Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hullanak a red cherry garnélái...

Hullanak a red cherry garnéláim. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Kaptam 10 garnit és amíg elkészült számukra a külön akvárium (54l) addig bekerültek a 450 literesbe. Kb 2 hónapot voltak ott külön téve a halaktól minden rendben volt, vedlettek szépen, ettek is. Aztán átkerültek a nekik szánt akváriumba és elkezdtek "elájulni". Elfeküdtek a talajon de még éltek. Azokat szépen visszaraktam a nagyba és fél óra alatt feléledtek. Nem értem ezt a jelenséget. A 2 akvárium vize között csak a keménység a különbség a manado talaj miat. Más értékek ugyanazok. A kicsi akváriumba a nagyból került át a víz és egy már több mint fél éves jól beért eheim classic 250 külső szűrő gondoskodik a szűrésről.
2020. febr. 21. 21:49
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Megnéztem a csapvíz minőségét a szolgáltató oldalán. A tds 158 mg/l és ami a legjobban meglepett, a nitrát 50 mg/l. Vajon ez is hozzájárul a problémához? Gondolkodtam talaj cserén is ami nem változtat a ph-n illetve a keménységen, vajon mi lenne jó? Aktív talajba még nem akarok belevágni, kicsit kezdőnek érzem magam hozzá..
2020. márc. 1. 12:50
 12/13 Skid05 ***** válasza:

Gyakran adják meg magát a határértéket a szolgáltatók, merthogy a nitrátra pont 50 ppm a hazai felső limit. Vagy csak annyit közölnek, hogy határértéken belül, mondjuk egyikkel sem mész sokra. A TDS-t viszont egzaktan szokták számszerűsíteni, és reálisnak tűnik 8 GH mellett, az 50 ppm nitrát léptéke ebbe nem férne bele. Másrészt ha eddig is 50 ppm-es csapvizet használtál annak a hatását már láttad volna, mind növényi, mind állati oldalról.

A manado semleges talajnak számít, ha a neutrális jelzőbe belefér, hogy pár hónapig emeli a GH-t. Utána viszont nehezen koszolódik, ha kicsit a vízmozgással idővel megtömörödik ültetni is könnyebb, porozitása miatt kiváló nitrifikáló bacitelep és nem foszlik el, mint egy aktív talaj, sokszor használható. Van tehát pozitívuma is, nem kevés. Az aktív talajt a növényes akvarisztika használja, egy társas akvába ahol eleve masszív ammónia keletkezik, szükségtelen (sőt…).

Egyébként nem hülyeség egy TDS mérőt beszerezni, külföldi diszkont piacról röhejes áron hozzá lehet jutni, nyomon tudod követni az akvában zajló összetétel-változásokat (növénytápok, vízcserék frissítő hatása, vízcserék szükségessége, avagy nitrát felhalmozódás…).

2020. márc. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, végül meglett a probléma forrása. Cseréltem talajt, de ugyanazt produkálták. Sajna egy elpusztult a 4-ből :( azután kivettem a fa dekorációt ami egy rég kiszáradt bonsai fa volt, és láss csodát tök jól érzik magukat. Nagy valószínűséggel az üzletben le volt permetezve és a sok főzés, sütés másfél évi szárítás sem tüntette el a vegyszereket. Azért még várok, lássam hogy érzi magat a megmaradt 3 aztán költözik a többi 20 is ( a szűrőben találtam + 10et)
2020. márc. 5. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!