Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet ez az akvárium falán...

Mi lehet ez az akvárium falán és a növényeken?

Figyelt kérdés
Az akváriumom falán, a vízi növényeken, de van ahol a kavicson és a kisebb kellékeken is olyan fekete alga nő - vagy nem is tudom, hogy mi lehet az - amit fekete szőrcsomókhoz tudnám leginkább halonlítani. Tudja valaki, hogy mi ez, és hogy mit lehet ellene tenni? Egészen nehezen lehet lesikálni az akvárium faláról is, és egyre többmindent befed ez a valami.
2010. júl. 28. 21:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
alga vagy penész?
2010. júl. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
A sötét színű alga annak a jele, hogy kevés fényt kap az akvárium. Próbáld meg egy erősebb fénycsővel/égővel, hátha eltűnnek.
2010. júl. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
az akvárium egyébként folyamatosan árnyékban van a folyosón, de nappal reggeltől estig megy a világítás.
2010. júl. 28. 21:38
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ilyen?Akkor ez ecsetalga.

Happy Life algaírtó.

2010. júl. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
igen, ugyanez! köszi a képet. nekem Panzi algagátlóm van, nem tudom ez mennyire jó, de ezekszerint nem hatásos. igaz nekem még szerencsére nem ilyen durva a helyzet mint itt ezen a képen.
2010. júl. 28. 21:49
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ecsetalga ellen a Happy Life féle "Algin-regular algaírtó" kell. A legtöbb alga elleni szer a zöldalgára való.

Valószínűleg nem volt meg a rendszeres részleges vízcseréd, vagy túl van telepítve az akváriumod.

Ha van helyed még egy halra, akkor meg lehet próbálni a Crossochelius siamensis-t, megeszi az ecsetalgát.

2010. júl. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó válaszoló.Nem akarok kötekedni vagy ilyesmi, félre ne értsd. Nekem nincs túltelepítve, és hetente cserélek vizet, mégis kialakult az ecsetalga. Amúgy a leírás alapján nem volt nehéz rájönni:)SZivesen a képet:D És valóban nem jó az az írtó ami neked van, készülj fel hogy húzós ára van de nagyon jó az az írtó amit tanácsoltunk. És sokáig elég.
2010. júl. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A válaszom egy része nem ment át, de mindegy. A viszontválaszom: Sügeres akváriumban könnyen megjelenik és általában "öreg vízben" jelentkezik.
2010. júl. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én egy növénnyel "hurcoltam" be az akváriumba.
2010. júl. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
amelyik növényekre rátelepedett, azokat ki kell dobni?
2010. júl. 29. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!