Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Estetek már le lóról? És...

Estetek már le lóról? És hogyan? Hányszor?

Figyelt kérdés
2010. jún. 28. 15:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

14 éve lovagolok, úgyhogy volt már néhány esésem.

A lazább fajták: leléptetés közben egy állat bőgázzal bejött a kocsijával, a ló úgy megijedt, hogy a pálya közepéig ugrott, én fenékre ültem. Szegény paci még 10 perc után is remegett az ijedségtől, én is meglepődtem...


4 éve nyáron lepasszoltak nekem egy gyönyörű fekete kancát, becsúszott paci volt, senkit nem érdekelt, kissé antiszociálisan viselkedett, hevederhúzásnál táncolt, csikó korából rengeteg rossz berögzödése marad, karámba mindig be akart rántani satöbbi. A csikó egy dijló díjugró ló keveréke volt, nem tudhattuk, mire számítsunk nála, főleg úgy, hogy nyergelés is nagy gondot okozott. Hosszú munkával sikerült elérni, hogy végigállja kisebb gondokkal fel lehessen nyergelni, felültem rá. Nálunk nem volt léptetés, a bemelegítést az ügetés jelentette, egyszer-kétszer rodeóztunk, de ez csikónál nem is gond, inkább az volt a baj, hogyha nyereg és lovas került a hátára, nem mutatott hajlandóságot a lépésre. Egy idő után ezt is sikerült kinevelni belőle, lassan elkezdhettem vele kicsit magasabb szinten dolgozni. ugrásoknál nem volt különösebb gond, igaz a dobbantókkal nem szimpatizált. Ebből is adódott néhány apró probléma. Úgy tűnt nagyon tehetséges az ugrásban megpróbálkoztunk egy másfél méteres akadállyal, az edzőm nem tudom mit érzett, de dobbantót tett le, eleve agybajra utal másfeles akadály elé lerakni, nem hogy az én lovamnak. Ezt meg is jegyeztem, majd megkaptam, hogy ő eddz engem, nem én őt. Kössz.

A dobbantó előtt kb 2 méterrel megijedt a ló, elugrott. Én vissza akartam rántani - nagyon hülye voltam - így aztán a ló első két lábával érte az akadályt, beleborultunk.

Hál' istennek a pacónak nem lett baja, nekem két bordám tört. A legrosszabbkor jött, nem hagyhattam abba a munkát a lóval, viszont kegyetlenől fájt, úgyhogy szép kis időszak volt...


Musztánggal vágtáztam, az egyik lány éppen verekedett a lovával, rosszkor voltam rossz helyen, a két pac összerúgott, ismét zakóztam.


Még amikor vágtázni tanultam megindult alattam egy paci, fogta magát, és átugrotta a karám oldalát, ott jobbnak láttam ugrani.


Ezer ilyet tudnék még mondani, de igaza volt annak a válaszolónak, aki azt mondta, hogyha a lovas leesik, sosem a ló a hibás.

Illetve az erőszak semmire sem megoldás.

2010. júl. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Köszii mindenki válaszáát.:)
2010. júl. 15. 14:47
 23/24 A kérdező kommentje:

Am én nemrég leestem egy lóról.:)

Vágtáztam bakolt egyet én nem figyeltem előre a nyakába még bakolt páraat és jobbnak láttam leesni.:)

Am. előszöt estem nyeregből.:)

A többi hat esésem szőrén volt:

Báró:vágtából átmenet gyors ügetésbe xD én jó lecsúsztam róla oldalt...xD


Ebi: Szőrén vágta nemtudtam már tartani magam és puff..xD

Még egyszer egy ijeen csaak akk. repülteem 1 picit.:)

és aztán vágta má ott voltam a nyakába megállt ügetésbe (naon lassan üget) és lecsúsztam de kapaszkodtam a nyakába úgyhogy nem estem akkorát.:D


Zorró: Zorró egy kis póni xD nagyon gyorsan mentünk szinte már galoppba... kezdeteem lecsúszni (elötte is majdneem) megállt lassabb vágtába ügetésbe én meg valahogy becsúsztam elé szerencsére megállt és nem gázolt át rajtam xD


Szultán: szőrén ügetés ( Szuli nem valami kényelmes... mongyuk úgy hogy össze vissza pattogtam róla mert olyan kis méretű de nem póni olyan mint Báró pár cm-vel kisebb de Zorrónál jóval nagyobb) hát egész végig röhögtem...és azt montaam h. - le fogok esniiiiii le fogook esniii.:)

Nagyon sokat röhögteem mert nevettetek is..xD és hát menteem öö...xD beestem a ló aláá rálépett a lábamra és ott állt rajta... Úgyhogy ott ordíbáltam velee h. lépjen le a lábamról... aztán odajött a lovasoktatóóm hogy földobjon a lóra... és hát átdobott .... jobban fájt mint azeséés.:) Aztánn még röhögteem pár sort és ennyi.:)



Meg még szőrén gyakorultuk a leesés párszor.. csak az a baj h. vágtábaa is... áááá xD


KB. ennyi.:)

2010. júl. 26. 18:54
 24/24 anonim válasza:
Bocs, mi az az "OFFolni"
2013. nov. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!