Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szeretnek egy kisallatot...

Szeretnek egy kisallatot otthonra, ami megfelel a kovetkezoknek: Kistestu, nem budos, nem tarsas leny, nem hullo vagy izeltlabu, nem kerul sokba a fenntartasa ( pl allatorvos gyakran), tarsashazban is elvan, kibirja a 9 oras egyedulletet?

Figyelt kérdés
Szoval kutya, macska, höri, tengerimalac kilove, halakat nem szeretnek. Van meg vmi egyaltalan? A gyerkoc ezzel nyuz, meg en is szeretem az allatokat. Olyat szeretnek, amelyiknek nem esik annyira rosszul a bezartsag.
2019. jan. 17. 11:13
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
90%
Szigorúan csak plüssben gondolkodj!
2019. jan. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
58%

Latszik, hogy a valaszadok 90% azt se tudja miröl beszél... és ugy tart allatot!

Egyetértek azzal, aki megszolta a kérdezöt, akit inkább nem is méltatok semmire, egy kisgyereknek akar allatot, de se büdös, se költséges, se tarsas stb ne legyen! Talan foglalkozzal a gyerekeddel többet, akkor majd nem nyafog kisállatert...



Vadaszgörenyt? 18 év alattinak egyaltalan nem valo, öt sem lehet bezárni egy ketrecbe és 3x annyi munka és foglalkozas, mint egy kutya.

A hörcsögök pl. roborovski és törpe csak csoportban idealis, aranyhörcsög még talan elvan egyedül de mindenképpen van rágcsáló szaga.



Ilyen hozzáállással semmilyen allat nem valo, mert ök nem fogyoeszközök és hiánypotlok!

2019. jan. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Az aranyhörcsög tényleg ideális. Vannak nappal is aktívabb példányok, akikkel este lehet foglalkozni :) ÉS tényleg nem szabad őket társasan tartani. Plusz, ha vásárolni szeretnél neki kiegészítőket (kerék, ketrec,ház, stb) inkább a patkányoknak/tengerimalacoknak szánt méretben vegyél. És nekik nincsenek is kötelező oltásaik.


A vadászgörényt viszont ajánlott oltani és ők inkább társaslények, vagy a gazditól követelik meg a figyelmet vagy egy azonos nemű társtól. És az etetésük is bajosabb (igénylik a jó minőségű nyers húst) Valamint hamarabb okoz gondot a harapásuk.

2019. jan. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
55%

Hát te egyáltalán ne nevezd magad állatszeretőnek! Aki szereti az állatokat, az nem ilyen kritikus velük, hogy ennyi paraméternek kell megfelelniük.Kicsi legyen, nem büdös,ne kelljen vele foglalkozni,olcsó legyen, alig kerüljön pénzbe a tartása,ne legyen beteg,és nem sorolom.

Egy állatnak, legyen az bármilyen fajta, megvannak a fajta szerinti igényei.

Nevetséges, hogy ilyeneket írsz magadról, hogy szereted őket.Aki tényleg szereti, a nehézségeket is bevállalja velük kapcsolatban.Az nem ilyeneken szenved, mint te.

Nem való neked semmi élő állat.

Vegyél egy olcsó plüss állatot.Egyedül csak arra vonatkoznak a paramétereid.

Írom ezt napi 10 órát dolgozó 3 gyerekes nőként, akinek van 33 állata.Ló, macska, kutya, papagáj,pinty,teknős,höri.De mivel társas lények, egyikből sem egy darab van.És nem büdösek, mert takarítom őket,elbírom tartani, a gyerekeim se éheznek, fáznak, és nagyon imádják a sok kis állatot.Felelősségre, gondoskodásra, empátiára neveli a gyerekeket, nem lesznek allergiások, nem lesznek önzők, nem lesznek lusták,és még sorolhatnám az állattartás előnyeit.

2019. jan. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
80%

Magyarul ne kerüljön pénzbe, ne kelljen vele foglalkozni, legyen kussban és szaga se legyen. Csak a gyerek tudja nyomorgatni, az a lényeg.


Semmilyen állatban ne gondolkodj, maximum plüssben!


A hörcsög akármilyen cuki is, hatalmasat tud harapni ha megnyomorgatják vagy valami nem tetszik neki. Pláne, ha nem volt stocializálva. A görényt kellene ivartalanítani, nem véletlenül javasolja mindenki. Ráadásul az nagy macera, ha nem akarsz egy harapós vadállatot.


Őszintén nem tudom milyen állatot javasoljak neked...

2019. jan. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
79%

"Őszintén nem tudom milyen állatot javasoljak neked."

Amit írtál is! Plüsst vagy tamagocsit.

2019. jan. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
65%

Megfelelően takarítva a legtöbb rágcsáló nem büdös. Mindenesetre, vadászgörényt, csincsillát és egyéb hosszú életű egzotikus állatokat felejtsd el, szerintem a nyulat is, mert az is elég érzékeny állat.


Hörcsög vagy tengerimalac ideális lehet, de légy vele tisztában, hogy a gyerek úgyse fogja, neked kell 2-3 naponta almozni, takarítani őket. A höri éjszakai állat, viszont fajtától függően egyedül tartandó, így kezdetnek jó lehet. Viszont egy-két év a maximum élettartam, hogy ez jó vagy rossz, döntsd el.

A tengerimalac jobban alkalmazkodik a család életviteléhez, éjszaka ritkábban zajong, ha foglalkozva van vele. Mivel nagyobb, mint a höri, kisgyerek is jobban tudja simizni stb, kisebb az esély arra, hogy összetöri a kis testét. Nekem gyerekként tengerimalacom volt, én azt mondom, állatszerető gyereknek jó indítás, persze kortól is függ. Viszont őt inkább párban érdemes tartani, és 6-7 évig is elél, tehát hosszabb távú felelősség. És érdemes egy jó állatorvost keresni a közelben, aki ért is hozzájuk, arra az esetre, ha beteg lenne.


Kezdőköltségek mindkettőnél vannak, megfelelő méretű ketrec, itató stb, azért nem olcsó, de egyszeri kiadás. A havi költségek utána kimerülnek az alomban, a tápokban, a friss zöldségben.


A feltételeknek egyébként szerintem a macska is megfelel, főleg, ha nem kölyköt, hanem picit idősebbet választotok (örökbefogadás), ők teljesen jól elvannak napközben, amíg dolgozol, ha este megkapják a foglalkozást. A legtöbb helyen örökbefogadásra amúgy is csak szobacicának adnak, a biztonság érdekében. Meg ilyenkor tudnak mesélni a habitusáról is. Kétségkívül interaktívabb, mint egy rágcsáló, bár személyiségtől függ, hogy a tutujgatást mennyire élvezik. Állatorvos évi egyszer, ha amúgy egészséges, meg háromhavonta féreghajtás, de utóbbit otthon is le lehet rendezni, ha le tudod nyomni a torkán.

Kaja, alom kicsit drágább, mint egy rágcsálónál, az tény. Illetve ő tényleg hosszú távú elköteleződés, 10-15 év legalább.

2019. jan. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen azoknak, akik a kerdesre valaszoltak, es nem a sajat nyomorusaguk miatt csesztetnek egy idegent, a szavait kiforgatva.

Elnezest, ha nalam tisztasag es jo illat van, nem akarok bezarni lakasba olyan allatot, ami nem odavalo, nem akarok ra SOKAT kolteni. Nyilvan a legjobb ellatasban fog reszesulni, de nem akarok vele allatorvoshoz szaladgalni havonta.

Azt meg kikerem magamnak, h nem foglalkozom a gyermekemmel. Csak olyannak van kisallata, akivel nem foglalkoznak???

Omg, mennyi zseni van itt.

Es meg azt hittem, az allatokat szeretok bekes emberek tobbsegeben...

2019. jan. 17. 13:40
 19/30 A kérdező kommentje:
Koszonom 17-es! Imadom a macskakat, de tarsashazba nem szivesen zarnam be. Inkabb ragcsalokon gondolkodom.
2019. jan. 17. 13:51
 20/30 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező! Az, hogy valaki lakásban tart pl.macskát az nem azt jelenti, hogy a nyomorult állat be van zárva és szenved.

El kellene engedni azt a múltszázadi falusi gondolkodásmódot, miszerint a macskának az a jó, ha ki van vágva a kertbe egerészni és ha elcsapja egy kocsi vagy megmérgezik, akkor jön a következő.

Semmi baja nem lesz lakásban, ha nem ingerszegény a környezet és legalább biztonságban van.


Nyilván megértem ha nem akarod a macskaszőrrel járó mizériát, de rendszeres takarítás mellett az alomnak sincs semmi szaga. A macskának meg pláne.


Azt sem írtad (vagy vak vagyok és nem láttam), hogy mekkora a gyerek. Egy 4-5 éves nem mindig tud megfelelően megfogni egy egeret vagy hörcsögöt pl.és bizony fájdalmában csúnya sebeket tud okozni.

Azzal sem árt tisztában lenni, hogy maximum 2 évig élnek és ez bizony megrázkódtatás lehet a gyereknek is.


A nyulat sem javaslom, mert azzal tényleg sok a macera és olyan kényesek, hogy kellene egy minimális tudás ahhoz, hogy egyáltalán életben tudd tartani. Ráadásul ők is olyan agyonszaporítottak már, hogy sokat kell költeni rájuk.


Szerintem is valami olyasmi szobadíszre vágysz, amivel nem kell foglalkozni ha nem akartok, viszont amikor a gyereknek kedve van megnyünyörgetni, akkor álljon rendelkezésre.


Így én is passzolok sajnos, mert mindegyikkel kell foglalkozni sokat ha azt akarod, hogy bármikor a kezedbe vehesd és ne harapjon meg.

2019. jan. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!