Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem tudom eldönteni mikor...

Nem tudom eldönteni mikor tegyem külön a terhes guppyt?

Figyelt kérdés
Látszik rajta hogy terhes, de nem tudom mikor tegyem külön. Ha sokáig külön lesz stresszelhet, esetleg elpusztul amit nagyon nem szeretnék. Viszont 12 órát dolgozok és lehet elkések és a többi hal megeszi a kicsiket,sajnos volt már rá példa. Nagyon nem egyértelmű még nekem hogy mikor van itt az idejük a szülésre. Ti mit javasoltok mit tegyek?
2019. aug. 27. 16:43
 1/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Az elevenszülők ~3-5 hétig vemhesek szóval ha már egyszer szült akkor ennyi idő múlva fog újra. Ha dúsan növényesíted az akváriumot akkor felesleges különrakni, úgyis időnként megmarad pár darab. Néhány hónap alatt könnyen kinőnek akár többszáz literes aksikat ha nincs kontrolálva a szaporulat.
2019. aug. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%
Eladni esetleg takarmánynak lehet, csak a tiszta fajú guppinak van értéke, piaca.
2019. aug. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Vásárolj egy kupac tüskéshínárt, vagy máj mohát és hagyd a helyén a halat. Másik megoldás egy felszerelt 30-40literes ívatómedence szintén az említett növényekkel, ebbe már idő előtt is külön tehető, előnye a zavartalan ivadéknevelés. A nemek különválasztásához 2-3 ilyen akvárium is kellene, mármint ha tenyészteni szeretnéd. Komolyabb célirányos tenyésztéshez még több akvárium kell.
2019. aug. 28. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. aug. 28. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!