lovagoltunk, szintén kezdő voltam. Előttem egy lány ment, egy pónival, én meg egy magasabb lovon ültem... Sajnos nem vettem észre a fának egy vízszintes ágát, mert az előttem lévő ( apóni miatt jóval alacsonyabb)lányt néztem. Ő még átfért az ág alatt, de én már nem xD


3. Még mindig kezdő voltam, vágta nuku. Nagykört ügettünk, erre valami seggfely jött motorral, és megijedt a ló. Elkezdett vágtázni, nyílegyenesen a karám kerítése felé. Az utolsó pillanatban kanyarodott el, én neki a kerítésnek, bordarepedés, szintén pár hónap szünet ;)


4. Télen, egy bakolgatás alkalmával fejest ugrottam a hóba, úgy a hatodik bakolás környékén.


5. Szőrén ültem, egy elég hülye lovon. Persze, én min bevállalós lovas, akartam vele vágtázni, mert hihetetlenül imádtam a lovat. Akkoriban az a rossz szokása volt, hogy kifarolt a pálya sarkainál, úgyhogy egy csajszi beállt ostorral oda, hogy tovább hajtsa, ugyanis a lovasa bármit csinált, ő kifarolt. A ló az ostorra elkezdett bakolni, összevissza ment, mint a kergebirka, full galopp apályán stb. Alovasoktató ordított, hogy csak maradjak fönnt, kapaszkodjak, nehogy leessek XD. Ugyebár mindezt szőrén. Rejtély, de valahogy fennt maradtam. Megállítottam ügetésbe, de kanyarban, én ügyes... Amikor megállnak ügetésbe, ugye egy kicsit dobnak magukon a paccok. Kanyarban pedig ugye fordul is XD És ez a kettő már nem jött össze, egy ilyen bakolós akció után ügetésben lepattogtam róla. Oktatóm csak odahajolt fölém, és a képembe röhögött XD Mondjuk igaza volt... Amikor senki nem számít rá, hogy fennt maradok, akkor nem esek le, amikor meg már mindenki kifújta magát, mégis. ^^"


6. Egy egész napos terep alkalmával szintén volt egy esésem. Rengeteget vágtáztunk, ugyanis a lovakat egy távlovas versenyre készítettük föl (egyébként akhal fajtájúak, ha valakit érdekel XD). Rettentő sokat ügettünk, de főleg galopp, végtelenül. Én nem voltam azelőtt ilyen nagyon durva terepeken, úgyhogy nem bírtam annyira mint a többiek. Valahogy kitartottam a végéig, de amint visszaértünk sikerült leájulnom a lóról, úgyhogy ott is volt egy puff ^^. A házban ébredtem, a többiek mesélték el, milyen gyönyörűt zakóztam...


Nos... Nekem rengeteg olyan esésem volt, ami vicces. Pár olyan is, ami eltántorított volna. Csupán egy aranyszabályt kell megjegyezni ahhoz, hogy soha ne hagyjuk abba a lovaglást egy esés után:

Soha nem a ló hibája, ha a lovas leesik.


Köszönöm, ha valaki elolvasta ezt az unalmas regényt =)

2010. júl. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Köszii a válaszodaat::) nem volt uncsii xD
2010. júl. 6. 17:01
 16/24 anonim ***** válasza:

Minket gyerekkorunkban eleve úgy tanítottak lovagolni, hogy előbb esni tanuljunk meg. Menni kellett egy karámban körbe, és mikor a lovászhoz értünk, az megugrasztotta a lovat, nekünk pedig le kellett ugranunk ról a puha szalmába. Pont amiatt csináltuk ezt, amit az első írt, mert ha rosszkor, vagy rosszul esel, akkor soha többet nem ült lóra.


Ezt akkor és ott elég durvának tartottam, de jelezném, hogy senkinek nem lett semmi baja, pedig mindenki egy egész napon keresztül csak esett.


Azóta vallom, hogy tök jó volt így, mert esni is meg kell tanulni. Jó néhány motoros esést úsztam meg azóta néhány karccal, mert rögzült, hogy amint elvesztem az irányítást, ugrom, nehogy nagyobb baj legyen.

2010. júl. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Múlthét hétfőn volt egy nagyon jó esésem:D

Ügettem egy kicsit vadócabb kancán aki nem szeret egyedül terepre menni csak a párjával. Hát nem volt senki se aki kijöjjön velem így egyedül mentem a szokásos úton. Szóltak, hogy ki van kötve egy mén és lehet elszabadult.Na ná volt olyan szerencsém, hogy fák mögött volt és én nem láttam csak a ló érezte meg alattam.Na szóval ügettünk a ló hirtelen lefékezett elfordult balra én meg ahogy fordult leestem.Túl hirtelen fordult azért, még húzott 3 métert maga után mivel beakadt a lábam a kengyelbe.Szerencsére nem voltunk túl messze úgyhogy a ló visszavágtázott én meg rohantam utána mert féltem, hogy valami baja esik.Hála az égnek rendben volt:D

2010. júl. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Sajna mostanában nem lovagolok sokat, de régebben estem párat.


1. Póni, futószáron, ügetésben, szőrén. Azóta nem ültem pónira - nem mintha még elbírna.


2. Egy kisbérivel mentem egy sövény egyik oldalán, a másikon felbőgették a motort. A paci megugrott, aztán megbotlott, és akkor kezdett ugrálni. Földhöz vágott, a hátamra estem, utóbb kiderült, hogy megrepedt a gerincem. Hónapokig nem tudtam futni, ugrani, egy vizes flakont sem tudtam felemelni, fájt állni, feküdni, minden. Nagyon rossz volt. Később tartottam attól a lótól, és rájöttem, hogy 2 év "önképzés" után ideje lovasoktatóhoz menni.


3. Kisbéri csikóval voltam csoportos terepen télen. Rossz kedve volt a lónak, aznap délelőtt már 4x tett le egy lovast. 5-6 alkalommal ugrott meg, az utolsó előttinél épp vágtába ugrattunk egy domboldalon, mikor kitört a sorból, én meg elvesztettem a szárakat. Első gondolatom az volt, hogy ki a kengyelből, mert ha beakadok, baj lesz. Végül hirtelen befékezett, én pedig bemutattam egy tigrisbukfencet a legközelebbi hóbuckába. A hátamra érkeztem (már megint), a ló meg rám csúszott, végül úgy állt meg, hogy fejem pont a két mellső lába között volt. Lehajolt hozzám, és megböködte az orrával az arcomat. Annyira nevettem az egészen, hogy alig tudtam visszaülni rá. A ruhám persze tele ment hóval, úgyhogy majd' megfagytam hazáig...

2010. júl. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Én nekem is volt jó pár esésem:

Múltkor rosszul lépett a lovam aki egy Shagya arab herélt és éppen vágtáztunk és a lovam térdre esett én meg kirepültem a karámból, de nem lett semmi bajom, ugyanis a seggemre érkeztem. Volt olyan, hogy 130 cm-es akadályt ugrattunk a lovammal és ő hirtelen megállt én meg szépen átvittem a 130 cm-es akadályt akkor sem lett semmi bajom. Meg még volt pár kisebb-nagyobb esésem, de eddig még nem lett bajom. Amúgy csak a lovamról estem le eddig 12-szer.

2010. júl. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

nekem 4 volt

1.futószáron,gidrán kancával :D

2. szabad száron egy hidegvérű lovon,megbotlott alattam és mindkét első lábával letérdelt :Sén meg leszaltóztam róla xD

3.bardigiano póni szabad száron,vágtázni kezdett aztán bakkolt én meg még kicsit lógtam rajta de aztán leestem :S xD

4. pedig angol telivérrel voltam szabad száron,ugy volt hogy majdnem össze mentünk és olyat ugrott oldalra amire nem számitottam és leestem.:Dde jó volt

2010. júl. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!