Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algásodás nem szűnik meg?

Algásodás nem szűnik meg?

Figyelt kérdés

Néhány adat az akváriumról:

112 literes, 2 szűrő: egy külső (450 liter / óra, 2,3l szűrőanyag térfogat, de nem cseréltem ki benne semmit, azzal a szűrőanyaggal használom, ami volt hozzá) és egy belső szűrő (800 liter / óra) (mindkét szűrő ugyan abban a sarokban van, nem tudom ez számít-e), 5040lm LED világítás (6000K) napi 10 órát

4-5 naponta 20 liter vízcsere

profito táp az előírt mennyiségben

fagyasztott táppal etetek, a harcsák tablettásat kapnak


15 neonhal, 5 páncélosharcsa van

növények: moha, tüskéshínár, lándzsás vízipáfrány, kocsány nélküli ambulia, indiai vizicsillag


ha vizet cserélek, akkor eltávolítok annyi algát amennyit csak tudok, de 1-2 napon belül újra megjelenik mindenhol...

a növények se nagyon nőnek, próbáltam carbo-val segíteni ezen, de az se ért semmit

algexit semmit nem használt (4 hétig adtam hozzá)


mit lehetne még tenni? mi lehet a gond?

még több növény kellene? vagy a profito táp nem elég?


2020. nov. 22. 10:25
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2020. nov. 22. 18:12
 12/12 medvemorzsa ***** válasza:

Sokat számít a Led minősége, hogy akváriumi, vagy esetleg nem.

Ha a vízicsillag nem növekszik hetente legalább 5cm-t, akkor stagnál, gond van. Nem ártana legalább egy 6+1 papírcsíkos teszterrel megmérni a vizet.

2020. nov. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!